Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Aux/sevra 8 kw


bwlcer2222

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Mazik1989mk napisał(a):

Soft masz inny , u mnie są inne nazwy w opcjach, czy doszły jakieś funkcje dodatkowego i warto zabiegać o nowy sterownik i soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wentylator kręci tylko na 300obr. w trybie cichym. U mnie schodzi do 450. Ciekawi mnie czy w trybie normalnym falownik zmienia mu obroty w zależności od obciążenia czy na nowej płycie są też stale tak jak u mnie tzn. 750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Raidenx8607 napisał(a):

A jakie zużycie jest na podliczniku EE? Bo wydaje mi się ze dosyc dużo. Przekładając na gaz przy cop 4 mamy 12m3 eh.

Wlasnie nie mam założonego podlicznika, opieram się jedynie na porównaniu zeszłorocznym...nic się nie zmieniło jeśli chodzi o pobór energii...teraz łącznie mam pobór ok.50-60 na dobę.  Jeszcze zerknę co pokaże sterownik bo teraz też niby już ma wyswietlac zużycie. Wyłączyłem tryb cichy bo oprócz cichszej pracy nic się nie zmieniło. Najbardziej tak jak już wspominałem męczy mnie dźwięk jednostki zewnętrznej, męczyłbym serwis ale jak się okaże że tak ma być to wyjdę na wariata 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mazik1989mk napisał(a):

Wlasnie nie mam założonego podlicznika, opieram się jedynie na porównaniu zeszłorocznym...nic się nie zmieniło jeśli chodzi o pobór energii...teraz łącznie mam pobór ok.50-60 na dobę.  Jeszcze zerknę co pokaże sterownik bo teraz też niby już ma wyswietlac zużycie. Wyłączyłem tryb cichy bo oprócz cichszej pracy nic się nie zmieniło. Najbardziej tak jak już wspominałem męczy mnie dźwięk jednostki zewnętrznej, męczyłbym serwis ale jak się okaże że tak ma być to wyjdę na wariata 🙃

To znaczy , że w nowym sterowniku jest szansa na podgląd zużycia energii?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik energii to kwestia softu skoro pokazuje ampery. Może być że w nowych płytach już zaimplementowali licznik energii. Ja mam soft z końca czerwca.  Założyłem sobie podlicznik z wyłącznikiem i zabezpieczeniem nadpradowym z Tuya i jestem bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniają na gwarancji bo są trafione. 

Przestańcie z tymi licznikami w pompie. Koszt zewnętrznego wynosi ok 100zl. a spełnia funkcję też dodatkowego zabezpieczenia.

IMG_20230222_114002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, energotop napisał(a):

Wymieniają na gwarancji bo są trafione. 

Przestańcie z tymi licznikami w pompie. Koszt zewnętrznego wynosi ok 100zl. a spełnia funkcję też dodatkowego zabezpieczenia.

/cdn-cgi/mirage/738c71d341eb8a7060c3d4b0af89c01518f3c7a6bd83e082e93672f9d4c8a75c/1280/https://forum.info-ogrzewanie.pl/uploads/monthly_2023_02/IMG_20230222_114002.thumb.jpg.5b564578e84452b8d1a82e23f6391538.jpg

Tak , wymieniają za darmo , macie może jakiegoś instalatora dobrego z Wlkp?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartek9876 napisał(a):

Tak , wymieniają za darmo , macie może jakiegoś instalatora dobrego z Wlkp?

Dokładnie tak, ja naciskałem firmę z którą miałem podpisana umowę, oni załatwili serwis..nic nie płaciłem...a jeśli chodzi o licznik, to faktycznie, lepiej założyć i spokój 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2023 o 21:45, energotop napisał(a):

U mnie rezonował uchwyt, podkleiłem i jest o wiele ciszej, ale i tak wydaje mi się że jest trochę głośniejsza od innych.  Jesteś w stanie sprawdzić czy wentylator zmienia obroty w zależności od obciążenia bo u mnie na "uszkodzonej" płytce działa cały czas na maksa tj 750obr. Dopiero wejście w tryb cichy powoduje zmniejszenie obrotów do 450 lub 600. 

Zauważyłem, że u mnie wentylator również cały czas działa na obrotach 750 obr/min. Gdzie zgłosiłeś problemy? Płytkę wymieniał instalator czy serwis fabryczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś. Ja chciałem się dowiedzieć czy na nowej płytce wentylator zmienia prędkości w zależności od obciążenia, a wymiana płyty u mnie jest podyktowana brakiem reakcji pompy (zmian temperatury) na tryb pogodowy i tryb eko a także często występującemi błędami temperatury falownika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, energotop napisał(a):

Źle mnie zrozumiałeś. Ja chciałem się dowiedzieć czy na nowej płytce wentylator zmienia prędkości w zależności od obciążenia, a wymiana płyty u mnie jest podyktowana brakiem reakcji pompy (zmian temperatury) na tryb pogodowy i tryb eko a także często występującemi błędami temperatury falownika. 

Ok. Przepraszam. Też jestem ciekaw reakcji wentylatora na nową płytę.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Grzesiekmw napisał(a):

Zauważyłem, że u mnie wentylator również cały czas działa na obrotach 750 obr/min. Gdzie zgłosiłeś problemy? Płytkę wymieniał instalator czy serwis fabryczny?

Dokładnie tak jak kolega mowi, po wymianie płyty główne wentylator zmienia obroty, 300-480 itd.  No jest lepiej nie ukrywam, ale z głośnością raczej nic się nie zrobi, serwis tlumaczy że Auxy tak mają, bo dziś byli znowu u mnie... mimo wszystko jest lepiej. Ustawiłem i tak tryb cichy i jest to znośne.

14 godzin temu, Grzesiekmw napisał(a):

Ok. Przepraszam. Też jestem ciekaw reakcji wentylatora na nową płytę.

Wentylator ładnie modeluje teraz ale i tak sprezarka sobie wyje 🙂

14 godzin temu, Grzesiekmw napisał(a):

Zauważyłem, że u mnie wentylator również cały czas działa na obrotach 750 obr/min. Gdzie zgłosiłeś problemy? Płytkę wymieniał instalator czy serwis fabryczny?

A możesz pokazać co i jak podkleiles ?

14 godzin temu, Grzesiekmw napisał(a):

Zauważyłem, że u mnie wentylator również cały czas działa na obrotach 750 obr/min. Gdzie zgłosiłeś problemy? Płytkę wymieniał instalator czy serwis fabryczny?

Właśnie to dziś mowil mi serwisant, że na starej płycie wentylator chodził non stop na 750 obr, w mrozy mógł nie domagać, jak cieplej, to za mocno dobijał do zadanej temperatury i taktował....teraz jest inaczej... coś tłumaczył 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mnie właśnie wkurzało że kręcił cały czas obrotami na maksa bez względu na zapotrzebowanie. Na pewno ma to wpływ na sprawność. Mnie bardziej od sprężarki wkurzał wentylator działający ciągle na maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, energotop napisał(a):

I to mnie właśnie wkurzało że kręcił cały czas obrotami na maksa bez względu na zapotrzebowanie. Na pewno ma to wpływ na sprawność. Mnie bardziej od sprężarki wkurzał wentylator działający ciągle na maksa.

No to ten problem znikł 🙂 jedynie jak grzeje cwu to obroty wskakują większe, ale szybko grzeje 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też taktuje przy zadanych 35-36st nawet gdy włączę tryb CICHY2. Jedzie wtedy na minimum czyli ok 3.5kw(mam pompę 10kw). Niżej już nie zejdzie, ale i tak nie mamy co narzekać. Może po zmianie płyty będzie jeszcze płynniej chodziła.  Są pompy których minimum to jest ok 50% mocy nominalnej. Tam to dopiero jest cykanie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie stałem się posiadaczem pompy Aux i kw i teraz kilka pytań organizacyjnych. Czy wasz Aux wyłącza co jakiś czas pompki cyrkulacyjne cw ? Moja wyłącza je co jakiś czas będąc w trybie grzania domu i nie wiem z czego to wynika. Ile kWh w obecnie wam zjada na dobę? Moja w okolicy 10-13 kWh z temp. Cwu 48° i w trybie eco - 7. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bwlcer2222 napisał(a):

Z czego zczytales numer seryjny przy włączaniu aplikacji ?

W zeszłym roku miałem zainstalowaną klimatyzacje więc instalacja pompy przebiegła trochę inaczej. Stąd moje zdziwienie 

Nie pomogę Ci z cyrkulacją bo nie mam więc nie wiem jak ona pracuje, a co do zużycia to nie jest duże, chociaż wiadomo, już po sezonie a i zależy ono od wielu czynników. Wiem jedno. Ci co mają płyty z początku produkcji powinni je wymienić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.