Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasilanie Ogrzewania Podłogowego


pkowalik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Mam dylemat dotyczący temperatury zasilania podłogówki a mianowicie: W piecu który kupie ( Klimosz Ling Combi) minimalna temperatura powrotu to 55*C więc jak zawór termostatyczny od podłogówki dostarczy temperaturę 45*C? Mam nadzieje że rozumiecie o co mi chodzi. To tak jakby chcieć zmieszać dwa strumienie wody o temp. 70 i 55 aby uzyskać jeden strumień o temp 45*C. Sądze że podłogówka będzie zasilana wodą z powrotu pieca czyli o temp wyższej niż ustawiona na termostacie. Aha jeszcze jedno pompka od podłogówki wyłączy się przy temp 50*C czyli wychodzi że podłoga będzie grzać wtedy gdy rozpale w piecu i wtedy kiedy wygaśnie czyli nici z całej podłogówki. Czy moje wątpliwości są prawdziwe ? Czekam na odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko. Czy mogę podłączyć ogrzewanie podłogowe za zaworem 4D? Tzn było by to wpięte tak jak grzejnik. Oczywiście byłby dalej zawór termostatyczny i pompka. Tylko że pompka za zaworem 4D tłoczyła by wodę do zaworu termostatycznego i nie potrzebna była by pompka od podłogówki. Czy jednak zostać przy niezależnych połączeniach grzejników i podłogówki czyli wychodzi woda z pieca i rozgałęża się na zawór 4d, zawór mieszający do podłogówki i pompka do ładowania cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby było mieszanie w podłodze MUSI być pompa

poducz sie troche to nie bedziesz zadawał szkolnych pytan

 

Hehe, Kolego sam się powinieneś trochę poduczyć. Wtedy byś zrozumiał, że w przedstawionym układzie jest pompa (tłocząca właśnie wodę m. in. do podłogówki).

Jednak przedstawiony pomysł zakłada z tego co rozumiem zawór termostatyczny (RTL) na zasilaniu podłogówki. Nie sądzę, że to będzie działać poprawnie. Zakładając, że woda za 4d będzie miała temp wyższą niż ustawiona na zaworze, to ten zawór nigdy się nie otworzy :)

Dlatego RTL lepiej byłoby dać na wyjściu z podłogówki. W takim przypadku istnieje jednak jeszcze niebezpieczeństwo zamknięcia RTL przez ciepły powrót (np. gdy wepniemy podłogówkę równolegle do grzejnika).

Jeśli jednak RTL będzie stosunkowo daleko od innych powrotów z grzejników, to ma to szansę działać tylko na tej pompce od 4d.

Jednak najlepiej wpiąć podłogówkę przej jej własny zawór 3d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.