Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka kopciucha na DS


Jaco123

Rekomendowane odpowiedzi

W MPM jest dodatkowe oryginalne PW w komorze palnika - moim zdaniem miejsce podawania jest trochę spóźnione, choć przy spalaniu trudnych paliw jak kupa ognia w palniku to może pomóc. Na mniejszych mocach za bardzo wychładza palnik i wymiennik ( ja palę na mniejszej mocy - ciągle). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Piecuch19zastosowałem Twój patent z szczeliną.

Ruszt przed palninikiem wyłożyłem szamotem.Od strony drzwiczek zasypowych skos  w stronę palnika.Jednak z komina widać rzadki dym,może to para? Nie wiem ,czy jest możliwe całkowite zlikwidowanie tego zjawiska.Palę sosną z tamtego roku.No i komora zasypowa w smole. Myślałem wyłożyć boki szamotem, ale wtedy drewno musiałbym przecinać na 25cm,a mam obcnie pocięte na 30cm.

Testy trwają😉

 

20230107_091611.thumb.jpg.b498faadb4b9c56d02603aa5769386a2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zrobiłeś to dobrze? w poście #17 i #19 pisałem jak to trzeba zrobić. Trzeba zgrać proporcje otworu przegrody, powierzchni rusztu, przekroju szczeliny na PW do posiadanego komina i ciągu ( każdy ma inne warunki). Skosów u wejścia do otworu przegrody nie widać u Ciebie. Jak zrobisz coś połowicznie i po swojemu to nie oczekuj pozytywnych rezultatów. Czasem drobiazgi, które wg Ciebie są nie istotne i ich nie zrobisz, bo Ci się nie chce mają duże znaczenie.

Godzinę temu, g69 napisał(a):

Jednak z komina widać rzadki dym,może to para? Nie wiem ,czy jest możliwe całkowite zlikwidowanie tego zjawiska.Palę sosną

Zmniejsz jeszcze powierzchnię rusztu, bo jak dymi tzn. że jest za duże gazowanie od rusztu w stosunku do PW. 

Smoła i dym w komorze zasypowej w DS to normalne i świadczy o zgazowaniu opału ( trzeba delikatnie uchylać drzwiczki do załadunku - żeby najpierw wciągnęło dym). Ważne żeby smoły w wymienniku nie było. Można na wierzch zasypu sypać trociny dla uszczelnienia zasypu ( takie z pod piły spalinowej) - wtedy smoły będzie mniej, a odgazowanie wsadu będzie lepsze. Szamot na bokach komory zasypowej też zmniejsza produkcję smoły, polepsza odgazowanie i zwiększa temperaturę żaru ( widać po jaśniejszej barwie żaru).

Edytowane przez Piecuch19
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.