Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przegrzewanie podajnika podczas silnego wiatru.


xiko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z przegrzewaniem podajnika podczas silnego wiatru. Wystarczy że mocniej powieje i temperatura od razu rośnie aż dojdzie do progu alarmu i włączy się podajnik. Czasami włączenie podajnika nie pomaga i jest problem z wygaszeniem pieca - temperatura cały czas rośnie. Jak nie ma odbioru ciepła to rośnie od razu temperatura pieca i jest dodatkowy problem (raz zagotowało mi wodę).
Czym może być to spowodowane? Wydaje mi się, ze nie ma nigdzie nieszczelności.
Czy pomógłby tutaj regulator ciągu kominowego? Problemu z tym że piec się sam wygasza nie ma - jest problem w drugą stronę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj RCK lub ten dachowy ogranicznik (regulator) ciagu ktorego ja nie do konca polecam.

Jesli w kotle sa jakies klapki odcinajace doplyw powietrza po wylaczeniu dmuchawy to trz mozesz sie nimi pobawic ustawiajac odwazniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są uroki tych podajników ,gdzie tli się w podtrzymaniu całą dobę w lecie na cwu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz za kocioł bo na TT nie widać.
Wysoka temp podajnika na groszek powodem jest cofanie się żaru w retorcie. Niestety bez RCK ciężko to regulować. Pozostaje regulacja +- sekundy w czasie podawania.
U siebie też się z tym borykałem. Po zainstalowaniu RCK wszelkie problemy znikły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki RCK będzie najlepszy? Czy montaż jest bardzo problematyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 rodzaje RCK. Na rurowe i w komin np w miejsce wyczystki o ile jest ona odpowiednio wysoko nad dnem komina czy tam nad posadzką.

U siebie mam wyczystkę z komina systemowego ok 30cm nad dnem komina i ok 60cm nad podłogą. RCK Darco pasuje idealnie.
Natomiast jak ty masz komin murowany to pozostaje wykuć i wstawić odpowiednią ramkę by RCK się miał czego trzymać.
Na rurowe są dość proste w montażu. Wystarczy  wyciąć chociażby szlifierką tarczową dziurę w rurze dymnej od kotła i zamontować opaskami z zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak @Przemyslaw85 napisał są różne: https://sklep.darco.pl/systemy_kominowe?s[36]=regulator+ciągu&s[19]=&s[18][from]=&s[18][to]=&s[8]=&s[7]=&s[4]=&s[37]=&s[44]=&order=sold_quantity&direction=desc&per_page=15

Ja mam model RCP i trzeba było się wkuć w komin. Wiertarka, przecinak, młotek i do dzieła. Mniej problematyczne jest założenie tego na rurę od komina. Trzeba pamiętać o uszczelnieniu. Wpisz na YT regulator ciągu kominowego i znajdziesz instrukcje filmowe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to w ten sposób. Czyli powinienem wykuć i wstawić RCK pomiędzy wyczystką a czopuchem?

1658407274768.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, komin systemowy ceramiczny. Czyli normalnie się wkuwać między wyczystką a czopuchem i przy takim montażu powinno działać?

A czemu ten dachowy ogranicznik ciągu jest złym rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym nie kuł w ceramice bo cała może ci wpaść do kotłowni. Jeśli już to trzeba  wyciąć o ile producent przewidział taką opcję. Zakup i wstaw w wyczystkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.