Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pierwszy problem już mam zanotowany na koncie


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś po wyprodukowaniu 14 kwh falowinik foxess powiedział a wal się , bład AFCI fault podobno to jakieś zabezpieczenie przeciw łukowi elektrycznemu wszystko fajnie ale skasować się tego nie da przynajmniej ja nie umiem , stringi odpinałem na przemian a w stringach napięcie takie jakie powinno być , servis oczywiście nie odbiera bo to sobota a w sobota to nie robota no i bęc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, omama napisał(a):

 

Zaktualizuj soft:

image.thumb.png.2c2e5126ac3e52b48a5b551cfddba43c.png

Podepnij go do sieci, powinien sam zassać.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Berthold, jak mam się ustosunkować do Twojego postu.

Jest takie powiedzenie "Tanie mięso psy jedzą", czyli tłumacząc na nasze  "Nie marnuj pieniędzy kupując najtańsze produkty". 

Całe szczęście w Twoim "nieszczęściu" jest to, że nie potrafisz samodzielnie uruchomić ponownie falownika.
Pomiar napięcia wydzielonego obwodu elektrycznego, który składa się z połączonych szeregowo paneli fotowoltaicznych bez znamionowego obciążenia tegoż obwodu, jest "gówno warty".


Jak obciążysz obwód elektryczny PV znamionowym obciążeniem, to ewentualnie zobaczysz gdzie będzie się grzaćtlić (palić). 
Oczywiście ja takich eksperymentów do samodzielnego wykonania Tobie nie polecam, natomiast polecam zlecenie wykonania prawidłowych "pomiarów ELEKTRYCZNYCH i TERMOWIZYJNYCH".
 

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sambor napisał(a):

To gdzieś na połączeniach jest zły zestyk- sprawdzaj wtyczki, gdzie nie kontaktuje.

Odpinałem najpierw 1 string potem drugi ale błąd już został na stale nawet świeci jak AC wyłączę i to dziwne.

2 godziny temu, o6483256 napisał(a):

Zaktualizuj soft:

image.thumb.png.2c2e5126ac3e52b48a5b551cfddba43c.png

Podepnij go do sieci, powinien sam zassać.

Masz na myśli apkę FoxCloud ?? jeśli tak to mam ją w smartfonie , czy jeszcze jakaś chmura ich ?

mierzyłem napięcia na stringach i ten z 11 panelami w stanie otwartym ma 395 volt a ten drugi 10 paneli  ma 355 volt więc wszystko ok

Edytowane przez omama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez ich plików nie mam jak tego zrobić bo nigdzie ich nie ma,szukałem , trzeba czekac do poniedziałku.

29 minut temu, sambor napisał(a):

Łuk elektryczny powstaje podczas przepływu prądu elektrycznego , więc trzeba string obciążyć aby przepłynął prąd inaczej nic nie będzie z takich pomiarów bez obciążenia.

Tylko co tam zapodać ? aby te ok 12 amper i napięcie ok 350volt w 1 stringu a w drugim 395 volt ,myślę ale nic mi do głowy nie przychodzi , ten pierwszy string normalnie działał od kwietnia ubiegłego roku drugi od końca stycznia , nie wiem czy to przypadkiem nie dzieje się jak chmury szybko lecą i napięcie skacze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz gwarancję na ten falownik? Jak masz, to nie grzeb bo sie nie znasz i poczekaj do poniedziałku. Serwis połączy się z nim zdalnie i zdiagnozuje problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że macie radochę , ja też bo udało mi się wejść w menu i skasować błąd ,praca elektrowni w toku.

mam starą wersję oprogramowania w nowej to poprawili już tak czułe to nie jest.

Edytowane przez omama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sambor stringi są ok ,to wina starego oprogramowania oni sami to na swojej stronie piszą ,nowe oprogramowanie pozbawia tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że przeczytałeś ze zrozumieniem mój post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj napisałem maila do serwisu i z samego rana zaktualizowali falownik i myślę że już będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.