Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pereko Qmpel 8Kw nie rozgrzewa się do zadanej temp.


rafal121

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby był mieszacz to musiałaby być prowadzona osobna rura do zbiornika wyrównawczego, już lepiej założyć zawory termostatyczne na grzejniki. Oczywiście z "głową", przez normalnego instalatora, nie tego debila co montował kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostaty montować to i nie zawsze się da bez rozpierduchy.
Możesz tę zimę przeżyć z termostatem pokojowym - po prostu jak będzie za ciepło to wygasi Ci kocioł, jak za zimno - odpali.

Jak już wspominali - będzie się często gasić, rozpalać - tak też musi być żeby ani instalacja ani kocioł się nie wychładzały zbytnio żeby nie dostawał zapaści. To jest jedyna opcja na ten moment bez hydraulicznej przeróbki  - co nie zmienia faktu że słaba.
Jak możesz sobie pozwolić na przeróbki wodne - OK, ale mamy już przymrozki...

Co do spalania - jeśli w domu jest za ciepło - to znaczy że marnujemy opał.
Jeśli nie - to będzie po prostu spalanie jakie ten dom ma i tyle. (te paredziesiąt stopni więcej w komin nie robi kosmicznej różnicy...).
Nie wiem jak wygląda ocieplenie, ale dwa worki pelletu przy jakiś przymrozkach to nie jest jakieś wygórowane spalanie w starym domu...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rafal121 napisał(a):

Jak pisałem. Muszę tę zimę przetrwać, a potem wchodzą remonty generalne. Cała instalacja CO, sanitarka, woda użytkowa, elektryka do wymiany. Potem reszta.

Ustaw ten kocioł, aby tytko chate grzał i komin w powietrze nie poleciał. Szkoda teraz kasy na jakieś przeróbki skoro wszystko i tak będziesz wycinał i modernizował. Spalisz tone więcej, a majstrowi za jakieś przeróbki wycelujesz tyle ile kosztuje właśnie ta tona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawdzę ten film.

Wczoraj zasypalem piec do pelna (2x15kg), ustawienia dałem mu jak na foto i teraz po powrocie z pracy jest 47st. W domu cieplo, wydech tez widac na foto, piec sobie pyrka ładnie, peletu zjadło pół wsadu, zatem mi to odpowiada. Płomień się pali ładny, bez jęzorów, kolor jasno pomarańczowy. Podejrzewam, ze peletu starczy do wieczora, zatem 2 worki 15kg na dobę uważam za extra wynik i chyba tak przezimuję. Ewentualnie zrobię jeszcze ten zawór drugi mieszający i tyle. Z komina nie widać zbytnio dymu, bardziej jakby para z ust przy mrozie, zatem chyba też o to chodziło, że ma nie kopcić.

20231130_143537.jpg

20231130_143524.jpg

20231130_143507.jpg

Edytowane przez rafal121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, tu już nie chodzi tak o koszta peletu, a o to, by piec żył, bo może go sprzedam, jak przyjdzie coś innego, a może zostanie, tylko porządnie zostanie zrobiona instalacja. tego jeszcze nie wiem. Na razie dom stoi pusty, ale trzeba go przepalać, żeby nie zaszedł wilgocią i grzybem, a wiadomo, jak jest, jak dom nieocieplony. Wolę zapłacić więcej za opał, niż popsuć piec, który potem nie będzie już się nadawał ani do użytku, ani do sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być taki laserowy do sprawdzania ciepła? nakieruję na daną rurę i mi pokaże temperaturę.

Mierzyłem i jest 48,5 st. na wyjściu z pieca i 40,5 st. na powrocie do pieca. Mierzony króciec pieca wychodzący i i powrotny.

Edytowane przez rafal121
pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dorzucę info i fotki, jak to jest po tygodniu palenia z tymi poradami i ustawieniami. Kocioł ma zadane 60, trzyma ładnie 50, spala 30kg na dobę, bo tak go ustawiłem. Wydech się zmienił na 120-130 i tak trzyma przedział. W kotle raczej brak niedopałków peletu, na ściankach lekka kawa z mlekiem, ale na drzwiczkach trochę okopcenia. Wyczyszczony i uruchomiony dalej do pracy. Lekko skorygowałem opcje rozpalanie i udało się bez wybuchu wyczystki.

20231204_185438.jpg

20231204_183822.jpg

20231204_183818.jpg

20231204_183805.jpg

I kolejne foty.

20231204_183800.jpg

Kolejne. Duże foty, dlatego oddzielnie.

20231204_183739.jpg

Kolejne

20231204_183712.jpg

Kolejne

20231204_183737.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszt masz zalepiony. Wszystkie otwory powinny być drożne.

Masz zadaną 60, a kocioł cały czas chodzi mając 50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ten zawór ochrony powrotu najwyraźniej u ciebie nie działa skoro piec nie osiąga 55 stopni. Jeśli na piecu osiągasz tylko 47 stopni to ten zawór powinien być cały czas przymknięty i woda powinna krążyć tylko w tym krótkim obiegu - wychodzić z kotła i od razu wracać poprzez ten zawór do pieca aż piec nie osiągnie 55 stopni.

Może się zawiesił w pozycji otwartej, spróbuj go delikatnie postukać czymś miękkim.

Weź lusterko i sprawdź czy od strony ściany nie mam na nim jakiś napisów, bo może to jest inny zawór niż na 55 stopni.

Niestety twoja komora spalania wygląda okropnie (ale przynajmniej jest sucha) i jest to prawdopodobnie skutkiem chłodnej wody na powrocie.

Jeśli otwierasz drzwiczki i ogień z palnika nie jest wciągany do środka pieca to może to świadczyć o niedostatecznym ciągu w kominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie uważacie, że to też kwestia ubogiego podawania peletu? Specjalnie tak dałem, żeby nie palił dużo, bo po co, jak to puste stoi? Grzac grzeje, 21st jest w chacie i oby grzyb i pleśń nie zawitała znowu, bo się jej pozbywałem ze ścian. Sprawdzę ten zawór, dostanie kilka gumowych młotków i zobaczymy, ale woda powracająca ( jeszcze przed tym zaworem) też jest gorąca. Rury są ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to myslisz,že spalasz tylko,kilka podajesz palniku,albo spalisz tylko,kilka jest potrzebne do utrzymania temperatury w domu? Može spalisz w koncu mniej,poki pozwolisz osiagnuc kotlu zadanej temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.