Skocz do zawartości

polonus

Stały forumowicz
  • Postów

    119
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    mazowieckie

Osiągnięcia polonus

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Starter dyskusji
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. ciekawe jak będę ta wodę usuwał na zimę z podłogówki.
  2. zrobiłem próby instalacji cwu i pionów zasilajacych do rozdzielaczy podłogówki. czy konieczne jest robienie próby szczelności podłogówki jeśli w podłodze nie ma żadnych łączeń ? chodzi o to że nie zamontowane są rozdzielacze i na tym etapie jest to dla mnie kłopot.
  3. rury w ścianach idą w otulinie i potem zostaną zatynkowane a w podłodze idą w styropianie chyba nie musowo ich dodatkowo mocować ?
  4. dziś napełniłem powietrzem i niby wszystko jest ok, jednak nadal mam obawy czy nie rozszczelni się pod wpływem goracej wody ?
  5. zrobiłem instalacje ciepłej i zimnej wody systemem zgrzewanym . przyszła pora na zrobienie próby szczelności. czy próbę szczelności można zrobić powietrzem nie napełniając układu wodą ? jak napełnię wodą to potem będzie ja trzeba jakoś usunąć bo dom w stanie surowym i nie będzie ogrzewany. nie mam doświadczenia w zgrzewaniu rur i jakoś nie mam zaufania do tych moich zgrzewów , zastanawiam się czy nie zdarzy się taka sytuacja ,że teraz wyjdzie wszystko ok a jak rury popłynie gorąca woda to pod wpływem naprężeń coś się rozszczelni ? nie mam możliwości nagrzania wody w układzie bo nie ma pieca, bojlera itp . myślałem żeby może nagrzać wodę w jakimś garze i nalać do rur i wtedy dobić powietrza ?
  6. no też tak myślałem ale jeśli obwody będą różnej długości to woda popłynie tam gdzie będzie miała łatwiej , może dłuższym obwodem w ogóle nie będzie krążyć ?
  7. dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym , robie sam u siebie, jak zrobić cyrkulacje cwu na dwu kondygnacjach ? który przykład 1 czy 2 ?
  8. ilew wazy taki kłab 600m ? czy jak się rozwija z takiego kołowrotka to nic się nie plącze ? nie trzeba odwracać szpuli ?
  9. chcę kupić wavina ale widzę ,że są po 200m.
  10. styropian mam juz kupiony wiec nie mam wyboru. w domu ktorym mieszkam obecnie tez kladłem styropian 3x5cm i jakoś po 10 latach nie ma zadnego problemu. ciekawe jak będę latał z taką pętla 500m ? przecież nie kupie rozwijaka do pętli do jednej roboty.
  11. W całym domu będzie podłogówka ale awaryjnie chcę położyć rury z pexa do grzejników (gdyby okazały się kiedyś potrzebne) . Zastanawiam się jak to zrobić ekonomicznie tzn,żeby było jak najmniej odpadów. W podłodze będzie trzy warstwy styropianu po 5 cm i najłatwiej było by położyć rury w drugiej warstwie styropianu a potem przykryć wszystko trzecią warstwą i na to folia i rury od podłogówki . Zamierzam kupić krążki 200m pexala, prawdopodobnie z wiekszości pętli zostaną jakies kawałki i może to być nawet i 20 lub 30m. Te kawałki idealnie by się nadały właśnie do grzejników ale wtedy prowadzenie rur do grzejników będzie już utrudnione bo musiały by się krzyżować z rurami od podłogówki. może macie jakieś pomysły aby to racjonalnie wykorzystać ?
  12. czy na dwa rozdzielacze po 7 sekcji (parter i poddasze) może być wspólna pompa i wspólny zawór do mieszania ?
  13. Dom z poddaszem użytkowym 150 m2. W całym domu podłogówka i wspomagająco grzejniki. Kociół kondensacyny. Czy lepiej zastosować gotowe rozdzelacze z mieszaczami czy też zrobić mieszanie za zaworze trójdrogowym przy kotle ? czy może być jedna pompa do podłogówki na dwie kondygnacje i wspólny zawor 3-drogowy ? czy może lepiej zastosować oddzielne na każdy rozdzielacz ? Proszę o ocenę schematu.
  14. mam prawie identyczny piec jak ty i palę od góry i jestem zadowolony na razie. u mnie też długo osiąga temperaturę przy rozpalaniu . palę orzechem . zrezygnuj z palenia z dmuchawą. pal na ciągu naturalnym. ja zmniejszyłem palenisko cegłą szamotową , palę ruskim węglem (po 600zł za tonę) prawdopodobnie nie najlepszy. spalam 20-22 kg węgla na dobę. przy obecnych temp. rozpalam o 12 w południe i pali się to do 21-22 wieczorem. temperatura na piecu regulowana przez miarkownik elektroniczny mojej produkcji w zakresie 44-46 stopni. w piecu suchutko. żadnych zaworów 3-drogowych nie mam. ogrzewam dom 170m2 temperatura w dzień 21-23 stopnie w nocy spada do 20 stopni przed ponownym rozpaleniem. w drzwiczkach wspawałem kawałek rury przez który podaję powietrze wtórne nad zasyp.
  15. można dołożyć wyłącznik czasowy przełączający po około 10 minutach pobór wody na zimną wodę ale potrzebne będą dodatkowe elektrozawory.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.