Skocz do zawartości
IGNOROWANY

piotr_automatyk


Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ja też zamówiłem u Pana Piotra sterownik TCZ25 z siłownikiem i tak już czekam na niego już ponad miesiąc. Kasy nie wpłacałem wiec to od pana Piotra zależy czy chce zarobić. Widocznie chyba nie chce bo już kilka razy próbowałem sie kontaktować i nic. Pozdrawiam pana Piotra(klijent z podlasia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Czarny, powiedz, czy to znaczy, że nie dostałeś sterownika? Sprawdz na poczcie. Do mnie nie wróciło spowrotem. Proszę o kontakt, moje nr są pod każdym postem.

 

A kwestia zarobku - to nie jest moje zródło utrzymania, tylko efekt jakichś zamiłowań do branży, więc nie zdzieram z nikogo tylko w praktyce za czas poświęcony temu sterownikowi.

 

Dziękuję. Cieszy mnie każde spostrzeżenie na mój temat, Jasne, że każdy wolałby same plusy, ale cenię i krytyczne uwagi. Z wszystkiego można wyciągnąć wnioski, żeby coś poprawić i ulepszyć.

 

Pozdrawiam serdecznie

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po porannym rozpaleniu kotła Zębiec w celu podgrzania cw i lekkim prysznicu przeczytałem Twego posta Marcinie. Przyjmując zasłużone cięgi mam jednak taką refleksje, że jak widać nie jest możliwe osiągnięcie na tym forum czystej formy dyskusji salonowej. Ścierają się tutaj bowiem róże poglądy na tematy ogrzewania, spalania, automatyki, ale jednocześnie dyskutujący są ludźmi pełnymi energii i aktywności i posiadają swoje określone poglądy na inne tematy. Obawiam się by w niedługiej perspektywie zachowując pewną narzucaną nam (Polakom) poprawność poglądów, nie doprowadzić faktycznie do cenzury. Uważam, że ścieranie się poglądów i osobowości jest bardzo twórcze i zbytnie ugłaskanie tego forum nie wyjdzie mu na dobre.

Jednocześnie namawiam wszystkich forumowiczów do większego poczucia humoru oraz większego dystansu do innych i samego siebie. Sursum corda!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kwestia zarobku - to nie jest moje zródło utrzymania, tylko efekt jakichś zamiłowań do branży, więc nie zdzieram z nikogo tylko w praktyce za czas poświęcony temu sterownikowi.

 

Dziękuję. Cieszy mnie każde spostrzeżenie na mój temat, Jasne, że każdy wolałby same plusy, ale cenię i krytyczne uwagi. Z wszystkiego można wyciągnąć wnioski, żeby coś poprawić i ulepszyć.

 

Pozdrawiam serdecznie

Piotr

Witam. W sumie chcialem zalozyc nowy watek o sterowniku i zaworku jak ja to mowie "zestawie forumowym" ale wykorzystam ten tutaj watek.

Piotrek na litosc boska wez i zaloz wreszcie jakies aukcje z opisem tego stera, regulami jakie sie rzadza roznicami miedzy niskimi a wysokimi tem. na piecu itp sprawy. Zeby mozna bylo w kazdej chwili bez dzwonienia i tych calych ceregieli wejsc na aukcje kliknac kup teraz i jazda! A tak to jak chce poczytac o tym sterowniku i jego zasadach dzialania to musze sie przekopywac przez forum. Za kazdym razem kiedy instalator mowi nam forumowiczom ze po "co taki wynalazek" musimy sie produkowac, a ci co maja zla pamiec - szukac po calym forum a tak klikneloby sie aukcje z opisem i po sprawie. Ciagle tez wystepuje problem z cena jaka aktualnie obowiazuje. Czy to jest tylko sterowanie do zaworu i silownik czy tez wraz z zaworem. Jaki soft siedzi w tym sterze /PiD?/ Czy da sie podpiac pod to pogodowke lub sterowanie typu "zimniej w nocy cieplej w dzien" itp...

Takich pytan jest masa i ciagle sie ponawiaja bo wchodza nowi ludzie. Opis aukcji zalatwilby te problemy raz na zawsze. Wszyscy wiemy ze np pisze tu gosc sprzedajacy stalmarki, opis tego pieca jest na alledrogo i problem z glowy. Kto chce sie czegos konkretnie dowiedziec idzie tam za googlem i wie wszystko. Z sterownikiem sie tak nie da?

Sam musze /tzn chce/ kupic ten zestaw i jak nadejdzie termin bede Ci zawracac glowe telefonami. A tak - klik na aukcje w odpowiedni dla mnie zestaw i po sprawie.

A tak to sprzedajesz i nie sprzedajesz. Taka świnka morska - ani swinka ani morska!

Zbierz to w kupe i wystaw aukcje lub zal.jakies www. Ze nie ma czasu? Liczac setki razy tlumaczenie tego smaego odbieranie telefonow wyjdzie znacznie wiecej czasu niz napisanie takiego prostego www z formularzem zamowien.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kucior,

 

Kurcze, masz rację. Wrzucę to na alegro z opisem, ale widzisz, rozwijam oprogramowanie tego sterownika, już zmieniłem procesor na wydajniejszy z większymi możliwościami i tak to zmieniam na korzyść jakości produktu.

 

Dziękuję za spostrzeżenie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisany przez: piotrek automatyk 29.01.2008, 23:37:

 

"Witam serdecznie. Proszę, podaję wszystkim zainteresowanym namiary: Prim-Automatyka, Lublin, tel. 0- 791 504 197. Wysyłka za zaliczeniem, a materiały na e-mail. Pozdrawiam i polecam"

 

 

--------------------

"Montaż dobrych kotłowni i instalacji c.o. Cała Polska. 0- 887 955 000, 0- 791 504 197.

Automatyka kotłowni na opał stały. 0- 791 504 197".

 

I wszystko (?) jasne...

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...c=235&st=20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, masz rację. Wrzucę to na alegro z opisem

 

Szczerze odradzam !!!

Na allegro funkcjonuje system komentarzy i tam na dłuższą metę nie wystarczą obietnice bez pokrycia.

Tam nie przejdzie notoryczne unikanie kontaktu w przypadku reklamacji i konto zostanie szybko zawieszone.

Na allegro w odróżnieniu do forum można zweryfikować kto jest rzetelny a kto naciągaczem.

Dla informacji podam jedynie, że chcący z wszystkimi żyć w zgodzie Pan Piotrek Automatyk do tej pory nie zakończył instalacji c.o. rozpoczętej dokładnie 8 kwietnia czyli już prawie dwa miesiące temu !!!

Ciekawe czy w tym bardzo miłym, kulturalnym i uczynnym człowieku znajdą się resztki honoru i wywiąże się w końcu z notorycznie niedotrzymywanych obietnic.

Panie Piotrze jest Pan dorosłym facetem i nie można zachowywać się jak dziecko !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisanie tego postu jednak poskutkowało :angry:

piotr_automatyk dowiedział się o nim i godzinę temu raczył łaskawie oddzwonić.

Przez ostatnie dni nie raczył odbierać telefonu.

Prosił mnie abym napisał sprostowanie ale nie mam zamiaru tego czynić, ponieważ po to jest forum aby przed takimi nieuczciwymi instalatorami przestrzegać.

Teraz mam już to gdzieś czy on tę robotę dokończy czy nie.

Termin w umowie został przekroczony i dla mnie może to dokończyć inna firma na jego koszt.

Nawet takie rozwiązanie mi odpowiada, ponieważ do tego gościa nie mam już zaufania (ostatnio chciał demontować sterowniki ale po postraszeniu Policją otrzeźwiał).

Zabawne jest to, że nawet teraz stawiał warunki, że jak nie rozliczę się z nim do końca to nie przyjedzie.

Jesteś młodszy ode mnie więc sobie pozwolę.

Wbij sobie do głowy, że końcowe rozliczenie jest po zakończeniu prac.

Jak nie pamiętasz to przypomnij sobie co pisze w umowie, którą podpisałeś.

Masz pecha, że ze sprawami sądowi dotyczącymi branży budowlanej mam do czynienia w pracy.

Ja na szczęcie mam pokwitowanie na przekazane 24.000 zł ale ty faktur jeszcze na całość nie wystawiłeś chociaż miałeś to dawno zrobić.

Czyżby dodatkowy konflikt z Urzędem Skarbowym? <_<

Chcę żyć spokojnie z wszystkimi.

Rób tak dalej a na pewno ci się to uda :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pięknie komunikacja się poprawiła od wczoraj <_<

Nie muszę nawet dzwonić, ponieważ Pan Piotr cudem odnalazł się i sam telefonuje.

Byliśmy ostatecznie umówieni na zakończenie prac na 02 czerwca czyli w poniedziałek

W poniedziałek dowiedziałem się, że jednak ważniejsza było nowe zlecenie (kasa, kasa, kasa, która dla naszego instalatora nie jest najważniejsza :angry:)

Po kolejnych wymówkach zgodziłem się na 05 czerwca czyli czwartek chociaż dwumiesięczne opóźnienie jego prac zaczyna coraz dotkliwiej wpływać na organizację budowy (on oczywiście uważa, że nic się nie stało).

Wczoraj wieczorem jednak Super Ekipa nie pojawiła się ale dowiedziałem się, że teraz najbliższym terminem nie jest już nawet piątek czy sobota ale następny poniedziałek.

Dla niego ta sytuacja jest normalna bo nawet nie próbuje się sensownie usprawiedliwić i przeprosić.

Jak mantrę powtarza będzie Pan miał super instalację, której korzyści doceni Pan w sezonie grzewczym.

Mam być wtedy wdzięczny, że to on właśnie wykonał te prace.

Jak na razie to super instalacja poprawnie ogrzewa tylko wodę w zasobniku i to też nie do końca, bo pod zasobnikiem już raz przeciekało i musiałem sam wymienić filtr, ponieważ nie została przeprowadzona próba ciśnieniowa i przy zaledwie 4 atmosferach wyszły felery.

Jakie cuda wyjdą w sezonie grzewczym to wolę teraz nie myśleć.

 

Jak na razie mam samochód, którym na autostradzie przeżyję niezapomniane chwile a póki co nie da się wyjechać z garażu.

Najważniejsze są jednak perspektywy !!!

 

Poniżej mail świadczący o tym, że nie jestem odosobniony.

 

Marcin: Prywatną korespondencję usunąłem w związku z prośbą jej autora.

 

Wiarygodność wersji musicie ocenić sami ale ja na pewno nie jestem jego konkurencją.

Niestety wiele osób (ja też na początku powstrzymywałem się od tego) nie chce sobie zaszkodzić pisząc prawdę o piotr_automatyk myśląc, że może im się jakoś uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuję, że zamieszczanie prywatnej korespondencji (zwłaszcza bez zgody jej nadawcy) jest niedozwolone. Powyższy mail został zmodyfikowany w związku właśnie z prośbą nadawcy wstawionej przez Ciebie wiadomości prywatnej. Na przyszłość proszę tego nie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy panie Tomku leżą po stronie niezałatwionych przez pana spraw finansowych ze mną. Zapewniam, że ja pokażę że instalacja działa ale zaprogramowany i wykonany dla pana system sterowania nie puści już instalacji dłużej niż 5-7 dni. Nie chcę nic więcej niż ustaliliśmy. Nie będę błagał pana o resztę umówionej należności. Sterowanie nie będzie pracowało dłużej niż ten okres, chyba, że ureguluje pan swoje zobowiązania wobec mnie. Otrzyma pan kod odblokowujący kod błędu. I nie proponuję żeby ktokolwiek pchał tam łapy do instalacji, gdyż będzie to skutkować utratą 5 lat gwarancji którą daję na swoje usługi.

 

Ma pan na własne życzenie i własne pieniądze bardzo zaawansowaną, komfortową instalację i sterowanie zaprogramowane specjalnie do obsługi pana instalacji. Proponuję się ze mną rozliczyć uczciwie, nie pisać głupot, bo się na to już uodparniam, a instalacja będzie cieszyć zarówno pana jak i rodzinę. Bo komfort to wartość niewymierna, ale zgodził się pan na montaż takiej wlaśnie instalacji. Proszę uregulować swoje należności wobec mnie i nie przelewać rozgoryczenia po totalnie skopanych przez tynkarzy ścianach.

 

Praca, którą wykonuję, sprawia prawdziwą przyjemność mi i jest zródłem utrzymania mojego i mojej rodziny. Ale dla pasji nie będę wykonywał panu takich instalacji za darmo. Gdyby nie trzeba było wyrywać od pana pod koniec pracy każdej kwoty to miałby pan fajnie pracującą instalację. A teraz ma pan świetną instalację, która pozbawiona sterowania jest niewiele warta. Ja ją odblokuję, wykonam sugerowane zmiany ale będzie to tylko czasowe w pełni prawidlowe dzialanie systemu c.o. I gdyby pan normalnie po ludzku powiedział, że boi się pan poprawności dzialania i wskazał pan kwotę zabezpieczenia i okres zwrotu należności przed zakończeniem prac wykonywanych przeze mnie i moją ekipę to byłaby to normalnie zalatwiona sprawa. I dziwi się pan że mówiąc mi na koniec prac że nie otrzymam należności chcę demontować sterowniki?! To oświadczenie podpisane mi przez pana o zwrocie należności przelewem wobec niezalatwienia przez pana sprawy mogę sobie wykorzystać jako papier toaletowy. A policja - jest też w rozumieniu art 286 paragraf 1 kk wyłudzenie usługi. Proponuję to sobie przemyśleć.

 

Proszę się ze mną rozliczyć i zwrócić mi należność za pracę a nie będzie pan myślał o tym czy dziala instalacja czy też nie.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin wiem, że jesteś znajomym Piotra dlatego jesteś bardzo obiektywny w tej sprawie <_<

Od administratora wymagam jednak staranniejszego dobierania statusów "ekspert" w przypadku poważnych zastrzeżeń co do wiarygodności forumowicza.

Już za samo wychwalanie rzekomo nieznanej firmy Prim Automatyka będąc jej jednoosobowym właścicielem taki status powinien na stałe odebrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pan - Panie Dudniczenko tak zagalopował się w swojej (oczywiście obiektywnej <_ krucjacie przeciwko piotrkowi automatykowi znam na pewno gorzej ni pan a zapomnia np. o zasadach dotycz prywatnej korespondencji. r fakt miesza mnie w sw generalnie prywatny konflikt nie jest zbyt eleganckie.>

 

Decyzje o przyznaniu statusu Ekspert nie będę podejmował pod wypływem jednej czy dwóch spraw. Tym bardziej, że zdecydowanie więcej jest mi znanych opinii pozytywnych (m.in. osoby, której PRYWATNY list do Ciebie zdecydowałeś się przytoczyć na PUBLICZNYM forum). Jedyne znane mi negatywne opinie dotyczą terminów, których Piotr nie dotrzymuje. I ta informacja już się tutaj pojawiła. Co z niej wynika każdy decyduje sam. Reszta informacji dotyczących np. rozliczeń finansowych, elektronicznych zabezpieczeń działania instalacji, jej niepoprawnego działania szczerze mówiąc jest dość niejasna dla czytelników i trudno nam wnioskować kto ma racje znając tak szczątkowe relacje obu stron.

 

Rozumiem, że używasz naszego forum jako "sądu pojednawczego" - może i słusznie - nie od razu trzeba się po "prawdziwych" sądach włóczyć. Jednak fakt, że np. mieszasz w to mnie jest już bardzo nie fair - w którym momencie tego tematu opowiedziałem się po jakiejkolwiek stronie? Prywatną wiadomość, którą zamieściłeś usunąłem na dość stanowczą prośbę jej autora - jak chcesz możesz go zapytać. Piotr ma status ekspert ponieważ jest ekspertem - ot co. Uważasz, że jest nierzetelny, nieuczciwy czy nieterminowy - masz prawo - piszesz o tym tutaj - ok - ale nie zmienia to faktu, że Piotr jest ekspertem, w którego umiejętności ja nie mam podstaw wątpić.

 

Podsumowując proponuję powściągnąć emocje i zakończyć sprawę tak pozytywnie jak to w obecnym momencie możliwe.

 

Koniec mojego udziału w tym temacie.

 

Z poważaniem

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w umowie podpisanej przez Pana pisze, że końcowe rozliczenie nastąpi po zakończeniu prac i pozytywnym odbiorze instalacji przez Inwestora to czy według Was przekazanie w gotówce 85% należności jest małą zaliczką?

U nas w firmie 10-15% procent zatrzymuję się na okres gwarancji a nie płaci ani złotówki przez protokołem odbioru.

 

Zatrzymanie 15% w przypadku zafakturowania na poziomie 50% to wg Pana dużo w przypadku gdy z 11 pól grzewczych działa może 4 a szereg dodatkowych prac jest nieskończonych lub do poprawki.

Wie Pan dobrze, że obecnie prawnik prowadzi dla mnie reklamację dotyczącą tynków i naprawdę nie jest dla mnie problemem zająć się też Pana sprawą szczególnie, że do zimy mam trochę czasu :angry:

W sądzie niestety trzeba przedstawić dowody a ja je mam:

-umowę,

-pokwitowania na przekazaną gotówką,

-korespondencję z ofertą cenową niższą o 50% obecnych żądań,

-protokół odbioru sporządzony przez Kierownika Robót obecnej instalacji z listą nieprawidłowości (sprawa tynków już mnie nauczyła jak postępować w takich przypadkach)

 

Widzę, że niczego Pan nie zrozumiał po naszej ostatniej rozmowie i nie wykorzystał Pan ostatniej szansy.

Tak jak Pana uprzedzałem proszę się liczyć z obciążeniem Pana kosztami zlecenia dokończenia prac innej firmie.

Dodatkowo dojdą koszty związane z powodu niedotrzymania terminu.

W przypadku niepoczuwania się do zobowiązań gwarancyjnych na wykonaną usługę ponownie będzie Pan obciążany kosztami reklamacji.

Na moją budowę już Pana nikt nie wpuści i radzę się nie zbliżać, ponieważ dodatkowo Komisariat w Imielinie zostanie poinformowany o składanych groźbach demontażu urządzeń zamontowanych w moim domu.

Ma Pan do mnie jakieś ale to zapraszam do Sądu :angry: .

Pan może już w poniedziałek złożyć zawiadomienie o próbie wyłudzenia usługi tylko jestem ciekaw jak Pan to udowodni skoro Pan nie dokończył pracy i nie dotrzymał terminów umowy B)

Sam zdemontują te Pana super sterowniki i kupię inne z normalnej firmy, która w okresie gwarancji przynajmniej nie zniknie.

To była moja ostatnia wypowiedź w tej sprawie ale obiecuję, że z satysfakcją poinformuję jak sprawa się zakończy.

Te Pana zapewnienia jak to będzie działało to może Pan wypisywać bezkarnie na forum jako SUPER EKSEPERT.

PS

Proszę pamiętać o fakturze na przekazaną gotówkę.

Urząd Skarbowy uwielbia takie działania.

 

A tak przy okazji dzisiaj w Imielinie Pani ze sklepu pytała się kiedy Pan jej prześle obiecane 2 tygodnie temu 200 zł.

Może ją zaproszę na to forum <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że moją wypowiedź puścił Pan mimo uszu, co więcej ponowił Pan swoje insynuacje - tak więc informuję, że to co Pan pisze na temat naszego forum (na co dowodów już Pan nie posiada bo ich być nie może) szkodzi forum, które prowadzę. Proszę brać to pod uwagę podczas kolejnych wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Administratorze przepraszam za nieznajomość regulaminu ale tak przy okazji zapytam czy kryptoreklama na forum jest dozwolona?

Czy interesowało Pana przez chwilę kryptoreklama produktów firmy PRIM Automatyka przez jej właściciela piotra_automatyka w poniższym wątku,

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...l=tcz&st=20

Po kilkunastokrotnym zachwalaniu sterownika TCZ firmy Prim-Automatyka nikomu nieznana firma posiadająca tylko telefon komórkowy nagle wyszła z ukrycia:

 

post piotrka_automatyka

Witam serdecznie. Proszę, podaję wszystkim zainteresowanym namiary: Prim-Automatyka, Lublin, tel. 0- 791 504 197. Wysyłka za zaliczeniem, a materiały na e-mail. Pozdrawiam i polecam.

 

-------------------

Montaż dobrych kotłowni i instalacji c.o. Cała Polska. 0- 887 955 000, 0- 791 504 197.

Automatyka kotłowni na opał stały. 0- 791 504 197.

 

Cy była jakaś Pana inicjatywa w tej sprawie?

Proszę mi wierzyć, że forum dla wielu wykonawców, którzy w rzeczywistym świecie są spaleni jest niczym innym jak formą reklamy w celu zdobycia zleceń.

Mniejsza już o moją sprawę ale mam nadzieję, że w przyszłości inni pokrzywdzeni będą mieli trochę więcej odwagi niż osoba, która prosiła o usunięcie korespondencji potwierdzającej moje zastrzeżenia.

To u nas w kraju standard, że nie chcemy aby nas okradano ale jeżeli widzimy złodzieja to udajemy, ze nas nie ma w domu.

Przy takim podejściu nie dziwcie się, że kiedyś Was okradną i nie proście wtedy o pomoc <_<

Panie Marcinie będę wdzięczny o ustosunkowanie się (od kilku miesięcy chyba tego nie było) do zarzucanej nie tylko przeze mnie kryptoreklamy.

Gdyby był problem z odnalezieniem postu to podaję link:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...l=tcz&st=20

Na szczęcie na forum muratora w interesie redakcji jest wykluczenie nierzetelnych Wykonawców i z przyjemnością tam w wolnej chwili opiszę moje doświadczenia bez obaw, że jestem na cenzurowanym :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, jak to taki temat wywołuje zainteresowanie...

 

Panie Tomku, przecież panu wyjaśniałem cały temat odnośnie praw własności dotyczących sterowników. Człowiek, który zaczął je tworzyć, Pan Janusz Tuczyński ( chylę glowę przed jego wiedzą i pasją także montażu kotlowni ), stworzył konstrukcję sterownika zaworu mieszającego. kupowałem od niego t sterowniki celem montażu u moich inwestorów. Z racji tego, że wyemigrował już na stałe do Irlandii więc za pisemną zgodą nabylem prawa do posługiwania się oznaczeniem TCZ i symbolami 25, 32, 40 ( w nawiązaniu do średnic rur, ale to podaję jako ciekawostkę ) i moją drugą nazwą dzialalności gospodarczej ( druga firma tylko zajmująca się sterownikami ) jest prim-automatyka. Zatrudniam bardzo dobrego programistę, który pisze dla mnie oprogramoanie moich sterowników pod moje sugestie i wskazania, a ja zajmuję się montażem kotlowni i instalacji c.o. montując jednocześnie na życzenie inwestorów sterowniki zaworów mieszających, bez których już niewielu jest producentów uznaje gwarancje na swoje kotły.

 

I widzi pan - z afery nici.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja współpraca z Piotrem opiera sie na tych zasadach: https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=188 . Faktem jest, że na początku była to reklama ukryta wynikająca bardziej z niedoświadczenia Piotra w tym zakresie. Ale po zwróconej uwadze jest już jawna. Piotr doradza (nie tylko w temacie zaworu czterodrogowego, żeby uprzedzić kolejny wątek) w zamian za reklamę w stopce. Tyle... Taką współpracę proponujemy każdej zauważonej na naszym forum firmie instalatorskiej zwracając szczególną uwagę na to, by było to na jawnych zasadach. Każdy ma prawo skrytykować, napisać (oczywiście kulturalnie) co myśli o każdej firmie, czego dowodem jest ten właśnie temat.

 

Ciekawi mnie na jakiej podstawie doszedł Pan do tego, że na forum muratora jest w tym zakresie inaczej (czyli jak rozumiem tak jak Pan chce) Proszę o jeden (realny) pomysł na faktyczne odsianie nieuczciwych instalatorów? Na podstawie relacji 1 czy dwóch osób kontra relacji 10 mających odmienne zdanie?? A może inni moderatorzy jeżdżą i sprawdzają innych instalatorów osobiście?? Może muratora na to stać. Nie wiem - cóż - proszę więc tam opisywać skoro na tym forum czuje się Pan cenzurowany. Generalnie trudno mi to udowodnić, ale może mi Pan wierzyć, że pod względem sprawdzania rzetelności informacji czy wyszukiwania kryptoreklamy działamy całkiem sprawnie. Chociażby znalazł Pan 5 przypadków takiej reklamy to i tak wierzchołek góry lodowej (pilnowanie tego nie jest zajęciem banalnym ale generalnie się nam udaje).

 

A co do prywatnej wiadomości - przecież Pan wie, że dotyczyła ona tylko niedotrzymanych terminów a nie nieprawidłowości montażu czy rozliczeń - tak więc nazywanie tego potwierdzeniem tezy, że Piotr jest złodziejem jest co najmniej na wyrost. No i generalnie nie ma takiego zakazu w regulaminie - jest to ogólnie obowiązująca zasada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie nazwałem Pana Piotra złodziejem, ponieważ nie mam do tego podstaw.

Pana zarzut jest bezpodstawny.

Jedno proste pytanie.

Dlaczego Pan podszywanie się pod kogoś innego w celach zarobkowych nie nazywa po imieniu oszustwem tylko ukrytą reklamą.

Proszę o to cytat z początku tej pięknej jak Pan to nazywa krytej reklamy.

Pan Piotr pisze.

Chciałbym się podzielić z wszystkimi użytkownikami kotłów na paliwo stałe: w końcu znalazłem sterownik temperatury w domu, dzięki któremu mam w końcu temperaturę taka jaką chcę.

 

Czy Pan naprawdę nie widzi różnicy <_<

Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie klasyczna kryptoreklama (odsyłam do jej definicji). Stosował ją Piotr do czasu, gdy zwróciłem mu na to uwagę. Oszustwo to bardzo duże słowo - w czymś takim musi być jeszcze oszukany. Zresztą proszę mi powiedzieć za kogo się Piotr podszywa?? Za użytkownika tego rozwiązania - jest nim, zarabia na sterowniku - ten czynnik stanowi o tym, A tutaj mamy do czynienia z niezbyt etyczną formą reklamy - i tyle. Zresztą Piotr zaniechał tego gdy zwróciło mu uwagi - nie uciekł z forum jak wielu innych w podobnej sytuacji tylko przyznał się do błędu. Co więcej - niektórym zwracałem uwagę, że dyskusje samemu ze sobą są również formą kryptoreklamy - a oni za pół roku wracali dokładnie z tym samym numerem. Ja rozumiem, że będzie mu (i nie wiem dlaczego mi) to wypominane jeszcze długo przy każdej tego typu sprawie - ale chciałbym aby to było jasne - było tak a teraz już jeżeli chodzi o mnie jako moderatora forum nie mam do niego zastrzeżeń. I do tego posta będę odsyłał kolejne osoby sugerujące, że w jakikolwiek sposób wspieram Piotra, cenzuruję wypowiedzi negatywne na jego temat, usuwam jakieś nieprzychylne mu wątki itp... Tak się nie dzieje.

 

A co do nazywania kogoś złodziejem. Może myślę bardzo szablonowo, ale czytając tą zbitkę zdań tak właśnie pomyślałem:

...Mniejsza już o moją sprawę ale mam nadzieję, że w przyszłości inni pokrzywdzeni będą mieli trochę więcej odwagi niż osoba, która prosiła o usunięcie korespondencji potwierdzającej moje zastrzeżenia.

To u nas w kraju standard, że nie chcemy aby nas okradano ale jeżeli widzimy złodzieja to udajemy, ze nas nie ma w domu...

 

A teraz życzę wszystkim miłego weekendu. Proponuję kontynuować dyskusję w poniedziałek. No i wszystkim kibicom miłego oglądania meczu i... przede wszystkim korzystnego wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy panie Tomku leżą po stronie niezałatwionych przez pana spraw finansowych ze mną.

Kwota w umowie jest kwotą ryczałtową a końcowe rozliczenie zgodnie z umową miało nastąpić po zakończeniu prac i pozytywnym odbiorze przez Inwestora, które do tej pory nie nastąpiło z winy opóźnień wykonawcy.

Biorąc pod uwagę faktyczny zakres wykonanych prac i brakujące materiały to przekazana zaliczka wynosi 90%.

24.000/27.000=89%

Przy zleceniu prac zewnętrznej firmie (dokończenie, przeróbki, dostawa brakujących materiałów) może się okazać, że zapłaciłem już 100%.

Pan Piotr pomimo tego, że w kółko zapewniał, że pieniądze nie są dla niego najważniejsze ciągle myśli kategoriami: kasa z góry a potem robota jak zechce lub nie.

Niestety potrafi wzbudzić zaufanie u swoich klientów i takie są później rezultaty.

Jest jeszcze mała szansa, że dojdzie do porozumienia. To rozwiązanie proponuję wszystkim, którzy będą w podobnej sytuacji.

Wstępnie jest uzgodnione, że Pan Piotr przyjeżdża jutro w poniedziałek, kończy pracę i uruchamia instalację tak aby można ja było przetestować. Dla mnie okres rozruchu przy podłogówce to minimum 2 tygodnie (nie można od razu grzać na całego, żeby wylewki nie popękały).

Po pozytywnym odbiorze ja przekazuję Panu Piotrowi zatrzymaną kwotę ale on wystawia w zamian weksel na okres 3 lat czyli tyle ile trwa gwarancja na roboty budowlano-montażowe.

Weksel ma być gwarancją na wypadek niewywiązania się z zobowiązań gwarancyjnych (on na piśmie daje 5 lat więc te 3 lata to nie jest dużo).

Weksel i tak może się kiedyś okazać bez pokrycia co przy firmach jednoosobowych często się zdarza.

mam nadzieję, że przez te 3 lata Pan Piotr będzie jeszcze wypłacalny.

Jeżeli ktoś ma lepszy sposób jak się zabezpieczyć to będę wdzięczny za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że będę. Jednak ze względu na zawodowe ambicje a nie szarpanie się z panem.

 

Każdy z czegoś żyje. Ja z wykonywania instalacji. Nie raz i nie dwa przejechałem się na nierzetelnych inwestorach, kiedy im było bliżej końca prac tym trudniej wyrwać jakąkolwiek kwotę. Kto pracuje w budowlance to doskonale wie o czym mówię. System został wykonany prawidłowo. Nie będę się zagłębiał w sprawy czysto techniczne, bo nie w tym sens. Jednak jeśli miałbym od pana jakąkolwiek informację, sugestię, cokolwiek, że chce się pan jakoś zabezpieczyć - normalne, jasne, uczciwe ( czy nie przypadkiem brak tego - nieslusznie - pan mi zarzuca? ) postawienie sprawy PRZED zakończeniem prac, sprawy przybrały by zupelnie inny obrót. A co mogę pomyśleć sobie jak ktos na sam koniec mówi mi, że nie zapłaci ( zapłaci 1000 zł z 6000 ), bo nie jest pewien jakości dzialania i dopiero zagrożony demontażem sterowników ( moich ) wyciąga z bankomatu jeszcze 2 tys.? To takie uczciwe z pana strony? Sterowniki jako układy programowalne mają dużo funkcji. musiałem się pomylić, w obliczu sytuacji i zdenerwowania chciałem uruchomić 5 pól grzewczych z 10 na zasadzie proporcji. Nieważne. Pokażę, że instalacja działa i jeszcze raz spróbuję uwierzyć że chce się pan rozliczyć i ma pan dobrą wolę. zdjęcia instalacji wszyscy mogą zobaczyć w tym temacie. Czy ja Panu w czymkolwiek sztucznie oszczędzałem?

 

Jeśli ktoś jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem.

 

Bylem jakiś czas temy w barze, a przy kasie wisiala sobie deseczka z wypalonym napisem "Mów co chcesz a płać coś winien".

 

Nie chcę nic więcej niż ustaliliśmy.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Sterowniki nie będą zaprogramowane na blokadę po 2 tygodniach. Będę czekał te dwa tygodnie na zwrot należności. I nie chcę już od pana żadnych oświadczeń, bo nimi w sklepie nie zapłacę i na stacji nie zatankuję. Będę jutro u pana; i tak w okolicach pana mam do wykonania dwie kotłownie u moich inwestorów ( co ciekawe, z tego Forum, znają oni ten temat i ich to nie przeraża ).

 

Pana zapewnienia o wyplacie należnej mi kwoty ( 3 tys zł ) po 2-tygodniowych testach, o czym pisał pan na tym Forum traktuję jako pisemną umowę.

 

Życzę wszystkim miłego dnia.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.