Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na pellet dużej mocy 90 - 120 kW - pomoc w wyborze producenta


Crack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

potrzebuję wybrać kocioł na pellet o mocy od 90 - 120 kW do ogrzania hali produkcyjnej. Czytałem parę wątków na forum jednak większość dotyczy kotłów do domów jednorodzinnych a nie do hali produkcyjnej. Producentów których oferty analizowałem to Kotłospaw, Dworek Bis i SAS. Do kotła planuję montaż kosza (zasobnika), jakiś system automatycznego odpopielenia oraz sterownik pokojowy.

Proszę o pomoc w doborze kotła mając na uwadze:

- w miarę bezobsługową pracę

- oszczędność polegającą na tym aby kocioł po uzyskaniu zadanej temperatury w pomieszczeniu wyłączał się lub ograniczał znacznie pracę aż do momentu spadku temperatury

- dobrej jakości elementy, z których będzie zbudowany 

- niska awaryjność

- dostępność serwisu w woj małopolskim (okolice Krakowa, Tarnowa)

W innych wątkach polecali palniki SV 200 lub SV 300 (ale te chyba do małych kotłów) oraz nie polecali sterownika TECH (kotły SAS są na tych sterownikach jednak czytałem o nich pozytywne opinie).

Z góry dziękuje za pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Wszystko zależy od kasy jaką chcesz przeznaczyć na inwestycje i jaki metraż do ogrzania,wiadomo Polskie produkty będą na pewno tańsze ale niekoniecznie trwalsze i niezawodne niż droższe np Austriackie, Włoskie czy Duńskie.Jak kasa nie gra roli to na pewno polecam Windhagera lub Rtb Feniksa ,fakt piece są drogie ale bezobsługowe a sterowniki w nich to już inna liga niż Tech czy Plum.Widziałem ostatnio  że Rtb wprowadził nagrzewnice na pellet ale chyba tylko 30kw.

 

 

Edytowane przez wonski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo możesz zaczekać z decyzją?

Taki duży na takim palniku w stylu SV300 jest teraz badany. Będzie pod nazwą Pellpal Duo,  zamysłem jest uchwyt z kółkami na którym podwieszany jest bigbag z pelletem, podajnik posredni i głowica spalającą. Radzi sobie oprócz pelletu a1 także z takim tańszym noname.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTB Feniks  jest w zakresach 40, 80, 100kW , 

bardzo dobra jakość,

wysoki zakres modulacji

bardzo dobvry sterownik z kontrolą Online

automatyczne czyszczenie palnika i wymiennika 

 

tu filmik z serwisu po paru latach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotłospaw to pewnie na palniku kipi jest , więc przyzwoicie powinno działać nie wybrzydzając w jakości pelletu .

Użytkuje dwa takie palniki jeden 20 kw drugi 36 kw gdzieś około siedmiu lat , jak dla mnie są ok .

 

A na takie pytania co lepiej to jednoznacznej odpowiedzi nie otrzymasz , kostrzewy osobiście bym się bał  , chyba że te dużej mocy palniki mają jakeś solidniejsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sambor napisał(a):

głównie o serwis

To mnie trochę śmieszy - przecież mówimy o kotłach gdzie w dużej mierze ktoś wkłada palnik, którego nie jest producentem oraz sterownik, którego też producentem nie jest.
A tak to sklep odwołuje do producenta kotła, który zazwyczaj tylko spawa korpus - a to się psuje najmniej. Ten z kolei odsyła do producenta sterownika lub palnika, jeśli jest firmą "uduś" i nie posiada podzespołów na stanie.
Do tego wiedza producentów kotłów np. o sterownikach też bywa mała - potem spada to na firmę, która to montuje.

Przykładowo zestaw KIPI + Plum dostępny pewnie jest u masy producentów kotłów - pewnie jak zawołasz serwisanta Mietka zza miedzy to miał z tym styczność. Do tego wsparcie jednego i drugiego było do tej pory całkiem niezłe.
Osobiście szedłbym w Kipiego + Plum - a jest z czego wybierać:

https://kipi.pl/produkty/kotly-z-naszymi-palnikami/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dužy kociol z pionowym wymiennikiem nie chcesz.W szkole dbam o taki kociol 60 KW i czysczenie tego jest mega obciažliwe,przy ponad stowke,to stal bym sie jescze wiecej szarym.W porownaniu z kotlem w domu z poziomymi polkami absolutne pieklo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Crack napisał(a):

Kotłospaw jest chyba na palnikach REVO, wypowie się ktoś czy są ok?

Jest jeszcze kwestia wymiennika pionowy czy poziomy. Ma to duże znaczenie? 

Co sądzicie o marce RTB Feniks z Danii?

   Posiadam Rtb Feniksa 16kw (piec o wiele mniejszej mocy więc nie wiem jak jest z większym )od zeszłego roku i złego słowa nie mogę o nim powiedzieć.Ogólnie piec bardzo bezobsługowy ,bardzo dobry sterownik z pełną obsługą w chmurze,pionowy wymiennik ,separator popiołu,czyszczenie sprężarką,sonda lambda w zestawie i wiele więcej. Najgorsze w nim to nauczyć się wykorzystać 100% opcji sterownika ale potem to samograj nic nie musisz robić (raz na rok serwis który ci go wyczyści i ewentualnie wprowadzi jakieś korekty),fakt toleruję głównie certyfikowany pellet a1 ale za to mało spala i ma bardzo dobrą modulację. Jak chcesz się dowiedzieć  więcej to jest wątek na forum ,sprawdź sobie jak to wygląda(sterownik) na Stokercloud lub zapytaj  Kroitzmana on ci powie o nich więcej.Jeśli nadal nie wiesz jaki piec wybrać to daj znać Puławiakowi on na forum zawsze coś dobrego poleci i instaluje w całym kraju.

Edytowane przez wonski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.