Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Aux/sevra 8 kw


bwlcer2222

Rekomendowane odpowiedzi

Na fejsie najbardziej aktualny problem z grupą midea to błąd przepływu u sporej ilości osób. Ponoć najbardziej dotyka wersje 8kW i gdy w środku hydroboxu jest pompa shmige (czy jakoś tak) a nie wilo.

U mnie jest rotenso 12kW i poza niedopracowanym oprogramowaniem (wg mnie) to radzi sobie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Aplikacja i losc danych jakie możemy uzyskać to totalna porażka:( Mogli by zatrudnić jakiegoś studenciaka aby aby to poprawił. Co do błędu przeplywu dla tej pompy E8 I E0 coś tam monter mówił ale zastanawiam się ile w tym gadki wynikającej z nieudolnego montażu. W moim przypadku i kolegi pompa Rotenso, Kaisai ten sam instalatora nie było plukanej instalacji co skutkowało w moim przypadku zamuleniem po jakimś czasie filtra skosnego. Kolega miał więcej syfu i odrazu po odpaleniu był problem z błędem oczywiście serwis śpiewał gadkę o złych pompach. Po przepłukaniu filtrów pompy działają beż zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Posiadam pompę Aux 10kw podpiętą do bufora 200l od końca października. Brak problemów z użytkowaniem. Na minus na pewno instrukcja obsługi i trochę aplikacja, ale jak się nie lubi grzebać tak jak ja to bez zastrzeżeń. Dodam że wg wyliczeń tabele sprawności zgadzają się z rzeczywistością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 10.01.2023 o 12:40, energotop napisał(a):

Posiadam pompę Aux 10kw podpiętą do bufora 200l od końca października. Brak problemów z użytkowaniem. Na minus na pewno instrukcja obsługi i trochę aplikacja, ale jak się nie lubi grzebać tak jak ja to bez zastrzeżeń. Dodam że wg wyliczeń tabele sprawności zgadzają się z rzeczywistością. 

U mnie od listopada działa AUX 8kw, jak na razie grzeje, masz może gdzieś instrukcje co do poziomów trybu pracy? Nigdzie nie mogę niczego o tym znaleźć...

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam. Zresztą w Wienkrze też nie mają 🤣. Wg nich instrukcja w tej formie jest jak najbardziej ok. Włączasz coś( jeden z 9 trybów)  ale nie wiesz jaki ma to wpływ na działanie pompy i jak wpłynie na komfort w domu 😁. Moja 11 letnia córka też by napisala taka instrukcje. Udało mi się rozkminic tryb cichy jak działa i kiedy mogę go stosować i dwa tryby " eko". Krzywej pogodowej póki co nie ruszam bo mało mam ostatnio czasu na "zabawę". 

Odnoszę wrażenie że oni tam nie wiedzą jakie są to "krzywe grzewcze" i "tryby eko". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale te tabelki nijak mają się do rzeczywistości. Drugi dzień pompa idzie na Typ-1 a temperatura oscyluje około 40st zamiast 50st jak w tabelkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działają krzywe jak w tabelkach (niskie i wysokie), pomijam już ich totalną bezsensowność w różnicy na zasilaniu dla +20 i -20C.

Najlepiej zrobić swoją krzywą 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale u mnie nie działają. Nie mam pojęcia dlaczego, nie mówiąc już o tym że nie mogę ustawić sobie krzywej samemu. W którym miejscu macie taką możliwość? Możliwe że macie inny soft niż ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Wy nie macie Auxa więc macie zupełnie inne softy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednej z instrukcji Midea są nieco inne, bardzie normalne krzywe. Może masz tą wersje softu lub wersje urządzenia.

krzywe_midea.thumb.png.e749064541bd5dac99162b4005e46803.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają krzywe w AUXie. Niestety dalej ma to się nijak do mojej pompy 🥴. Chyba czeka mnie mała wojenka 😤😔Screenshot_2023-02-12-16-09-13-762_cn_wps.moffice_eng.thumb.jpg.e8dd87209eb2d499522d6a3a4c1c2bcc.jpgScreenshot_2023-02-12-16-09-13-762_cn_wps.moffice_eng.thumb.jpg.e8dd87209eb2d499522d6a3a4c1c2bcc.jpg

Screenshot_2023-02-12-16-10-12-848_cn.wps.moffice_eng.jpg

Screenshot_2023-02-12-16-09-39-361_cn.wps.moffice_eng.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 21:57, Bartek9876 napisał(a):

Cześć, powiedzcie jakie macie zużycie prądu w kWh dziennie na auxie? Ja mam pompe 6kW i na ustawieniu krzywej typ-4 mam w domu około 21 stopni i zużycie w okolicach 30 kWh dziennie przy 5 stopniach co wydaje mi się bardzo dużo, czekam na opinie,

pozdrawiam,

Bartek

Jak ocieplony dom 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2023 o 19:21, bwlcer2222 napisał(a):

Masz może link do tej instrukcji ?

Nie mogę tego zamieścić. Dostałem to od technika z Auxa, ale instrukcją nie można tego nazwać. Jest to raczej biuletyn informacyjny. Klepnij na PW email to Ci wyślę. 

14 minut temu, Bartek9876 napisał(a):

Cześć, powiedzcie jakie macie zużycie prądu w kWh dziennie na auxie? Ja mam pompe 6kW i na ustawieniu krzywej typ-4 mam w domu około 21 stopni i zużycie w okolicach 30 kWh dziennie przy 5 stopniach co wydaje mi się bardzo dużo, czekam na opinie,

pozdrawiam,

Bartek

Trochę to wróżenie z fusów. Napisz najpierw jakie masz zapotrzebowanie na ciepło przy około 2st. Czy masz włączoną cyrkulację CWU i jakie zużycie CWU. U mnie obecnie około 25KW w domu 22.5 st. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaka temp w domu czy podłoga z grzejnikami itp. 

Ja na rotenso 8kW dom 130m2 użytkowej w domu dół 22oC gora  sypialnie 20-21 . Zbiornik CWU 250L 4 osoby woda 43 delta 5oC. Dwa obwody grzejniki 35oC podłogówka 27oC. Brak cyrkulacji, groszku spalalem 3t na sezon CWU i CO. Przy ostatnich mrozach jak było-9 w nocy a średnia dobowa -3.27 zurzycie 27kW. Wczoraj średnia dobowa +2,55 zurzycie 20 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.