Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.  No właśnie wg mojej wiedzy to jest to wysoka temperatura. Jeśli nie pilnuję temperatury przy rozpalaniu to u mnie rośnie jeszcze wyżej. Teraz próbuję rozpalać na samym powietrzu z górnych drzwiczek (kółko), dół całkiem zamykam 9skręcam miarkownik). Wtedy temperatura tak nie rośnie ale piec długo dochodzi do temp zadanej. Już się gubię w tym wszystkim. Nie mam doświadczenia bo to mój 1 sezon i mam mętlik. Miałem nadzieję że miarkownik boleckiego rozwiąże problem, a tu okazało się że z moim sterem nie współpracuje.

fifek33 powiedz "łopatologicznie" - jak rozpalasz. Kiedy włączasz dmuchawę , kiedy zamykasz górne powietrze......

Edytowane przez zygu72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozwalanie PW otwarte a PG położone na ok 0,5-1,0cm potem po ok 2-3 godz w zależności od ilości wsadu kółeczko na ok 40%przeswitu. Samą dmuchawę włączam czasem nawet na rozpalaniu Ale obroty 10% i przysłona na dmuchawie prześwit ok 3cm w najszerszym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozwalanie PW otwarte a PG położone na ok 0,5-1,0cm potem po ok 2-3 godz w zależności od ilości wsadu kółeczko na ok 40%przeswitu. Samą dmuchawę włączam czasem nawet na rozpalaniu Ale obroty 10% i przysłona na dmuchawie prześwit ok 3cm w najszerszym miejscu

 Nie rozumiem tego .... PG położone na ok 0,5-1cm a palisz z dmuchawą .. nie moge tego sobie wyobrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wybudowalem dom 165m2 ocieplony styropianem grafit 15 cm welna na strychu 30 cm okna 3 szybowe z gazem wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła i szukam pieca na paliwa stałe interesuje mnie tylko viadrus z racji materiału wykonania żeliwo nie ma sobie równych i czytam i coraz bardziej glupieje mam na piec 15 tys i sam nie wiem raz lignator raz u22 raz multicombi ng i sam nie wiem co mam robic drewno za darmo palety i deski z budowy bede miał dozywotnio do palenia moge se przesuszyc bedzie git też bede kupowal suche twarde drewno kominkowe do kominka a zarazem chcialbym od czasu do czasu ekogroszkiem z podajnika palic jak by mi sie nie chcialo latac do pieca wogle da sie tak?? jak bym kupił multicombi ng z podajnikiem da sie palic jak zwyklym u 22? a potem se przełączać na ekogroszek? i jeszcze jedno jaka moc polecacie? szczerze to hydraulik mi polecił  kupić 20kw piec a co w na to? wydaje sie mi czasem ze fiut sie mniej zna niz ja a ja sie wogle nieznam pozatym ze czytam i ogladam filmiki o viadrusie juz rok i tylko glupieje zamiast wiecej widziec to gorsza pustka w głowie i juz sam nie wiem co kupic zastanawiam sie nad buforem 700l(wiekszy nie wejdzie pod schody a kotlownia mala) zbiornikiem na cwu 300l  i zaworem 4 drogowym prosze o opinie fachowcow bo zdurnieje przez ten piec a poradzic nie mam sie kogo bo juz nikomu nie wierze i zwatpilem w umiejetnosci hydraulika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te fundusze i jeszcze drzewo za darmo to tylko kocioł HG i bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno budowlane to pewnie głównie sosna. Żeby ją spalić czysto, bez smolenia i efektywnie, potrzebny jest specjalizowany kociołek na drewno.  Z kolei automatyczny kociołek na ekogroszek to zupełnie inny biegun.  Nie ma kotła, który spalił by dobrze jedno i drugie. Wspomniany Viadrus z podajnikiem ma wymiennik do spalania koksu/węgla. Chcąc spełnić wymagania potrzebne będą dwa kotły.  Swoją drogą: czy do domu jest podciągnięty gaz? Wtedy na codzień drewno + bufor, a gdy lenistwo zwycięży dajesz zarobić Putinowi. 

Edytowane przez gondoljerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysl pomyslalem o VAILLANT VCW 226 2F KOCIOŁ KONDENSACYJNY
a do tego jakis zwykly piec i bufor ale jaki zwykly piec polecacie?? u22 basic czy cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prośbę do osób które wprowadzały modyfikacje w U22. Napiszcie proszę które zmiany Wam się sprawdziły. Czytam forum, skaczę ze strony na stronę i mam już mętlik. Blach lub płyty stalowe - część z Was montowała i demontowała - warto założyć, czy nie? Dławiki? Z Waszych obserwacji - szyber przymykać czy nie?? Temat zrobił się troszkę opasły więc może warto zebrać całe sedno do kupy? Bardzo proszę o Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin czerwony to znaczy palacz - *** i nie umie palić w tym co posiada  a ciepły komin to akurat u niektórych błogosławieństwo bo inaczej smoła , smród i syf na ścianach w mieszkaniu . Widziały gały co brały a jak nie czytały to teraz są tego efekty . A forum sobie pyszczka nie wycieraj bo nie jednemu pomogło pod warunkiem że chciał pomocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pale bez zadnych wynalazkow przerobek dlawikow itp piec trzyma przy pelnym zaladunku 14 god przy temp -5 st mam viadrusa 29 kw i w zyciu nie zamienil bym tego pieca na nic innego jest wrecz idealny pale od gory weglem z krupinskiego 34.1 i spokojnie daje rade

Pozdrawiam wszystkich urzytkownikow viadrusa!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

posiadam wiadrusa u22 pięcio członowego od 2007 r.Budynek 180m2 do ogrzania, początkami palenie tradycyjne od dołu 

bardzo dużo sadzy w kominie, czopuch gorący,dużo opału,węgla i dzewa i dośc częste podładanie.

Po znalezieniu tego forum,zacząłem palic od góry,przy pełnyn załadunku węglem,czas palenia zdecydwanie się wydłużył

od 12 do17 godzin a po wypaleniu kocioł w środku niemal biały.Przeglądajac siec natknąłem się na ofertę zakupu

przystawki na ekogroszek,w lecie tego roku zakupiłem tą przystawke i po zamontowaniu palę ekogroszkiem od 1 grudnia

Moje zastrzeżenia do tego zestawu to  głośne buczenie silnika podajnika, duża ilośc opału 40kg na dobę przy temp.do -5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myczek73

długo czekałem na kogoś takiego! ile węgla zużywałeś wcześniej? Czy podobnie 40kg? Czy masz zestaw z klimosza czy z kotły.pl taki zielony? A może inny? Czy komfort cieplny i bezobsługowość jaką uzyskałeś jednak warte są tej inwestycji? Czy zestaw dopala węgiel? Czy coś się zacina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U22 C 29KW. Ja teraz palę z całkowicie odkręconym kółeczkiem PG. Dopiero jak się odsmołuje węgiel to wkręcam kółeczko i zostawiam szparę 1-2mm. Rozpalam 1 lub 2 razy na dobę i spalam 26 do 40kg marcela przy temp. dn.+5/noc-5. Na szczęście nie ma mrozów. Przez cały październik i listopad paliłem suchą 2 lata sezonowaną sosną przy wykręconym całkowicie PG. Palenie drzewem przy jesiennych temp. jest moim zdaniem b.ekonomiczne. Spaliłem jakieś 3m3 czyli za jakieś 330zł. U22 przy drzewie jesienią absolutnie się sprawdził. Ciepłości życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.