Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł zgazowujący Silva (BTI, kipi)


maciej1-13

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem juz zdecydowany na kocioł zgazowujacy stalmarka ale dzisiaj instalator dał mi broszure z nowym kotłem firmy BTI (własciciel marki KIPI)

Ma ktoś jakieś info na ten temat? Ja w necie nic nie znalazłem. Z grafiki widze ze sonda lambda jest chyba na wylocie spalin co nie jest najdokładniejszym rozwiazaniem pomiaru. Ciekawe jak duza jest komora i czy przy zaladunku od gory nie bedzie dymilo na kotlownie.IMG20240517213332.thumb.jpg.ea98e7a136b8897f367cf21b38c14c0a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze kotła lepiej się nie śpieszyć.

Coś przeczuwam że kociołek silva może być bardzo podobny do blaze. Trzeba jednak poczekać na więcej informacji.

Co do sondy w czopuchu, faktem jest że rejestruje dane z opóźnieniem względem tego co dzieje się w miejscu powstawania płomienia. Opóźnienie to wynosi tyle ile czasu zajmuje spalinom przepłynięcie od źródła płomienia do czopucha. Najlepiej byłoby umieścić sondę jak najbliżej źródła płomienia. Główną przeszkodą umiejscowienia sondy bliżej płomienia jest temperatura jaką musiałaby wytrzymać. W przyszłym sezonie grzewczym mam zamiar przenieść sondę z czopucha dużo bliżej płomienia, więc będę wiedział jaki to ma wpływ na spalanie w praktyce, bo teoretycznie powinno być lepiej.

SMART HTV 23 kW Heiztechnik, ten kocioł ma umiejscowioną sondę w miarę blisko płomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej to ciekawia 2 rzeczy, wielkosc komory zaladunkowej no i cena 😉

70dm3 wsadu to dla mnie bedzie malo, 100 to już takie rozsadne minimum. Plus jest taki ze wedlug instalatora w silvie jest zestaw rozszerzajacy o zasobnik i palnik peletowy, gdybym jednak znudził sie rozpalaniem drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 19.05.2024 o 15:16, maciej1-13 napisał(a):

Sądzisz, ze w takim razie będzie miał modulacje mocy i certfikacje bez bufora? W takiej sytuacji przeymiarowałbym go srogo, nawet na 40kW, zeby wchodziły dłuższe kawałki, bo 30cm w blaze to jest porażka. Cięcie i rąbanie x2.

Ale blaze też masz 50cm w tych szerokich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł fajny, trochę kopia blaze, ale żeby rozpalać to trzeba nurkować do środka. Dla mnie to go dyskwalifikuje. I w mniejszych mocach faktycznie trzeba drewno przygotować króciutkie.🧐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.