Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulacja Temperatury W Domu


pluto19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak wiemy sezon grzewczy się nam rozpoczął. I teraz moje pytanie co zrobić żeby temperatura w naszym domu była na poziomie np 21stopni.Teraz temperature na piecu mam 54 stopnie na sterowniku ustawione niby 20 stopni na dom.A w rzeczywistości jest to większa temperatura.I teraz moje pytanie czy bez zaworów termoregulacji( tylko zwykłe zawory) mogę zrobić coś zeby temperatura była taka jak ustawiona na sterowniku pieca.Dodam mój piec to Glamet na ekogroszek z sterownikiem Perfect R.Instalacja zwykła bez 4D jak dobrze napisałem :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam piec i ten sam problem. Tylko, że ja mam założone na kaloryferach danfossy. Myślałam, że będzie oszczędność w ekogroszku. Niestety, mimo tego, że mam prawie wszędzie pozakręcane kaloryfery, piec zużył przez tydzień tyle samo ekogroszku, co zimą.

Do tego temperaturę zadaną mam 37 stopni, a piec zatrzymuje się na temperaturze 45 stopni. Co robię źle? Wszystko zmieniło się po założeniu danfossów, bo w zeszłym roku wszystko działało bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to się ma do przechłodzenia kotła??? Przecież sterownik uzna, że brak opału i wyłączy kocioł. Masz coś takiego u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zamontować regulator pokojowy, który w czasie osiągnięcia 21 stopni w domu wyłączy pompe CO. Tylko on nie powinien być w piwnicy przy piecu :) Pozdro.

 

 

Ok a czy masz schemat jak podłączyć taki regulator do pompki C.O?? I czy będzie to w jakiś sposób ekonomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perfekt posiada parametr "współczynnik pogodowy", który należy dostosować do ogrzewanego budynku.

Jeśli na sterowniku ustawiłeś 21 st. i w domu jest więcej to trzeba skorygować w/w parametr aż dojdziesz do momentu kiedy temp. ustawiona na sterowniku jest w przybliżeniu taka jak w domu.

Pamiętaj, że kotły mają zalecenia co do najniższej temp. Najczęściej 50st. Może się okazać, że 50 st wody przy wysokiej temp. na dworze powoduje, że w domu masz zbyt ciepło. Dlatego przydają się zawory termostatyczne na grzejnikach aby w takich sytuacjach to wyregulować.

Moja rada: doprowadź aby "współczynnik pogodowy" był właściwy dla Twojego domu, pompę podłącz do Perfekta i niech on nią steruje, obniżaj temp w nocy do 17 st. i będzie dobrze. Ja obniżam również w ciągu dnia od 8-13.

Wszystko masz w sterowniku.

Nie stosuj wyłączników pokojowych ponieważ instalacja się wychładza i potem piec musi nadgonić w czasie podgrzewania. Pompa chodzi całą dobę. Sprawdź czy czasem nie wystarczy aby pompa pracowała na I biegu. U mnie nie wystarczyło i pompę mam ustawioną na bieg II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.