Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Paleniem Smoła I Wszystkie Inne Cuda.


thomascricket1

Rekomendowane odpowiedzi

pale w miałowcu juz 10 sezon , kiedys miałem takie zdarzenie

poprosiłem mojego pomagiera aby zasypał mi kociołek miałem , a ze chłopak pierwszy raz widział takie cus i chciał byc uczynny to najpierw rozpalił na ruszcie drewno jak sie juz dobrze paliło dosypał miału do pełna tak jak mu kazałem i poszedł z kotłowni

za godzine widze ze dymi sie z kotłowni ,dmuchawa dmucha a temp. nie wzrosła

po otwarciu dzwiczek widze tylko dym a ognia nie ma

domysliłem sie co sie dzieje i próbuje rozpalic na wierzchu miał ale na nic sie to zdaje bo dmuchawa zadymia od spodu i ogien na górze nie chce sie palic

wiec wyrzuciłem cała zawartosc ( 4 taczki miału ) narobiło sie dymu wiec musiałem zalac to woda

nasypałem od nowa inną porcje paliwa i rozpaliłem jak nalezy na wierzchu drewno , jak mam wióry to jest super bo szybko sie rozpala , załaczam dmuchawe i juz kociołek pali

czasem zdarza sie ze za mało jest rozpałki i nie osiagnie w zadanym czasie temp wtedy włacza sie alarm dmuchawa staje i trzeba powtórzyc rozpalanie

z obserwacji wiem ze czas w jakim dmuchawa pracuje na pełych obrotach przy rozpalaniu , to dosc wysoka temp spalin ok 200-250 st ( mam terometr na czopuchu ) i to sa straty w komin

wiec aby to zminimalizowac nalezałob y ustawiac mniejsza tem zadana a po rozgrzniu inst ( pomieszczenia u mnie ok 500-1000m2 ) podosic do tem własciwej

 

wiec ADI zweryfikuj swój sposób palenia i napisz jak ci idzie ta zabawa

jutro mamy zrobic exeryment opisany jak w linku post #71

ale to bedzie mały kociołek domowy 28 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z premedytacją od 2 tygodni próbowałem zapalić sadze w kominie w końcu dziś się udało B), Temperatura spalin w komin 500-700 stopni, straty opału niesamowite ale udało się

Ale co ważne "suchą" sadzę może z milimetr ze dwa 2 jej tam narosło.

Dziś udało się.

Jak co dnia wieczorem po pracy rozpalam zerkam na komin para 1-2metra nad kominem znaczy dobrze się pali :D

Ale dziś iskierka wyskoczyła z komina. Myślę sobie aha chyba w końcu udało się zapalić sadze.

Bezpieczna ta zabawa komin jest cegły .

 

Biorę wiec lustereczko zerkam w wyczystkę komin żarzy się ślicznie .

 

Całość trwała godzinkę. Komin lepiej wyczyszczony niż po szczocie. Użytkownik komina miał uciechę.

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z premedytacją od 2 tygodni próbowałem zapalić sadze w kominie w końcu dziś się udało B), Temperatura spalin w komin 500-700 stopni, straty opału niesamowite

 

Jakąś dziwną metodę obrałeś. Sprawę załatwia parę zapalonych gazet na dole komina w wyczystce, po co to szaleństwo z opałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.