Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tania alternatywa dla firmowych PC


besix

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości, ile Cię kosztowała ta jednostka ? Bo w necie teraz poniżej 7tyś zł nie da się kupić. Jaka była cena pół roku temu, ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu przyszła i płaciłem 6800 z dostawą , niespełna miesiąc temu kupiłem też piątkę dla młodego za 5750 z dostawą ,

rok temu były jak dobrze pamiętam po 3800 , zresztą haier ponad rok temu kosztował tez 8 tys zł a teraz ponad 14 patoli ale tak czy siak lepsze to niż kupno nowego kotła na ekogroszek to pewne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, berthold napisał:

za max 2 tygodnie haiera oddaję i podłączam swojskiej roboty .

Miałeś chociaż podłączonego tego haiera bo chyba w sezonie grzewczym nie zdążyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, berthold napisał:

Kilka dni temu przyszła i płaciłem 6800 z dostawą...

Ok, dziękuję 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marcus312 napisał:

Miałeś chociaż podłączonego tego haiera bo chyba w sezonie grzewczym nie zdążyłeś.

Mam go nadal podłączonego , podłączyłem go jakoś ostatniego tygodnia marca i za kwiecień pompa zeżarła 250 kwh z tym że miałem skopany układ do bojlera tzn brak pułapki termicznej i załączał się bojler co kilka godzin bezsensu ale tak czy siak wynik rewelacyjny bo praktycznie cały kwiecień u mnie były nocne przymrozki do minus 4 stopni .

taraz latem na cwu idzie średnio ok 70 kwh miesięcznie z tym że w domu mam kaczki , jak sami jesteśmy to 2,5kwh starczy dobowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobry wynik u mnie za kwiecień pobrała 596 kWh razem z CWU. Sądzisz że gree amber zmniejszy zużycie prądu czy tylko lepiej sobie poradzi w niższych temperaturach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej niżej nie zejdzie tak myślę bo mimo buńczucznych wypowiedzi co niektórych to każda pompa ciepła ma praktycznie te same parametry a różnice zaczynają się robić dopiero jak jest grubo na minusie a inne firmy stosują grzałki i to jest ten cały myk ale jak porównać zużyty prąd jednej i drugiej to wychodzi na to samo , podobno amber lepiej idzie na mrozie ale to się okaże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam, to mniej więcej jak z lodówkami. Rewolucji w żadnej nie widać, raczej ewolucja i w sumie niewielkie różnice w zużyciu prądu, zazwyczaj okraszane grubą izolacją.

 

Możemy jak w przypadku pomp zrobić pompę 8-10kW i oznaczyć ją jako 5kW z "rewolucyjną" mocą 5kW w całym zakresie pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, poczułeś się lepiej, tłumacząc tym sobie ten wysoki rachunek jaki dostałeś za montaż pompy!  🤣

 

Niestety, ale zostałeś oskubany, przez wysokie marże i koszty montażu, bo instalatorzy wiedzą, że "przytulisz" jakieś dofinansowanie.

No, ale brak zdolności, czasu i wiedzy kosztuje. Sytuacja na rynku też nieciekawa, więc przyparty do muru płaci więcej niż powinien. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, o6483256 napisał:

Hehehe, poczułeś się lepiej, tłumacząc tym sobie ten wysoki rachunek jaki dostałeś za montaż pompy!  🤣

No, ale brak zdolności, czasu i wiedzy kosztuje. 

 

Brak zdolności liczenia też sporo kosztuje 

Ja zapłaciłem za pompę Panasonica tcap 12kw z 400l nierdzewnym  zbiornikiem cwu 400l i montażem 47k z dwóch dotacji gminnej i czyste powietrze otrzymam 30k zwrotu 

Więc odliczając koszt zasobnika cwu ktory w moim przypadku ponieważ mam dwie wężownice oscyluje ok 8 a nawet 9k bez montażu pompa wyjdzie mnie poniżej 10k 

Nie interesowal  mnie montaż przeróbki i awarie mam 5 lat gwarancji  

Pochwal się proszę ile by mnie kosztował klimatyzator 12kw  z przeróbkami bez gwarancji 

 

Moja pompa ma stałe 12kw bez użycia grzałek do - 20 stopni a jaka mocą dysponuje ten klimatyzator po przerobieniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś napisać, że warunkiem otrzymania dotacji było pozbycie się kotła na paliwo stałe.

Zapomniałeś też dopisać, że aby otrzymać maksimum dotacji trzeba wykazać maksymalnie niskie dochody (nie wszyscy szorują w tej kwestii "nosem po dnie"), a to wiąże się albo z faktycznie niskimi dochodami, albo kombinowaniem faktur na samotnie mieszkającą babcię etc.

 

5 letnia gwarancja nic Ci nie da jak nie masz innego źródła ciepła, a serwisant odwiedzający Cię nawet po pół godzinie od wystąpienia awarii, stwierdzi "walnięta płyta główna" i czas oczekiwania 3 tygodnie.

 

Więc nic nie jest takie kolorowe jak przedstawiasz, zarówno w samoróbkach jak i w gotowych rozwiązaniach.

 

Raczej ostrożnie z tym naśmiewaniem, bo niekompetencję można pokazać na różne sposoby.

Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, o6483256 napisał:

Zapomniałeś też dopisać, że aby otrzymać maksimum dotacji trzeba wykazać maksymalnie niskie dochody (nie wszyscy szorują w tej kwestii "nosem po dnie"), a to wiąże się albo z faktycznie niskimi dochodami, albo kombinowaniem faktur na samotnie mieszkającą babcię etc

 

Sam wymyślasz takie pierdoły ? 

Mam dotacje a dochód na osobę przewyższa znacznie  60k na osobę więc do szorowania po dnie jak piszesz daleko 

Jedynym warunkiem było przedstawienie zaświadczenia o zezłomowaniu starego kotła czy swojego to już inna kwestia 

Kto ci również powiedział iż nie mam drugiego źródła ciepła? 

Wymyślasz dziwne scenariusze pod swoje dziwne opowieści 

Więc i ja odpisze w twoim stylu

jednemu opłaca sie kombinowanie i przerabianie jak jest bezrobotny i ma dużo czasu  innemu nie koniecznie 

Niektórzy wolą wolny czas poświęcić rodzinie czy przyjemnością 

 

Nie odpowiedziałeś ile kosztuje klimatyzator o mocy 12kw  

I jaka ma wydajność przy minus 10 czy minus 20 stopniach. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej1977 napisał:

 

Nie interesowal  mnie montaż przeróbki i awarie mam 5 lat gwarancji  

 

Pięć lat gwarancji jest tylko na sprężarkę a nie całe urządzenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie

zobaczymy kto chętnie przyjedzie do naprawy takiej samoróbki 

Po drugie nie mówicie o problemach z wymiennikami ciepła w takich samorobkach  a ponoć są i to poważne  ale w tej kwestii wypowiadał się nie będę 

W moim przypadku koszty samorobki znacznie przewyższały koszty markowej pompy po dotacji a nawet nie liczyłem swojego czasu poświęconego na taką zabawę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej1977 napisał:

Sam wymyślasz takie pierdoły ? 

...

Nie mam pojęcia skąd ta frustracja, byłeś złośliwy, dostałeś odpowiedź, teraz napięcie jeszcze wzrosło 🤣

 

Brakuje Ci elementarnej wiedzy (nawet za to co zapłaciłeś), nie masz pojęcia ile masz gwarancji na urządzenie, a krytykujesz rozwiązania innych (samoróbki). Rozumiem, że wynika to pewnie z jakiejś frustracji związanej z nieplanowanymi wydatkami, ale litości, nie karm nas swoimi problemami.

Wydałeś prawie 50tyś zł OK, masz pompę, cieszysz się, SUPER.

Jak chcesz prowadzić rzeczową dyskusję nt samoróbek (które serwisuje się samodzielnie, bo jak się już taki klimatyzator przerobiło, to wie się co "w trawie piszczy"), zamiast złośliwości napisz coś mądrego 👍

Pozdrawiam.

 

PS Czytaj uważnie wątek, część odpowiedzi na twoje pytania są zawarte w wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2022 o 08:56, berthold napisał:

taraz latem na cwu idzie średnio ok 70 kwh miesięcznie z tym że w domu mam kaczki , jak sami jesteśmy to 2,5kwh starczy dobowo

Witam.

Myślę że chodziło Tobie o 170kWh a jak jesteście sami to 2,5kWh/dobę (2,5x30) to 75kWh/mies.

U mnie właśnie podobnie wychodzi 120-150kWh mies. CWU,  bo jak młodych nie ma (np. wyjadą) to i 1.5kWh/dobę wystarczy. Też mam kaczki w domu 6 osób.

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Andrzej1977 napisał:

Widzę że mamy dwóch ekspertów którzy rozłożyli na łopatki cała technologie producentów pomp ciepła i ich tajemnice 😂

To wymień jakiś element którego nie mają tańsze pompy a mają je droższe ? nie chodzi bynajmniej o trylion bezsensownych ustawień ale takie typowo mechaniczne które dają te tzw lepsze parametry , czekam .

 

A tak poza tym zaśmiecasz wątek , masz pompę to grzej a nie mieszaj komuś swoimi wywodami ,coś zrobiłeś pochwal się nic nie zrobiłeś to po co wchodzisz i mieszasz ?

Powoli do przodu 

IMG_20220908_100331_416.jpg

IMG_20220908_100357_484.jpg

IMG_20220909_133725_916.jpg

IMG_20220909_133741_122.jpg

IMG_20220909_140139_690.jpg

23 minuty temu, YaroXylen napisał:

Witam.

Myślę że chodziło Tobie o 170kWh a jak jesteście sami to 2,5kWh/dobę (2,5x30) to 75kWh/mies.

U mnie właśnie podobnie wychodzi 120-150kWh mies. CWU,  bo jak młodych nie ma (np. wyjadą) to i 1.5kWh/dobę wystarczy. Też mam kaczki w domu 6 osób.

Pozdrawiam. YARO

Pisałem z pamięci i troszkę naciągłem ale tu masz sobie popatrz 

Screenshot_20220909-214350.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, berthold napisał:

To wymień jakiś element którego nie mają tańsze pompy a mają je droższe ? nie chodzi bynajmniej o trylion bezsensownych ustawień ale takie typowo mechaniczne które dają te tzw lepsze parametry , czekam ,,,


To zacznijmy nie od najtańszych pomp ciepła, ale tych z średniej krajowej półki.


Cytat z instrukcji serwisowej tejże "średniej przykładowej" pompy ciepła.

,,, 3.4  Szeroki zakres temperatury pracy.
Stabilna i bezpieczna praca w szerokim zakresie temperatur otoczenia, chłodzenie od 10˚C do 46˚C, ogrzewanie od -20˚C do 35˚C.

 3.5  Energooszczędność i wysoka niezawodność.
Zastosowanie wysoce sprawnego wymiennika ciepła typu koncentrycznego lub płaszczowo-rurkowego umożliwia ograniczenie zużycia energii
. ,,,

źródło:

1176790480_Haier_temperaturapracyiwysocesprawnywymiennikciepa.jpg.5d6f7f9c7f2e50f42726835ab2222322.jpg



Poniżej dane z charakterystyką mocy grzewczej, dla pompy ciepła typu monoblok Haier 8 kW  AU082FYCRA(HW).

źródło:

Haier_Moc grzewcza AU082FYCRA(HW).pdf



Dla tych co nie mają zamiaru wczytywać się w zawiłości tabeli z danymi, proponuje zerknąć na wykres  kolegi @Marco36 z forum Muratordom.
W roli głównej pompa ciepła typu monoblok Haier 8 kW  AU082FYCRA(HW)

No i pompę ciepła Gree Versati 8 kW, także na wykresie można dojrzeć. 
 

968966663_WykresyPanasonicT-Cap9kWSDCJ9kW7kW5kWLGThermaV9kW7kW5kWHaier8kW.thumb.jpg.b4636200c5f483c71ae7e171289d49a6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku ale większość firm w tych tabelkach nijak nie umie pokazać ile pobierają prądu aby działać tak idealnie i na tym bym się skupił , to że jedna traci zimą na mocy bo nie ma grzałek a druga ma tę moc ale już z grzałek i to powód aby płacić 30 tys więcej ? nie sądzę bo 90 proc sezonu nie ma potrzeby nic robić bo wystarczy mocy a jak komus bardzo zależy to wstawi sobie grzałkę w przepływowy wymiennik koszt 550 zł z nierdzewki a podłączy pod stycznik w ATW-1 i tyle , moim zdaniem lepiej wydać kasę na inne sprawy niż jakas tam pompa , to ma być tanie jak takie słowo istnieje i tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że w kwietniu były mrozy słabe bo słabe ale jednak te minus 5 było i pompa brała mi 900 Wat a dobowo ok 15kw średnio więc nie jest źle a wręcz bardzo dobrze ale nie o niej bo ona będzie zdemontowana i idzie a ja będę miał robioną z klimatyzatora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, berthold napisał:

Witku ale większość firm w tych tabelkach nijak nie umie pokazać ile pobierają prądu aby działać tak idealnie i na tym bym się skupił ,,,


Mam chwile czasu, więc dla Ciebie wygrzebałem z swoich skromnych zasobów PDF-a i przerobiłem na obiekt widzialny.

Tabelaryczne zestawienie  wydajności grzewczej i chłodniczej, w trybie pracy monowalentnym pompy ciepła, w zależności od temperatury wody na wylocie i temperatury zewnętrznej,

Tabelka odnosi się do pomp ciepła Panasonic, z serii Aquarea High Performance generacja J.


906541966_TabelarycznezestawieniewydajnocigrzewczejichodniczejPanasonicAquareaHighPerformancegeneracjiJ.thumb.jpg.b325f70fdf4091b4ca4bbfce9cfb71ed.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z miedzianej i trochę przestrzeliłem bo 5/8 a do niej nigdzie nie można kupić redukcji 5/8 na 1/4 , zastanawiam się czy nie zastosuję 1/2 cala plus owinięcie drutem i polutowanie co 30 cm , obecna ma 11,5 metra dł . a rurowy wymiennik tylko z jednego powodu że gree amber gold ma gwałtowne defrosty i płytkowe potrafi zamrozić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli dobrze czytam pompa wyżej wymieniona pompa ma mniej niż 1.5 kw przy - 20? 🤯

Ciężko trochę w to uwierzyć żeby mniej produkowała niż pobiera prądu. Można podpatrzeć jak wymiennik robili inni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.