Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Aux/sevra 8 kw


bwlcer2222

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , dom ocieplony 20 cm styropianu grafit, 120m do grzania podłogówką, posadzka 15 cm ,strop 18 cm, wyłączone narazie CWU bo nie mieszkamy tam , pompa hula od 2 tygodni, nie mam pojęcia jakie zapotrzebowanie przy 2 stopniach, jak to sprawdzić? W domu mam 21 stopni, żeby dogrzewać budynek, na dworze od +4 do +6,

Pozdrawiam,

Bartek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bartek9876 napisał(a):

Cześć, powiedzcie jakie macie zużycie prądu w kWh dziennie na auxie? Ja mam pompe 6kW i na ustawieniu krzywej typ-4 mam w domu około 21 stopni i zużycie w okolicach 30 kWh dziennie przy 5 stopniach co wydaje mi się bardzo dużo, czekam na opinie,

pozdrawiam,

Bartek

Wydaje się jednak trochę za dużo, a dom nowy czy ogrzewany już parę lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie jest dużo jeśli 11 dni. Pierwszy sezon będzie bardzo niemiarodajny. Zużycie będzie bardzo duże. Tak naprawdę dopiero po ok. 3 sezonach wywalisz całą wilgoć technologiczną z budynku. Teraz jak najczęściej wietrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolejnym sezonie powinieneś już mieć znaczny spadek zużycia, koledzy dobrze piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuniesz wilgoć "technologiczną" to kolejny sezon będzie znacznie oszczędniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bartek9876 napisał(a):

Cześć, powiedzcie jakie macie zużycie prądu w kWh dziennie na auxie? Ja mam pompe 6kW i na ustawieniu krzywej typ-4 mam w domu około 21 stopni i zużycie w okolicach 30 kWh dziennie przy 5 stopniach co wydaje mi się bardzo dużo, czekam na opinie,

pozdrawiam,

Bartek

Ja mam od trzech tygodni Aux 8 kw. Od wczoraj od 17 do dziś 17 pompa zużyła 18 kw. Najwyższe zużycie dobowe miałem 34 kw. Przy temperaturze około zera pobierała ok 25kw.Dom 110 M2 raczej średnio/słabo ocieplony. Grzejniki 100 %. Temperatura zasilania 39 stopni C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Grzesiekmw napisał(a):

Ja mam od trzech tygodni Aux 8 kw. Od wczoraj od 17 do dziś 17 pompa zużyła 18 kw. Najwyższe zużycie dobowe miałem 34 kw. Przy temperaturze około zera pobierała ok 25kw.Dom 110 M2 raczej średnio/słabo ocieplony. Grzejniki 100 %. Temperatura zasilania 39 stopni C.

A budynek nowy czy już eksploatowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, w końcu ktoś coś pisze o pompach AUX 😄 jestem posiadaczem modelu 14kw, jak zachowuje się wasza jednostka zewnętrzna ? Ja mam wrażenie że u mnie chodzi wyjątkowo głośno, chyba sprężarka...wczoraj miałem wymienianą płytę główną, mam nowego softa, zdecydowanie lepiej to teraz wygląda i działa...ale niepokoi mnie jeszcze ten głośny dźwięk na zewnątrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mazik1989mk napisał(a):

Witam Panowie, w końcu ktoś coś pisze o pompach AUX 😄 jestem posiadaczem modelu 14kw, jak zachowuje się wasza jednostka zewnętrzna ? Ja mam wrażenie że u mnie chodzi wyjątkowo głośno, chyba sprężarka...wczoraj miałem wymienianą płytę główną, mam nowego softa, zdecydowanie lepiej to teraz wygląda i działa...ale niepokoi mnie jeszcze ten głośny dźwięk na zewnątrz...

Ja też będę miał wymienioną płytę główną. Nie działa mi tryb eko i pogodówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, energotop napisał(a):

Ja też będę miał wymienioną płytę główną. Nie działa mi tryb eko i pogodówka.

 

10 minut temu, energotop napisał(a):

Ja też będę miał wymienioną płytę główną. Nie działa mi tryb eko i pogodówka.

no z tego co od wczoraj zauważyłem to wszystko zdecydowanie lepiej hula....pogodówka jest i nawet działa 🙂 także fajnie 🙂 tylko nurtuje mnie głośność jednostki zewnętrznej...niestety nie mam z kim tego porównać...

21 minut temu, Bartek9876 napisał(a):

Powiedz jak zużycie u Ciebie oraz daj zdjęcia nowego softa? Jaką masz wersję oprogramowania? Jakieś nowe ustawienia się pojawiły?

jeszcze nie wiem bo mam od wczoraj, jutro zerknę, dziś jestem poza domem, dam znać i podeślę zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rezonował uchwyt, podkleiłem i jest o wiele ciszej, ale i tak wydaje mi się że jest trochę głośniejsza od innych.  Jesteś w stanie sprawdzić czy wentylator zmienia obroty w zależności od obciążenia bo u mnie na "uszkodzonej" płytce działa cały czas na maksa tj 750obr. Dopiero wejście w tryb cichy powoduje zmniejszenie obrotów do 450 lub 600. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, energotop napisał(a):

U mnie rezonował uchwyt, podkleiłem i jest o wiele ciszej, ale i tak wydaje mi się że jest trochę głośniejsza od innych.  Jesteś w stanie sprawdzić czy wentylator zmienia obroty w zależności od obciążenia bo u mnie na "uszkodzonej" płytce działa cały czas na maksa tj 750obr. Dopiero wejście w tryb cichy powoduje zmniejszenie obrotów do 450 lub 600. 

Ja też widzę , że u mnie działa wentylator, ale obroty nie schodziły chyba poniżej 860 rmp, taki kojarzę parametr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartek9876 napisał(a):

Co macie na myśli, że pogodówka nie działa?

Po prostu nie zmienia temperatury wg krzywych grzania tylko trzyma tak w okolicy 40st. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bartek9876 napisał(a):

Ja też widzę , że u mnie działa wentylator, ale obroty nie schodziły chyba poniżej 860 rmp, taki kojarzę parametr 

Który uchwyt i w jaki sposób podkleiłeś?

10 godzin temu, Bartek9876 napisał(a):

Powiedz jak zużycie u Ciebie oraz daj zdjęcia nowego softa? Jaką masz wersję oprogramowania? Jakieś nowe ustawienia się pojawiły?

Zużycie podobne, ok 30kwh ma dobę, ustawiona stała temperatura, może teraz pobawię się krzywymi. Chcę również podłączyć termostat pokojowy. Dom ok.150m, lata 80te więc myślę że i tak jest w miarę ok. Dziś wyłączę tryb cichy i zobaczę jak będzie pracować. Dorzucam parę fotek.

20230221_231313.jpg

20230221_231226.jpg

20230221_231200.jpg

20230221_231209.jpg

20230221_231244.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.