Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dofinansowanie z gminy 85% warto?


rafus22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie co robić odnosnie dofinansowania....Otóż  w mojej gminie  jest projekt na dofinansowanie  pieca na pellet ,pompę ciepła ,solary,i fotowoltaika, w wysokości 85%

czyli ja musze ponieść koszt 15% wartości od rachunku +8%vat od całości. Napisałem wniosek na 2 rzeczy czyli fotowoltaike i pompę ciepła,obecnie mam juz PV o mocy 8,05Kw  i nie wiem co robić czy przekroczyć powyżej 10Kw do np 17Kw i mieć 70do 30 czy zrezygnować z pompy na rzecz pelletu  i dołożyć paneli ok 2 Kw Niestety nie ma dotacji na piec gazowy....     Do ogrzania mam ok 250m2  dom ocieplony 10cm   wszystko grzejniki panelowe. co robic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 8kW paneli zakładam, że falownik "pociągnie" 10kW.

Ja bym dołożył do 10kW i kupił pompę ciepłą, co będziesz pierdzielił się z noszeniem opału?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładuj panele i pompę, szkoda zdrowia na paliwa stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad ma Panasonica split, podoba mi się. Tyle mogę napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rafus22 napisał:

Gmina Jarosław podkarpackie tylko obawiam się że będzie ogłoszony przetarg  na pompy i PV (cały projekt) w ja wolałbym sam wybrać pompę  do domu          np Panasonic t-cat  12kw. Gorzej jak oni sami narzucą jakiś badziew.

Przy tak dużym dofinansowaniu, to i tak warto wziąć nawet "badziewie" 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piastun napisał:

U rodziców będzie dotacja 100% za wymianę kopciucha pompa, solary, PV, wiatrak ale warunek 5lat zakaz spalania paliw stałych ...

Jesli tak to wydaje sie rozsadne, w zasadzie to wierzyc sie nie chce!

23 godziny temu, vlad1431 napisał:

U mnie w małopolskim jest chyba 90% przy dochodach 900zł, z tego co ostatnio pytałem w gminie.

A to z kolei to promowanie “nierobstwa”. Przepraszam jesli ktos tyle zarabia, ale jak czytam jedno i drugie to widze pewna roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Witek-z-Ulicy napisał:


Ja bym wybrał pompę ciepła wespół z PV i śmigłem.
Mogę zadeklarować, że JA @Witek-z-Ulicy dożywotnio nie będę spalał żadnych paliw stałych oraz innych paliw kopalnych.

Jakiej mocy to twoje "śmigło" miałoby być ? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3kw za max 15kPLN.

To są dotacje z Warszawy.

Powiem tak w mojej okolicy jest słaba sieć i często nie ma prądu.

Mocno się zastanawiam nad tą dotacja bo ceny prądu mocno w górę a.w.przypadku awarii będzie problem.

Z drugiej strony mogę.kupic 2kozy i wbrew zapisom podczas blackoutu ratować się nimi bo mam miejsce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że falownik on grid nie pracuje przy braku zasilania z sieci. 

Możesz kupić 4 aku 120Ah osiągniesz jakąś rezerwę mocy ~4kWh, zawsze to coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma warunku podłączenia do sieci.

Formalnie PC ma "Współpracować" z FV i może to być spokojnie offgrid (akumulatory).

I to rozwiązanie nawet mi pasuje bo po zniknięciu upustów nie ma w sumie sensu pchać tego prądu do sieci...

ale 🙂 stawiają warunki, że trzeba mieć do takich oporacji uprawnienia elektryczne i WYSOKOŚCIOWE :).

WIęc wychodzi, że muszę to robić przez firmę i nie wiem czy w takiej małej instalcji kogoś się złapie a do tego w takiej nierypowej offgrid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty sobie tam na dachu robisz, to twoja sprawa, odbiór i papier za opłatą chyba jesteś w stanie załatwić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem 😉 Elektryka bym wynalazł ale wysokościowca?

Czy taki magik wystawiłby na to fakturę?

MiWidzę, że nie wysła się moja wcześniejszą odpowiedź.

Plusem tej dotacji FV i wiatraka jest to, że nie muszą być w ongrid.czyli offgrid i akumulatory też wchodzą w grę i ta opcja bardziej mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odbioru instalacji potrzebny jest elektryk z odpowiednimi uprawnieniami i tylko tyle 👍

 

Do instalacji off grid niepotrzebny Ci odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowie Ci, że też tak myślałem 😉 Ale babka mi wyjaśniła, że oni wymagają od firm/osób prywatnych uprawnienia wysokościowe jak PV jest na dachu ;). Pytałem o to 2x bo tez mnie zdziwiło. Pewnie za 1-2tyv będzie umowa to potwierdzę na miejscu.

PC też bym chciał monoblok a podłączyć bo sam bym to zrobił ale laska mi mówiła, że wtedy trzeba mieć papiery, że się to robi zawodowo... Bez sensu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzwoń, popytaj kto Ci to podbije (za ile) i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, piastun napisał:

że oni wymagają od firm/osób prywatnych uprawnienia wysokościowe jak PV jest na dachu

Dziwne. Chodzi im o dopuszczenie do pracy na wysokosci powyzej 3m?

Uprawnienia elekr. kat E lub D z pomiarami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego by nie chcieli, da się to samemu zamontować i załatwić papier. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.