Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł - MALINA PREMIUM PELLET z podajnikiem na pellet SV-2022


Ronoh

Rekomendowane odpowiedzi

Jego pytać. Miała byc inna nazwa, zrobił. Niestety bliską.

Do myślenia nikogo sie nie zmusi. Jak cena rynkowa jest niższa o 2tys- jak różne inne wyroby z sv-ką, to przecież nikt z własnej kieszeni nie dokłada i prezentów nie robi.

Co do badań czy instrukcji, tez pytać u producenta zamiast bić piane na forach i zgadywać. To wszystko wie producent, a nie ludzie po forach. On wie co badał, czy było czy nie było powietrze wtórne itd. nikt Ci tego tutaj nie powie, bo nikt z tym kontaktu nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj Pieklorz, nie rozumiem o co Ci chodzi z tym biciem piany.  A forum właśnie jest po to, żeby pytać i szukać informacji. A określenia "do myślenia nikogo się nie zmusi", to sobie daruj, bo ani to ładne ani eleganckie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego masz do mnie pretensje? Sami kupiliście produkt z inną nazwa i taniej. Jedno i drugie ma swoje konsekwencje. Jak palnik nazywa sie inaczej, to logiczne,że jest inny.

 

Pewnie za kilka miesięcy będzie więcej osób, to wówczas będziecie mogli wymieniać opinie. Teraz jakie chcesz mieć opinie, jak tylko ten producent to robi od krótkiego czasu?

To  duży producent, otrzymałeś tabliczkę znamionową z pełnymi danymi adresowymi, masz DTR, wszędzie dane kontaktowe, przecież to nie firma krzak. Zawsze można zadzwonić i zapytać, bo uważam,że teraz to nikt Ci wiele nie powie.

 

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem tylko jeszcze powiedzieć, że mam kocioł o mocy znamionowej 30kW, a w nim palnik sv200 największego kalibru, czyli o mocy rzekomo do 48kW.

Z własnego doświadczenia wiem jak szybko upala się żeliwo podczas pracy na średniej modulacji 60% z ustawionej max mocy palnika 33kW (potencjał zgodny, a ustawiona kaloryczność to średnia z podanych wartości w opisie opału). 

Skoro żeliwo upala się przy 20-kilku kW mocy z węgla (dobowe zużycie nie przekraczało 65kg), to stal upali się jeszcze szybciej nawet od pelletu. I polemizowałbym o wpływie rodzaju opału na zużycie elementów bo przecież to moc na się zgadzać. Skoro drewno jest mniej kaloryczne to w tym samym czasie będzie go szło więcej, tak aby osiągnąć wymaganą moc z palnika (nie mylić z ilością energii wyrażaną w kWh). 

Palnik stalowy może się sprawdzić przy mocy 9 do przykładowo 15kW, ale nie 24kW. Przypuszczam, że upali się szybciej niż żeliwna komora w mojej sv-ce. 

A tak ogólnie powiem, że dla mnie ta sv-2022 to żenujący i chamski chwyt marketingowy.

Technix też łudząco przypomina markę Technics będącą własnością Panasonic Corporation (niegdyś Matsushita Electric Industrial), ale Panasonic jest producentem elektroniki użytkowej, a technix to marka z branży kotlarskiej, więc to rozróżnia obydwie firmy i ich marki/nazwy. 

W przypadku sv-200 i sv-2022 to jedno i drugie jest palnikiem do kotła, i patrząc oczami Kowalskiego niemalże identycznym, zaś produkowanym przez dwóch różnych producentów i z innego stopu. Dla mnie nazwa sv-2020 to jest zwykłe chamstwo
...i późniejszy kłopot nabywców, którzy dali się nabrać.

 

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dozy Przyjmuje większość Twoich słów i rozumiem. Uważam jednak,że oceniać czy wymieniać wiadomości powinni użytkownicy.  Nazwa jest jaka jest, o to pytać trzeba u źródła, bardzo bliska i moim zdaniem za bliska i yu się z Tobą zgadzam. Z jakiegoś powodu taki krok zrobiono, kryzys, duży producent, widocznie takie było zapotrzebowanie, ale to jest gdybanie.

Nic o tym nie wiadomo, do pelletu większość palników jest stalowych, aby SVka Technixa żeliwna. Jak dobrze rozplanowane powietrze, to stal szybciej się nagrzewa, ale także szybciej i lepiej chłodzi. Masz całą gamę ecoburna, ecomatu,skiepko i wielu wielu innych ze stalowymi 20 i więcej kW. Od tego są stanowiska badawcze, instytuty. O tym nie wiemy nic, zatem też bardziej jest to plotkowanie i nic poza tym.

Średnia SVka idzie w tys sztuk, na takie 2tys średniej przypada może 100szt dużej, tu się zgadzam,że Tx ma nadal nad czym pracować, ale to też nie temat o sv200. Dla tego "2022" nawet nie wiesz czy taki większy powstał. Moim zdaniem w obecnej chwili najlepszą drogą jest kontakt bezpośredni, a na wymianę opinii przyjdzie czas między użytkownikami, co do ocen i porównań, to raczej po roku czy 2latach eksploatacji, a nie tak na gorąco bez żadnej wiedzy i doświadczenia.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam jak to jest z tym sv2022 odnośnie zabezpieczenia ślimaka jest tam klin ale jaki wymiar i jak go wyciągnąć  ktoś wie to proszę o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o podróbe, a w profilu masz napisane sv200. Zdecyduj sie jaki w końcu masz palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli jeszcze ktoś walczy z tym palnikiem, trzeba obniżyć nastawy dmuchawy. W popielniku jest niedopalony pellet, p prostu za mocno dmucha i go "wydmuchuje" z palnika. Nie może rzucać pelletem. Podawanie potem dobrać tak żeby cały pellet był spalony.

Za pierwszym razem też miałem trochę zabawy z tym palnikiem, są one nietypowe jak na pellet ale generalnie działają nieźle. Po obniżeniu nastaw dmuchawy nie zobaczycie spadku mocy, lepiej dopala i więcej ciepła wytwarza. Palnik też się mniej chłodzi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

nic, szukam kogoś kto miał styczność z tym palnikiem

@Kijasr jakaś recenzja, opinia? pytam pod kontem ewentualnego zakupu, podpowiesz coś? bo widziałem, że z Maliną masz do czynienia, ale nie wiem czy z tym klonem oryginału 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.
Ogólnie napiszę, że problem sadzy i niedopalonego pelletu został rozwiązany, niestety kosztem mocy generowanej przez palnik. Maksymalną moc jaką udało mi się wykrzesać z tego palnika to około 13kW. Oczywiście pisząc 13kW mam namyśli czysto matematyczne obliczenia z wartości podanych przez producentów na opakowaniach pelletów, które testowałem.

Wciąż czekam na opinie i porady innych użytkowników.

A jak to wygląda @wasyl87 u Ciebie, możesz napisać coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.