Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mróz. Pompa ciepła żre bez przerwy. Czy dała radę. Ile godzin pracowała na grzałkach.


marxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Pany jak sięwstawia załączniki np printscrin bo mi nie wychodzi

Edytowane przez omama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, omama napisał(a):

E to u mnie wg licznika tauronu pokazuje średnio ok 15kwh , grzeje pompą swojej roboty to łączne dobowe z bytowym i pompą ciepła.


@Berthold tutaj poniżej jest jak najbardziej aktualne ogłoszenie, poszukują przodowników w dziedzinie

COP-ów w pompach ciepła.


Startuj, to jest Twój czas.
Zapewne większość z forumowiczów forum Info-Ogrzewanie, odda na Ciebie swoje głosy. 
 


KonkursCOPPompCiepa.thumb.jpg.5f5533cbf65c38789f9ec308a5ca3754.jpg

 

Edytowane przez Andrzej_M_
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, kult5 napisał(a):

Wykres jest ze stycznia 2022.

Na górze postu dane z 1 tygodnia 2024.

Wacio Ty błędnie interpretujesz dane.

Normalnie ręce opadają. Tu nie chodzi o moje dane i grzałki, tylko kreowanie danych na potrzeby różnych wpisów.

W tym roku nie grzeję grzałkami, tylko gazem, więc nie mogę pokazać prawidłowych danych ze swojej strony, ale mogę pokazać temperatury jakie były. A były były dość zbliżone. Jak ta PC tak żarła ten prąd, to niech pokaże wykres z Taurona za ten okres. 🙂 Wyjdzie z tego, że albo PC uszkodzone, albo dane z doopy wzięte.

image.png.4798e0083c8fa3dc3f3f424b7aed9862.png

image.png.dddde60aef9660f546a0716fd19f2fb3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Andrzej_M_ napisał(a):


@Berthold tutaj poniżej jest jak najbardziej aktualne ogłoszenie, poszukują przodowników w dziedzinie

COP-ów w pompach ciepła.


Startuj, to jest Twój czas.
Zapewne większość z forumowiczów forum Info-Ogrzewanie, odda na Ciebie swoje głosy. 
 


KonkursCOPPompCiepa.thumb.jpg.5f5533cbf65c38789f9ec308a5ca3754.jpg

 

Bystrzaku a powiesz mi w jakim celu miałbym to robić ? mnie zwisa ile kto ma jakiś COP ma tylko jeśli dobrze zrozumiałem to pompa komuś pobierała dobowo ok 70kwh wg mnie to prawie niemożliwe chyba że szkołę lub pałac trzeba grzać , mnie za luty zjadło 394 kwh za cały dom i pompę ciepła co daje średniodobowo 13,5 kwh natomiast po zbilansowaniu paneli 269kwh i średniodowa 9,1kwh , chciałbym wrzucić print-scrin ale nie wiem jak to zrobić ,kopiuj wklej nie idzie a dodać do tzw inne media też coś nie teges choć kiedyś nie miałem tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten twój COP za luty to ile był? 3? Gdzie te mityczne 12 

 

 

 

 

... a nie przepraszam, 12 to miał Haier, a ty masz jakąś samoróbkę, stąd pewnie niski COP 🤣

 

 

Moja pompa tyle zużywa dobowo razem z resztą domu:
image.thumb.png.2c53a554291d7f5acf02ee233f8eaff7.png

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wacio1967 napisał(a):

Normalnie ręce opadają. Tu nie chodzi o moje dane i grzałki, tylko kreowanie danych na potrzeby różnych wpisów.

W tym roku nie grzeję grzałkami, tylko gazem, więc nie mogę pokazać prawidłowych danych ze swojej strony, ale mogę pokazać temperatury jakie były. A były były dość zbliżone. Jak ta PC tak żarła ten prąd, to niech pokaże wykres z Taurona za ten okres. 🙂 Wyjdzie z tego, że albo PC uszkodzone, albo dane z doopy wzięte.

Autor pokazał tydzień z mrozami do -20  i napisał że wtedy pompa żarła ale dała radę.

Na Twój zarzut że jest do kitu odpisał że przy normalnych temperaturach i średniomiesięcznie te zużycia nie są takie złe i podał za przykład styczeń 2022.

A Ty się zacząłeś oburzać że manipuluje danymi.

Tu są temperatury z tego okresu u mnie:

image.thumb.png.73daed349fac1e2e7740eca0ecf35d8d.png

A tu Mikołajki: Czyli północno wschodnia Polska:

 

image.png.affd53fc428c1b0121611619f4fde739.png

 

U autora średnia temperatura z 5 dni jest niższa niż u ciebie chwilowa z jednego dnia, a mimo to podważasz jego dane.

8 stycznia średniodobowa temperatura -16,9

Znajdź u siebie takie temperatury i wtedy porównaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kult5 Zamysł autora wątku jest niezmienny od dawna. Masz kliknąć w link i zwiększyć oglądalność jego filmików. Tyle i aż tyle. Dalsze komentowanie tego materiału nie ma sensu. Gdyby to miało być normalne uczestnictwo w życiu forum, nie robiłby takiego szumu z obowiązkowym wklejaniem linków do YT. To od początku śmierdzi mi zwykłym cwaniactwem i szukaniem naiwnych.

Raz z ciekawości obejrzałem jego filmik i nic z niego nie wynikało. Takie oczywiste oczywistości, klepanie oklepanego.

Edytowane przez carinus
  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ jest żenująco uparty i pomimo krytyki działania, nadal ma parcie do tworzenia ,,nagonki'' dla pozyskania oglądaczy.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to daje jakieś pieniądze. Ma wszystkich tutaj w przysłowiowej d.., ale piszę, bo to powiększa mu ilość subskrybentów.

 

Koleś z 4nrgy równie niekompetentny, nawet przestał banować niektóre krytyczne komentarze, bo to też mu powiększa widownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2024 o 11:51, kult5 napisał(a):

Autor pokazał tydzień z mrozami do -20  i napisał że wtedy pompa żarła ale dała radę.

Autor pokazał co chciał. U mnie przy mrozach -28 -31 potrzebowałem 125kWh na dobę (jak jeszcze miałem grzejniki).

Niestety nie mam statystyki dla mrozów w okolicach -20 przy OP. Podejrzewam że byłoby około 80kWh na dobę, ale ja nie mam PC.

image.png.09767185c7ba3e88343a00926f15d2c3.png 

image.png.c83bd62741bd04cd7b3d8c9413a6689c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w myśl zasady, że nieważne co mówią, byle mówili. Na początku istnienia był bardzo przekonujący, ale po czasie dał sporo do myślenia, że coś z nim jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość sporo jego filmików oglądałem. Wszystko było ok, ale w pewnej chwili zauważyłem, że wszystkie te filmy są dopasowane do sytuacji, a informacje zaczęły się rozjeżdżać.

Reasumując to co wywnioskowałem z większości jego filmów:

  1. Kilka lat temu PV się nie opłaca.
  2. Potem PV się opłaca.
  3. Potem PV się nie opłaca.
  4. PC się nie opłaca.
  5. PC się opłaca, ale tylko z PV
  6. PC się nie opłaca, nawet z PV
  7. PV się nie zwróci, bo trzeba będzie wymieniać na nowe.

I tak w kółko. Było jeszcze coś sprzecznego o magazynach energii, ale już w to nie wnikałem.

Teraz przyjdzie czas na elektrownie wiatrowe, a potem pewnie na atom. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematyka go przerasta, unboxing telefonów wychodził mu lepiej, ale kogo to obchodzi. Jednak trochę subskrybentów ma, a to przynosi pieniądze. Jeżeli są chętni do oglądania tego chłamu to życzę mu jak największej ilości pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo by nie oglądać to można zawsze czegoś się nauczyć a jak ktoś ma wiedzę własną to łatwo przesiać plewy .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając niektóre komentarze na tym forum, mam poważne wątpliwości co do zdolności niektórych w "przesiewaniu plewów". Uważam jednak, że takie kanały bardziej szkodzą niż pomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego niech kanały zostaną na kanale, a my zostańmy na forum. Jak ktoś chce rozwijać tematy i dzielić się wiedzą, nic nie stoi na przeszkodzie żeby robić to podobnie jak zdecydowana większość na tym forum, bez ewidentnego marketingu swoich materiałów.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.