Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogniwo Eko + Ecoal


mp2201

Rekomendowane odpowiedzi

regulacja jest na ogniwach łańcucha, przy spiekających groszkach trzeba go podnieść dla zmniejsenia temp. palnika ( mniej się wtedy spieka),praktycznie mam cały czas podniesiony na około 15cm :rolleyes:

ps. poczytaj temat na muratorze "palnik brucer i sterownik ecoal"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Do a-w, co do wymienników to myślę że każdy użytkownik będzie miał swój typ,deflektor - zgadzam się z tobą powinien być regulowany.Powiedz co sądzisz o palnikach tym z eko i plusa,rozumiem że to będzie twoja opinia ale dla mnie będzie ważna

ponieważ jedno ogniwo już testujesz to wiesz o czym piszesz :), (może jakieś foto twojego palnika i wymiennika :rolleyes: ,może być podczas pracy :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie palnika to obciąłem krawędź korony wokół i wymiarowo jest jak w plusie (było zbyt mało miejsca na zrzucany popiół i kalafiory ze szlaki) :P

nie wiem jak pracuje z plusa ale sądzę,że podobnie

aparat się skończył i zdjęć na razie nie będzie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze tu niestety dołączyć do grona "płatnych klakierów". Kocioł Ogniwo Eko 24kW , powierzchnia 180 m2 z tego ogrzewana normalnie 18-20* ok 100m2 reszta na 12* , 23* mam ustawione tylko w łazience. Do tego bojler 140l dla 3-osobowej rodziny. We wrześniu spalanie na dobę ok. 9-10 kg czyli wychodzi podobnie jak u maiki. W chłodniejsze dni oczywiście więcej ale jeszcze nie było tej zimy takich mrozów żebym spalił więcej niż 30kg/dobę. Jeżeli ktoś ma diametralnie dużo większe spalanie to jedno z trzech : albo ma gigantyczna kubaturę do ogrzania, albo bardzo słabo izolowany budynek, albo uwielbia temp 25-26 stopni w pokojach. ( albo też wszystko na raz ). Czy Ogniwo Eko nie ma wad? - ma kilka, jak ktoś się będzie zastanawiał nad kupnem to mu je wymienię, ale jeżeli chodzi o spalanie to w mojej opinii jest optymalne i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie brak rzetelnego wytłumaczenia czy sformułowania sprawy. Kolejny przykład, raz ktoś pisał, że mu spalił chyba 6kg/dobę, tylko parę dni później napisał, że dom tylko co skończony i go "wysusza" i trzyma temp. ok 12st gdzie na zewnątrz było ok. 5st

A kto lubi temp. rzędu 18st to niech lubi przecież nikt nikomu nie narzuca zasad, bo w sprawie ogrzania kubatury o 1st czyli o ile rośnie % zużycie opału wyjaśniał groszek w którymś temacie i .......... napisał prawdę.

Przyznam że dziwi mnie krytyka wyrażana przez osoby, które nie znają krytykowanych kotłów, może to dlatego że jestem forumowcem bez doświadczenia.

Dam Wam za to rzetelne sformułowanie sprawy tak jak chcecie. W grudniu na innym wątku tego forum napisałem i teraz tutaj powtórze to samo.

 

U nas w domu pracuje już drugi sezon kocioł Ogniwo Eko z Brucerem i ecoalem, moc 35kw. To duży dom 350m2 przedwojenny, nie wiem jak budowany bo się na tym nie znam. kocioł uruchomiony w październiku 2009roku, poprzednio był gaz. Kocioł został podpięty do tej samej instalacji gdzie pracował gazowy, instalacji wodnej nie przerabiano. Mamy 18 grzejników w tym 16 z głowicami termostatycznymi Danfoss a 2 bez żadnych głowic w łazienkach, tak jak było przy gazie.

Od samego początku do dzisiaj kocioł pracuje bez żadnych problemów i samoczynnie się ustawia, nic nie ustawiamy poza temperaturą zadaną wody, ustawiamy ją od 50 do 58 stopni zaleznie od potrzeb, ustawimy ręcznie według tego czy jest nam ciepło czy nie, doregulowujemy na głowicach. Zużycie węgla w sezonie 2009 na 2010roku wyniosło trochę ponad 7 ton, kupiliśmy 8 ton a zostało trochę mniej niż tona. Nie wiem czy to dużo czy mało, chętnie posłucham opinii znawców, ale my jesteśmy bardzo zadowoleni bo analiza rachunków za gaz, prąd i węgiel pokazała, że w tym sezonie wydaliśmy na ogrzewanie o ponad 5 tysięcy złotych mniej niż przedtem na gazie. A na gazie bardzo oszczędzaliśmy i w domu nie było za ciepło, dziadkowie narzekali i to bardzo. Teraz grzejemy do woli.

Nie mamy żadnego doświadczenia na weglu więc teraz czytam różne materiały żeby się nauczyć dobrze palić. Widzę że nie jest to takie łatwe, tak wynika z zapisów na forach więc jeszcze bardziej nas cieszy, że nie mamy problemów.

W tym sezonie palimy od września i mamy spalone do dzisiaj niecałe 4 tony. Na razie nic nie kombinujemy żeby nie popsuć, może potem jak coś się nauczę.

Jeszcze jedno, nie mamy ecoala z internetem, u nas jest wersja 1 bez internetu, teraz jest już chyba wersja 2.8, ale specjalnie nam na internecie nie zależy. Najważniejsze że nie trzeba samodzielnie regulować palnika. To nie to co gaz, to przecież węgiel, trzeba ładować, czyścić i jest popiół, ale jakieś bardzo uciążliwe to nie jest.

 

Nie potrafię już teraz powiedzieć ile to było dni grzania bo nie pamietam dokładnych dat, ale chyba lepiej jest porównywać całe sezony niż pojedyncze dni.

Jeszcze to że nawiązując do Waszych pytań co z tego mam że reklamuje ten kocioł powiem, mam z tego 5000PLN rocznie, ale nie od producenta.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego wolanty,

 

Pamiętam ten post.

Jest dobrze i nic nie kombinuj.

I przede wszystkim - nie zmieniaj paliwa na nieznane.

 

Trzeba jeszcze tylko wziąść pod uwagę fakt, że Twój stary kocioł gazowy mógł być zwykłą rurą o nie wiadomo jakiej sprawności.

Być może po podpięciu nowego kotła gazowego płaciłbyś za gaz tyle co teraz za węgiel+wartość Twojej obecnej pracy. Jak ktoś nie ma czasu lub ochoty na wyciąganie popiołu, to powinien też taką ewentualność rozważyć.

 

A Tobie gratuluję zadowolnia, bo to jest najważniejsze.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Blackbird : Jeżeli tak pilnie śledzisz wypowiedzi a-w to powinieneś wiedzieć, że ma on "pod opieką" więcej niż jedna instalację CO więc oba cytowane przez Ciebie zdania mogą być prawdziwe, ale najlepiej jak sie wypowie a-w.

Do sulej : Ja mogę wypowiedzieć się tylko o Ogniwie Eko. Eko Plus, którego chcesz kupić uzytkuje min. a-w i już napisał w tym wątku co mu w Plusie przeszkadza.

Moje uwagi do Eko :

  • - Popielnik - wąska szufladka wysokości foremki do placków. Popiół zapełnia ją zbyt szybko a oprócz tego po bokach komory spalania cześć popiołu i tak trafia po za szufladkę. Należałoby opróżniać szufladkę codziennie a chyba nie po to mam kocioł z podajnikiem, żeby tam codziennie zaglądać. W rezultacie wywaliłem szufladkę i popiół wygarniam łopatką raz na tydzień przy okazji czyszczenia kotła.
  • - Kocioł posiada bardzo fajną funkcję wyboru mocowania podajnika z lewej lub prawej strony - bardzo wygodne, jednak po stronie po której nie ma podajnika komora spalania zaślepiona jest tylko blachą przykręconą śrubami. Duża powierzchnia niepotrzebnie wychładzająca komorę spalania - ociepliłem to we własnym zakresie, wolałbym jednak estetyczne fabryczne rozwiązanie.
  • - W starej wersji Brucera wymiana zawleczki to mordęga. Trzpień do obracania ślimakiem niby pod klucz płaski, tylko nie dokładnie wykonany i klucz się ślizga. Na szczęście tylko raz wymieniałem zawleczkę, gdy chciałem spróbować czy Brucer poradzi sobie z węglem typu orzech, który został mi po starym kotle zasypowym. Podobno już to w Brucerze poprawili, ale kupowałem w czerwcu 2010 i było jeszcze w starej wersji. Plusa problem nie dotyczy - inny palnik.
  • - Przy pracy na bardzo małej mocy Brucer lubi niedopalić węgla po stronie przeciwnej do podajnika. Ten niespalony węgiel spada w jedno miejsce więc łatwo go oddzielić od popiołu i wrzucić go z powrotem do podajnika, jest to jednak upierdliwe.

Tyle wad, teraz rzeczy nie będące wadami, ale trzeba o nich pamiętać :

  • - Przy Eko są wyczystki boczne do obsługi średnio co 3 -4 czyszczenia kotła i należy pamiętać aby mieć do którejś z nich w miarę wygodny dostęp co może być problemem przy małych kotłowniach. W Plusie wyczystka ta nie występuje.
  • - Ruszt awaryjny jest tym czym się nazywa. Montaż i demontaż czasochłonny, możliwości wrzucenia większej ilości węgla przez drzwiczki brak. Więc rozwiązanie naprawdę tylko na wypadek awarii podajnika - trzeba niestety co parę godzin dorzucić szufelkę lub dwie węgla bo więcej nie wejdzie. W Plusie rozwiązane inaczej, pewnie da się osiągnąć większą stałocieplność na awaryjnym.

I to tyle wad czy też potencjalnych wad.

Życzę zadowolenia z wybranego takiego czy innego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Blackbird : Jeżeli tak pilnie śledzisz wypowiedzi a-w to powinieneś wiedzieć, że ma on "pod opieką" więcej niż jedna instalację CO więc oba cytowane przez Ciebie zdania mogą być prawdziwe, ale najlepiej jak sie wypowie a-w.

Do sulej : Ja mogę wypowiedzieć się tylko o Ogniwie Eko. Eko Plus, którego chcesz kupić uzytkuje min. a-w i już napisał w tym wątku co mu w Plusie przeszkadza.

 

Kolego, wszystko pomieszałeś. A-W ma kocioł Ogniwo eko i jedną instalację, nie ma innej pod opieką, przynajmniej ja nic takiego się nie doczytałem. Radzę też pilniej śledzić wypowiedzi. Jeśli chodzi o zawór 4D, to ja myślę, że można go mieć, ale go nie używać czyli zrezygnować z niego jak napisał a-w, dlatego te nie porozumienia. Ja tak to odebrałem, ale niech a-w napisze sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości spojrzałem do kosza gdzie moje posty i chcę tylko wyjaśnić,iż instalację tak pomyślałem aby pracowała w trzech wariantach:

-z zaworem 4D

-bezpośrednio czyli klasycznie z pompą na zasilaniu bez żadnych zaworów

-grawitacyjnie

jeżeli kogoś ciekawi jak to zrobione to są zdjęcia instalacji jeszcze z kotłem U24 :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale "usunięto" post, który wczoraj napisałem dlatego dodam w celu wyjaśnienia, że ja nikogo nie śledzę i nie mam na to czasu, a tamte sformułowania jakoś bardziej rzuciły mi się w oczy.

Odnośnie kolegi, który posiadał wcześniej piecyk gazowy ....... przecież ogrzewanie gazowe ni jak ma się do kotłów węglowych, więc nie wiem co tu porównywać i wyciągać wnioski, a że TERAZ wychodzi taniej to zupełnie inna i odrębna kwestia. Drugi zaraz napisze, że palił gazetami albo trocinami i kocioł z podajnikiem w ogóle się nie opłaca, a trzeci, że ma pompę ciepła itd. I jednemu się bardziej opłaca i jest to rewelacja, a drugiemu wręcz przeciwnie.

A sprawa z podawaniem "fikcyjnych" wartości zużycia opału dotyczy wszystkich kotłów, a że wątek został poruszony właśnie w tym temacie dlatego tu napisałem swoje spostrzeżenia.

Chodzi o to aby nie pisać bzdur odnośnie odnośnie zużycia opału i realnie przedstawić warunki grzewcze (dom, instalacja, ocieplenie, temp - jaka, kiedy itd) oraz wyeliminować pracowników producentów kotłów działających na ich "zlecenie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie użytkownikow,

 

Chciałem tylko podzielic się moimi spostrzezeniami co do w/w kotła dla przyszłych ewentualnych nabywców.

 

Dość szczegółowo przeczytałem posty na tymże forum co do kotłów na ekogroszek a dokładniej mówiąc na temat ich ustawiania itd..

 

Odpalilem moje ogniwo 2,5 tyg temu i powiem tylko jedno: REWELACJA.

 

Mój pobyt w kotłowni po instalacji i rozpaleniu ograniczył się TYLKO i wyłącznie do ustwienia temp. CO i CWU ( 4d na 5 w skali 1-10)

 

Kociołek działa wspaniale, komfort użytkowania i cieplny w domu na najwyższym poziomie!

 

Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam iż sterownik Ecoal to rzeczywiście automat, to naprawdę działa!

 

Zdaję sobie sprawę iż mój post brzmi jak reklama ale zapewniam że tak nie jest, bardzo długo wybierałem kocioł i teraz wiem że mój wybor jest trafny w 100%.

 

Gdyby ktoś miał jakiekolwiek pytania na temat tego kotła i sterownika chętnie służę pomocą tym bardziej iż na tym forum niewiele jest informacji o ogniwo EKO.

 

Pozdrawiam :)

Witam

Moj eko plus 16 pali strasznie duzo groszku nawet do 3 workow na dobe ,jakies refleksje ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.