Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z stale zapowietrzająca się pompką CO


Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, sambor napisał(a):

Grzejesz 65m2 kotłem 23kW, wiec odbiór ciepła jest mały, zmniejsz ten kocioł przez włożenie do niego cegieł, tak aby palenisko było 2x mniejsze.

Cegły na początek mogą być zwykłe, pełne.

A jak pomogą to wstaw szamotowe z supermarketu

Tylko dlaczego wcześniej było dobrze? Można było wsypać wiadro węgla i piec sam temperature trzymał, teraz po 3 drewienka się kładzie i szybko nabija temperature i wolno schładza 

10 minut temu, bercus napisał(a):

Poki grzejniki chlodne,to bierz mlotka i pobuchaj ten zawor zwrotny,bo jesli pompka toczy wode tylko cez ten glupi bajpas,to marne.Odpowietrznik przy CO mial by odpowietrzyc ten kawalek na wierzchu kotla z ta pompka.

Właśnie próbowałem, i nic. Ale wydaję mi się że ten bajpas i cały zawór z tą kulką są tak samo gorące jak i pompka, a rura PEX i kolektor do grzejników dużo chłodniejsze, tak jak by może faktycznie pompka ganiała wodę przez bajpas. Tylko przy załączeniu pompki słychać jak kula zamyka obwód, chyba że się odkształciła i nie zamyka Dobrze, lub w końcu sama się otwiera z racji położenia płaskiego tego zaworu. A żeby ten piec odpowietrzyc to jak? Dać zwykły odpowietrznik czy tą rurę bezpieczeństwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A nie lepiej by bylo dać zawór klapowy zamiast tej kuli , skoro to jest w poziomie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sambor napisał(a):

Możliwe, że uszkodził się ten zawór różnicowy (kulowy), jakbyś go wyciągnął i sprawdził - może się kula od temperatury zniekształciła.

Takie kule można czasem kupić osobno za pare złotych.

Sprawdzę później i dam znać 

A czy ktoś mi napisze co z tą rurą bezpieczeństwa i tym odpowietrzeniem? Bo będę to robił dziś i nie wiem jak się za to zabrać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doraźnie podepnij zbiornik wyrównawczy tak jak zaznaczyłeś w poście 23. Latem zamień rurę PEX na metalową ( minimum 1 cal stalowa lub 28mm miedziana). Na forum znajdziesz schematy jak poprawnie podłączyć zbiornik wyrównawczy, pamiętaj o właściwej jego pojemności ( min 4% całkowitej objętości wody w układzie, kocioł+rury+ grzejniki + rury podłogowymi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy doraźnie mogę tak podpiąć naczynie wzbiorcze? Nie będzie to zapowietrzalo pompy?

DrawNote_Bez tytułu_2401221512465.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki bedzie kolanko i rurka pod poziomom wody to bedzie na 110% nie zasysalo i poki co sia podzieje,zadziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, bercus napisał(a):

Poki bedzie kolanko i rurka pod poziomom wody to bedzie na 110% nie zasysalo i poki co sia podzieje,zadziala.

Czyli puki co może tak być? Za godzinę rozpalam w piecu i będę dawał znać 

17 minut temu, sambor napisał(a):

Wystarczy rura bezpieczeństwa + oczywiście przelew

forum.thumb.jpg.9c589db38e6a0c62837bbb27a27d2799.jpg

Tak wiem, tylko problem w tym że na obecną chwilę nie mam jak zasklepić tej dolnej rurki do naczynia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, tylko to rura co dolewa wode do pieca z naczynka czy może narazie zostać na zasileniu pieca i tam dolewać wodę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może - wszystko będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiasz jak było - tylko rurę bezpieczeństwa wyprowadzasz  trochę ponad naczynko - nawet jesli będzie w innym pomieszczeniu  - byle końcfzyła się wyżej i miała gdzie oddać parę  w razie zagotowania kotła lub ulać troche wody jak  się zagapisz i przelejesz przy dolewaniu do naczynia wzbiorczego.  

a latem na spokojnie  lekka przeróbka  buforek  i śmigasz 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę podłączać rurę bezpieczeństwa do naczynka i zaraz próbuje rozpalać, sądzę że koło 20 dam znać co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem bajpas pompki całkiem na pion, zawór różnicowy nowy, sprawdzałem przed montażem czy się zamyka i było Ok. Piec się fajnie odpowietrza przez tą rure bezpieczeństwa (z wiosny  przerobie na stal) nie było potrzeby odpowietrzania pompki. Pompka nowa   malec lps 25/4-180 słychać że albo gania jakieś bulki albo po prostu już taka jej praca. Na piecu 50 stopni no i w końcu grzejniki gorące. Puki co palę drewnem więc nie wiem jeszcze jak ze zbijaniem temperatury będzie, jutro dam znać co będzie na węglu. Puki co wielkie dzięki wszystkim.

IMG20240122185917.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.