Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dom 200m2 nie ocieplony jaki kocioł na pellet


mira59

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem zupełnie nowy w temacie,jestem na etapie remontu starego domu 200m2 jeszcze nie ocieplony(ale będzie) instalacja grzejniki i taka zostanie.Szukam kocioł na pellet i tu jest porażka firm i ofert pełno szukam takiego co będzie samo czyszczący,rozpalanie automatyczne z miarę możliwości dużym zasobnikiem moduł wifi, moduł pogodowy,czytelny wyświetlacz.Jaki palnik lepszy boczny czy w drzwiach,zasobnik c.o 200 litry,proszę was rady i pomoc w temacie.

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie.

Polecam kocioł Marki Grobelny Gropel 22kW z podajnikiem bocznym(206kg zasobnik) lub jeśli chce się oszczędzić trochę miejsca to mają w ofercie również w wersji Slim SlimGropel 20KW (120kg zasobnik). Czytelny i łatwy w obsłudze sterownik, samoczyszczący palnik(prosty w budowie i łatwy w serwisowaniu, pogodówka, możliwość dołożenia modułu internetowego. Istnieje również możliwość podmiany zasobnika na większy : ) Polecam skontaktować się z tą firmą udzielą na pewno wszystkich szczegółowych informacji, przemiły i świetny kontakt.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez knop88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy tak znowu za dużo .  Podejrzewam że średnio będzie szedł na jakiś 10 -11 kW ale to zależy jak będzie eksploatowany . Jeśli mówimy o sterowaniu ogrzewaniem od temperatury pomieszczenia z wykorzystaniem termostatu pokojowego to on non stop pracował nie będzie więc potrzeba będzie trochę mocy żeby każdorazowo podnieść instalacje a im to zrobi szybciej tym lepiej . Przy 200 m2 i grzejnikach to też zajmuje sporo czasu . Jeśli chodzi o grzanie non stop to powinno wystarczyć 15-17 ale nie mniej bo chociaż by grzanie CWU 200 litrów to już spore obciążenie dla kotła i trzeba to ustawieniami steru  kompensować . Poza tym większy palnik lepiej sobie radzi jeśli nie pracuje na max ustawieniach a ma jakiś zapas mocy ponad moc znamionową kotła . Widzę to u siebie że podniesienie mocy przy starcie mojej 20 - ki kipi z ustawionym max 19 kW ( kocioł 15 kw)  działa dużo lepiej przy rozruchu ( spaliny i tak nie przekraczają 100 C ) jak czołganie na 15 czy 17 kw od startu .

Przy kotle poniżej 20 kw i tak by trzeba doliczyć 2 kw na CWU czyli 20 kw to norma a jak będzie o 2 więcej to w zasadzie nie ma już żadnego znaczenia poza zamontowanym palnikiem . Co do samego palnika to zależy jaki model i producent a głównie czy wszystkie funkcje palnika są realizowane przez sterownik czy też palnik ma jeszcze jakieś ustawienia na korpusie jak np Viking .

Jak autor tematu chce duży zasobnik to raczej kocioł w kompakcie dla tej mocy odpada bo tam paliwa starczy na max 2-niepełnych 3 dni . natomiast palnik drzwiczki czy boczny nie ma najmniejszego znaczenia poza gabarytami kotła i możliwością ustawienia zestawu w kotłowni , ważny wygodny dostęp do czyszczenia i ewentualnego serwisu  palnika i kotła . Kotłów z palnikiem wewnętrznym też bym nie odrzucał byle by miały możliwość samoczyszczenia rusztu a jest spory wybór w tym zakresie  mocy.

Pozdrawiam

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc i odpowiedzi i muszę dodać że znalazłem kocioł RTB Feniks duńskiej firmy 22kw zasobnik 380 moduł internetowy i wyciąg kominowy w zestawie.Kociol praktycznie bez obsługowy i znowu pytanie do was jeśli ktoś ma taki to proszę o opinie z użytkowania itd....Do tego dojdzie pionowy zasobnik ciepłej wody 200 litry myślę że powinno być dobrze ale wasze rady i sugestie mile widziane pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.