Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana podajnika do kotła


amigo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,zakupiłem żeliwny  palnik batorego którego chce zamontować w moim kotle . Problem polega w tym że odlew żeliwny palnika(ściana palnika ) nie jest w prosty w stosunku do kotła(lekki banan fabryczny) . Mogę palnik przykrecić tylko na dwie śruby u góry albo na dole . Co zrobić z tym fantem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to zwróć go do sprzedawcy. Jeśli nie to pozostaje rzeźbienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest używka ,tylko ze palniki żeliwne tak maja ,ekoenergi , batorego itp ...  tylko dlaczego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem,myślałem że nowy i ma jakiś feler produkcyjny. Więc pozostaje ci jak to pisałem wyżej ,,rzeźbienie". Nie miałem z tymi palnikami do czynienia. Może trzeba dorobić ramkę aby połączyć palnik z wymiennikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprężenia odlewnicze relaksują sie dopiero w kotle klienta, więc się paczy. Zawieź to do jakiegoś zakładu ślusarskiego, kwadrans roboty i będzie równiutko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te palniki mają taka konstrukcję fabrycznie. Jeśli wcześniej był palnik Ekoenergii, to "przekładka"  jest bezproblemowa. Tak zrobiłem np. u siebie.

Widocznie u Ciebie rozstaw śrub na szerokości pasuje, wysokośc się nie zgadza. Pozostaje dorobić  płytę montażową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dodałem zdjęcie . W tych palnika nie ma ramy montażowej jest cały odlew żeliwny palnika.Jak widać na zdjęciach łapie pion u góry albo na dole w zaleznosci gdzie chcemy przykrecić śruby ? Jak najtaniej to zrobić żeby miało ręce i nogi a tak żeby nie popsuć konstrukcji palnika .Silikon guma ? Chodzi o to żeby kocioł nie dostawał lewego powietrza (szczelina 2-3 cm) 

 

IMG_20220115_192705.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego to lepiej przekladke zrobic z blachy grubej , i wyrzeźbić banana . A po majstrowemu to przykręcić i napchac foli aluminiowej i opackac to silikonem . Do tego okleic taśmą aluminiową 🤗

Będzie cud miód .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklej dookoła sznur do drzwiczek np 1x1 cm na silikon do 350*C i zastosuj dłuższe śruby, będzie szczelnie i jednocześnie będzie można wypoziomować palnik. 

Jeśli nie wiesz jak to zrobić podaj nr telefonu w wiadomości prywatnej. 

Pozdrawiam Edwin 

Ps między części palnika przychodzi płyta montażowa (albo nie) do danego kotła ale rozwiązanie z sznurem też się sprawdzi jeśli nie można dać płyty np gdy płaszcz wodny uniemożliwia... 

Ps2 a nie można od środka kotła dać tej części palnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da rady ,za mały otwór w kotle .Pokombinuje z silikonem ,sznurem ,albo pseudo szablonem . Nie chce zmieniac konstrukcji bo jak nie bede zadowolny z efektów spalania to sprzedaje 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, amigo napisał:

za mały otwór w kotle

I tak trzeba najczęściejś sciągać koronę palnika przed włozeniem. Podczas dociągania śrub kontroluj docisk, regulując poziom tulejką  pod zasobnikiem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeźbicie panowie jak konie pod górę. 

 

Jak zostało powiedziane tak wynika z formy odlewczej.

 

Niektórzy rzeźba z montażem od wewnetrz kotła bo druga strona jest frezowana aby odlewy skręcić z sobą. 

 

 

Najprościej natomiast to dać po 2podkładki na górę i na dół a reszta na slicon. I po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.