Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koncowka Sezonu?


tqlis

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, efektow tylko pozazdroscic.

 

Widze ze heso wzial sie do roboty nowego kotla, czyli juz zajecie ma gotowe i jak sie streszczy, to jeszcze na koncowke sezonu zrobi test :")

 

Dzis w Słupsku 10stopni na plusie, po dworzu chodzilem w samej bluzie.

Dodatkowo zaczalem przygotowywac sie na nast sezon, nowa siekiera poszla w ruch i przerabuje zakupione we wrzesniu drewno na mniejsze kawaly. Ps dodam ze siekiere kupilem za 35pln, kuta, polska. Waga 3kg, jak sie pier.. to tylko raz. Siekera jest tak osadzona, jak kilof, ze nie ma mozliwoasci, aby spadla z trzonka. Dodam jeszcze, ze pare dni temu kupilem jakas za 50pl na wzor Fiskarsa, zaje... 10 ray i peklo mocowanie - w skepie oddali kase. Zostalo jeszcze okolo 25m3 drewna, mam nadzieje do nasepnego sezuno to obrobic.

 

Kiedy wasze siekiery ida w ruch?

 

Dzisiaj ruszyłem z piłą. Mam już drewno na następny sezon. Nie wiem dlaczego, ale na skutek empiry stwierdzam,że drewnopodobne to opał optymalny i oko- logiczny.

Kazimierz Wiejski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podsumuje mój pierwszy sezon w nowym domu.

Od sierpnia do 5 marca spaliłem 4t groszku - wiadomo sierpień i wrzesień głównie na potrzeby CWU. Kotła nie wygaszałem i nie zamierzam wygaszać więc chodzi non stop.. w pomieszczeniach zazwyczaj było 22,5 - 23st.

Teraz palę dodatkową wilgotną tonę ekoretu... mam nadzieje że wystarczy do maja (CWU)

Pozdrawiam i życzę coraz cieplejszych dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja się nie pochwalę bo i czym. Poszło z 5,5 tony zboża różnej maści. Trochę lignitu ( koło tony) i przyczepa trocin sęk w tym że było bardzo dużo prób i świadom tego masę puszczałem w komin. Ciepło lubimy. Na potrzeby 140 m^2 i CWU ( dużo) przy słabo docieplonym domu to dobry wynik jak dla mojego portfela ( około 1,5 tyś). Po wszystkich doświadczeniach wiem doskonale że taką zimę jak ta bez problemu zamknę w 5 t. samego owsa. W mieszkaniu było i jest od 21,5 do 23. Kotła nie wygaszam do końca maja. W tamtym roku 9 maja były jeszcze przymrozki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja się nie pochwalę bo i czym. Poszło z 5,5 tony zboża różnej maści.

A po tej zimie oziminy wyglądają bardzo kiepsko. Tomku wybacz, ale zboże mnie nie rajcuje. To jednak żywność.

Coś się jednak z nami porobiło. Łamiemy bariery etyczne, a to się musi źle skończyć. Palenie zboża stanowi stanowi maleńki przykład takiego działania. Idziemy jednak w kierunku łatwizny, wygody za wszelką cenę.

Jestem moralizatorem - tak! i wcale się tego nie wstydzę. Pamiętam jak moi dziadkowie każdy kłos zbierali.

Jestem otwarty na argumenty.

Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie, nie zgodzić się z przedmówcą. Z owsem bym nie przesadzał, ostatecznie to opał dla "koniny", która przetwarza go na energię pracy i (również) ciepła. Lepiej, żeby zgniło w magazynach lub leżało ku uciesze myszy? Pszenicy czy żyta faktycznie sam bym nie spalił, ale owsa bym się czepił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę masz rację, ale sprawa wygląda poważniej, bo przez tego typu wyjątki nasza cywilizacja ginie. Brak zasad destabilizuje wszelkie byty państwowe, gospodarcze jak również moralność.

Ale to już antropologia,a nie grzanie.

Może faktycznie nie mam racji, ale intuicja mówi inaczej.

Fajnie, że można merytorycznie podyskutować.

Wiosna przyszła

Pozdrawiam

Kazik

post-1029-1269168561_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik, sspadłes po schodach do piownicy jakożywo! Jak sam spadłem tez tak pitoliłem ale niklt mnie nie kumał.

palenie owsem jeest jak najbardzie pozytywne gdyz to tylko końskie paliwko a koni mało a owies jest konieczny w płódozmianie dla poprawy jakości gleby, czyli siac trzeba ale się nie sieje bo zbytu nie ma.

Paląc owsem strumień kasy zawracamy do kieszeni polskiej [niby węglem też] zas każda zatrzymana złotówka w kraju przekuwana jest na współny sukces.

Zas kupując zagraniczny gaz, olej opał. LPG a nawet węgiel dajemy sie walic w dupe bez patyka!

 

Tak więc "Owies a sprawa polska" !

 

Oczywiście my w naszej zbiorowej głupocie łykamy co nam rządzący podają jako że sa zależni od" Wielkiego lobby paliwowego " .

 

A dlaczego olej rzepakowy tak ciężko trafial do naszych dystrybutorów paliw???

 

Bo zmniejszenie zużycia paliwa w Polsce o 10 % na rzecz rzepaku to obcięcie czystego zysku firm paliwowych o 50%.

A teraz ta kasa została w rękach rolników i przerobu i została w krajy, a to święte.

 

Paląc owsem spełniamy obowiązek patriotyczny!

 

Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zmniejszenie zużycia paliwa w Polsce o 10 % na rzecz rzepaku to obcięcie czystego zysku firm paliwowych o 50%.

A teraz ta kasa została w rękach rolników i przerobu i została w krajy, a to święte.

 

Ciiiiiiii...

bo jeszcze akcyzę paliwową nałożą na owies

 

Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik, sspadłes po schodach do piownicy jakożywo! Jak sam spadłem tez tak pitoliłem ale niklt mnie nie kumał.

palenie owsem jeest jak najbardzie pozytywne gdyz to tylko końskie paliwko a koni mało a owies jest konieczny w płódozmianie dla poprawy jakości gleby, czyli siac trzeba ale się nie sieje bo zbytu nie ma.

Paląc owsem strumień kasy zawracamy do kieszeni polskiej [niby węglem też] zas każda zatrzymana złotówka w kraju przekuwana jest na współny sukces.

Zas kupując zagraniczny gaz, olej opał. LPG a nawet węgiel dajemy sie walic w dupe bez patyka!

 

Tak więc "Owies a sprawa polska" !

 

Oczywiście my w naszej zbiorowej głupocie łykamy co nam rządzący podają jako że sa zależni od" Wielkiego lobby paliwowego " .

 

A dlaczego olej rzepakowy tak ciężko trafial do naszych dystrybutorów paliw???

 

Bo zmniejszenie zużycia paliwa w Polsce o 10 % na rzecz rzepaku to obcięcie czystego zysku firm paliwowych o 50%.

A teraz ta kasa została w rękach rolników i przerobu i została w krajy, a to święte.

 

Paląc owsem spełniamy obowiązek patriotyczny!

 

Hej!

 

E Baco ze schodów spadłem parę razy i żyję. Co do patriotyzmu, to nic z tego nie będzie puki będziemy wysługiwać się fenicjanom, a zwalczać swoich rycerzy. Tumany jesteśmy do kwadratu.

Zgoda, że biopaliwa, ale Kwach zablokował, a dwa razy prezydentem był. I tu leży pies pogrzebany, Bo Kwach tak na prawdę to nie Kwach, Kaczor to nie Kaczor, a Rydzyk to nie Rydzyk.

Baco kurna to przebierańcy, a Ty i tobie podobni naiwni głosujecie na nich. A np z Romka Rycerza się śmiejecie.

Cymbały jesteście, że głowa boli, ale to głową w mur. W tyłek jak dostaniecie to zrozumiecie. Każdy tylko marudzi i Ty Baco, nic nie robisz. Do kogo masz pretensje? Onych już nie ma, sekretarzy i politruków. Każdy ma jeden głos, a jak go zmarnuje- to pretensje tylko do siebie Baco i głupot nie pisać, że "oni" coś tam.

Do polityki się brać kamraci bo nas " oni" sprzedadzą to cna. A marudzenie w kąt.

Obrażalski Baco nie jesteś, to mi wybaczysz, żem Cię letko naprostował.

Brzmi to smutnie, ale zaprawdę powiadam Ci Baco, że tak jest jak mówię.

A czy palić owies, ja wolę zrębki. A kto se chce owsem palić nic mi do tego. Tera jest demokracja.

Pozdrawiam Was wiosennie.

Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik: Cymbały jesteście,::: ---śmy!!!! Bo ty tez cycu jesteć, nawet jak głosujeż, a także gdy nie głosujesz!!!

Ja grzmie na puszczy [nie mylic z dzunglą!!]] "Palcie lyczki owsem, zrębkami i czym sie da byle z głową! Nie wydawac kasy na zagraniczne towary [ poza ukraińska gorzałką!!] bo nas to wykańcza.

 

Gdy zas wierzysz w demokrację,..... to juz za późno na terapię.

Pisałem gdzieś , może tutaj, że demokracja to tyrania sprytnej mniejszości nad tępawa większością i robienie ich w bambuko w biały dzień ku ich własnej radości!! Koszmar i majstersztyk.

 

Demokracja to byt samoistny prowadzący sie własnymi prawami nas traktujący jako narządka do ddotarcia do celu. Ale nie pytajcie co to za cel.

 

I nie pytajcie tez polityków bo oni tego nie dostrzegają, to tak jakby pytac młotek. Oni sa tylko narządkami.

 

My zas powinniśmy mieć tego świadomość.

 

Patrzcie co robi ta dzicz sejmowa -- zawsze to samo, ; do wyborów złotouści, a po wyborach każdy swoje lody kręci i okopuje sie na 2 pokolenia .

A dlaczego :: bo ma chołota 4 latka, a po nich potop choćby. I w te 4 latka ile można zdziałać?? Ano niewiele. Łódke można w miejscu obrócić, Titanic potrzebował ze 50 km a kraj???

 

A dlaczego 4 latka??? Aby rotacja była większa i więcej ssynów narodu sie obłowiło. I aby pokonanym zawsze można byuło wygarnąć "Wała dokonaliście"

 

a za 4 lata oni wrócą i nas będa ganić za to samo i tak bez końca. A naród??

 

NAród sie sam wyżywi!

 

Ad rem:: paląc owsem [i zrębkami!!!] spełniecie obywatelski obowiązek na miare swoicch możliwości! Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.U mnie sezon palenia definitywnie sie zakonczył.Paliłem w domu 180 m2 jeszcze nie zamieszkałym temperatura od 18 do 23 stopni.Ten rok przeznaczyłem na "nauke palenia" oraz test ekogroszku siedziałem na forum niemal codziennie wiele sie dowiedziałem z postów.

U mnie poszło 80 worków po 20 kg ekogroszku -w czoraj liczyłem oczywiscie było palone z przerwami .Ciekawy jestem co wyjdzie w nastepnym sezonie już bede tam mieszkał (mam nadzieje),najlepszy ekogroszek wg mnie oczywiście miałem z firmy EKOELMA pali sie super dobry też był pieklorz.

w tym roku biore sie za wykonczenie chałupy bo w tej chwili musze opalac dwie masakra.no i przerobie kotłownie musze dołozyc elektrozawory na podłogówke no i zawór 3 d bo nie mam a majster powiedział mi że to jakis wymysł i jest niepotrzebny .Ech ci fachowcy gdyby nie to forum to zyłbym w nieswiadomości pozdrawiam jeszcze raz wszytkich no i życzę sukcesów w paleniu .....oczywiście w przyszłym sezonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy tylko marudzi i Ty Baco, nic nie robisz. Do kogo masz pretensje? Onych już nie ma, sekretarzy i politruków. Każdy ma jeden głos, a jak go zmarnuje- to pretensje tylko do siebie Baco i głupot nie pisać, że "oni" coś tam.

Do polityki się brać kamraci bo nas " oni" sprzedadzą to cna. A marudzenie w kąt.

Obrażalski Baco nie jesteś, to mi wybaczysz, żem Cię letko naprostował.

Brzmi to smutnie, ale zaprawdę powiadam Ci Baco, że tak jest jak mówię.

 

To całe rządzenie i jego jakość zależy dokładnie od uświadomienia, wiedzy, inteligencji i mądrości niewolników czyli narodu.

 

Pchanie się do polityki tego nie zmieni!Dobrze mówisz, że trzeba robić a nie narzekać. A co robić? Nie tylko kopać dołki ale Uświadamiać, dawać wiedzę, przekonywać do lepszego i mądrzejszego ten naród, żeby był mądrzejszym niewolnikiem.

A Wielebny Baca350 (bo głosi Słowo Owsa :) ) robi dużo więcej niż narzeka!

Zobacz na forum ile ludzi uświadomił i to zawsze w dobrej wierze! I to bez polityki! I to są konkrety!

Dla mnie jest tytanem pracy! Ja to doceniam.

 

Kolego Baco, w samozachwyt nie popadaj przypadkiem, bo użyłem Cię tu jako przykładu :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki zgadzam się z Wami prawie w stu procentach. Chciałbym tylko zaznaczyć, że popełniacie zasadniczy błąd obrażając się na rzeczywistość i P o l i t y k ę. Nasi wrogowie - szkoci,wschód Francji i inne fundacje Batorego rozgrywają N AS właśnie poprzez politykę. Wmówiono Wam, Nam moi drodzy przyjaciele, żeby nie interesować się polityką , cyt " wy Polacy polityką się nie interesujcie, my to za was zrobimy". Chowanie głowy w piasek nic tu nie pomoże. Polityka jest bytem realnym, aż do bólu i bez jej zrozumienia i działania marny nasz los. Chyba, że zgadzamy się na los jak to powiedział Vernal " mądrzejszych niewolników.

Pada również pytanie - co robić?

Odpowiedź - uczyć sie prawdziwej historii Polski. Nie słuchać posłusznie durnowatych mediów w tym niejakiego RM, więcej dumy narodowej, nie wstydzić się jasno wypowiadać swoje poglądy, zrozumieć, że obecny trend homo-lewacki przeminie.

A do tego zapraszam do działania, ale to już ewentualnie na priv, bo mnie wyleją z forum.

Baca ma fajny pomysł - kupuj polskie. Jestem bardzo za. Co do sejmowej dziczy, to nie ma się co obrażać - nie ma tam naszych. Było ich paru, ale Oni rząd i sejm rozbili by ich wykończyć i traktat podpisać (pióro odmówiło-symbol).

Jak tam nie będzie naszych to G z tego będzie, chyba, że partyzantka, ale szkoda polskiej krwi. Trzeba przeczekać Tsunami w dobrej kondycji, bo Zło choć głośne i i nachalne zawsze przegrywa.

Pozdrawiam Was bardzo gorąco, bo widzę, że dusze macie słowiańsko-polskie, lecę lekko przepalić, choć 17 stopni na dworku.

Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się.

....... a ja się z Wami na temat polityki w ogóle nie zgadzam i wszystkim Wam odmawiam racji.

Nie będę Was nawracał, ponieważ to nie to forum. Jeśli uda się komuś z Was założyć wątek "polityka" i ADMIN tego wątku nie skasuje, to może się wypowiem. A może jest takie odpowiednie forum lub blog ?

def

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polityką się brzydzę.. dalej było pisane nie raz nie dwa. Mnie tam argumentów nie trzeba ani nie będę argumentował. Bierny pozostaję bo tak najlepiej. Dla mnie palenie owsem to nic złego namówił mnie jak pisałem brat plebana który sam dostarcza mu rocznie masy tego paliwa ( do ogrzania kościoła,parafii i DSM) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że moje nauki to głos wołającego na pustynni. A szkoda, bo wiem, że mam rację. I to jest cały tragizm narodu polskiego -apatia, bierność, zwisanie wszystkiego.

Pożyjemy zobaczymy. kiedyś przyszłe pokolenia będą nas przeklinać.

Baco czy pojeżdżasz jawą 350, bo już ciepło. Widziałem ostatnio młodziana co 350 tką stuknął w samochód, chyba przeżył, ale blado wyglądał.

Deklaruję jednostronnie wyciszenie polityczne na forum. Co prawda wiele będzie mnie to kosztowało, ale jednak.

Choć tak na spokojnie druhowie przemyślcie co Wam napisałem , A bierni nie bądźcie bo wróg w domu naszym stoi i chce nas wynarodowić.

Do meritum zdążając - koniec sezonu - najgorszy, bo nie wiadomo jak palić. Na skutek nauk forumowych mam pewien kłopot, bo kiedyś mi zwisało, czy się leje z komina czy nie itp. a teraz co i rusz zaglądam do kotła, czy spalanie optymalne.

Jak więc widać wiedza zdobyta źródłem kłopotów może się stać.

Tomek z tym owsem to jest tak. Kto kiedyś miał kosę w reku i w spiekocie pokosy kładł to zrozumie moje stanowisko. A ponadto są ludy co przymierają trochu i nawet owsa by zjedli, ale bogate społeczeństwa mają ich ... Żeby cenę utrzymać to się też zboże zatapia, to już lepiej spalić? Być może. Coś się w tym świecie pieprzy. Homo są normalni, a hetero zboczeni, zboże się pali, a zwierzęta karmi się osadami ze ścieków i innym syfem, jabłka są gruszkowe, a gruszki jabłkowe. Drodzy spalacze owsa, zapewniam Was, że świnka na owsie hodowana i plewach -cymes, a teraz mięsko-trutka śmierdzące. Nie ma nic za darmo. Jak widać spalanie odbija się na jedzeniu. Gdyby produkować zdrową żywność to i owsa by zabrakło.

Dobra-noc?

Kazik

 

PS. Modlę się za Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się dzieje w niedzielny wieczór. Jest co poczytać.

Dobrze, że chociaż JEDEN się modli.

 

Końcówka sezonu to też pewne wyzwanie. Chodzi o to, żeby mieć taki układ spalania i grzania, coby tego nie rozróżniał z punktu widzenia (s)palacza.

Na ten przykład - nauczysz żonę, że jak wygaśnie w "piecu", to ma iść do kotłowni, wyjąć popiół, nasypać paliwa do pełna, zapalić i tyle.

I teraz nieważne czy to będzie grudzień, październik czy marzec. Zero zmian nastaw itp. I niech pali :)

Podajnik robi to jeszcze lepiej.

Przy paliwie stałym nie jest to takie proste, ale da się zrobić.

 

To możnaby sprawdzić właśnie teraz.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Kazik, a Ty to nie tylko dobry Polak jesteś ale i dobry Człowiek. Takie mam wrażenie. Zastanów się nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spójrzcie na to...proszę!!! ::: Końcówka sezonu?

proszę odpowiadajcie na temat - bo mnie mdli od Waszego politykowania a forum jest od ogrzewania - proszę niech ono nie schodzi na psy :)

...chcecie polityki??? to do RM se dzwońcie, tam można gadać o takich pierdołach non stop lub może jakieś inne forum ???

 

.... mam nadzieję,że Admin i reszta czołówki to rozumie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz tak dokładne pomiary aptekarskie?

 

Jak pisze kolega poniżej pomiary zużycia opału przy pewnych temperaturach tj +15 st., 0 st. , - 10 st., -18st.

Ten rok sprzyjał bo zawsze było kilka dni porównywalnych. na bazie tego zrobiłem program i stąd te wartości. oczywiste,ze to są wyniki obliczeń bez zaokrągleń, przekopiowane z obliczeń. Ale myślę, że mieszczę się w 5% błędzie. Na szczęście mam w firmie dane temperaturowe średnie od godzinowych poprzez dobowe, miesięczne aż do rocznych. Umożliwiło to wykonanie takich operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczy, na każdym forum musi byc jakiś of-topik na wolne nawijanie. Ale można tam nie zaglądać, choć to niełatwe.

 

Wykres zależności temp. zewn/temp. zasilania przy 20stC w chałupie każdy powinien sobie juz zrobić.

Lenie z porodówką nie muszą, a nie wiedza co tracą.

Ja obecnie pcham wode ok.30 stC w rury . Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.