Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark ST-755 zPID


lechero35

Rekomendowane odpowiedzi

Ekogroszek Piast-Ziemowit parametry  
Ekogroszek Piast-Ziemowit parametry  
Granulacja 5-25 [mm]
Kaloryczność 25-27 MJ/kg
Popiół 5-10%
Siarka 0,6-1%
Spiekalność 1-10

Wcześniej miałem z piast " pieklorz" z Piekar i był super żałuję że zmieniłem...ale cena...

Parametry kotla nie zmieniałem i automatyczne w pid

Max temp spalin 220 Pałowo eko groszek gruby 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, parametry fabryczne znam ale dla jakiej mocy, druga kwestia jaki soft posiada sterownik bo ostatnio został zmieniony i są małe zmiany. Jak widzisz z prostego pytania może być sporo niewiadomych. Mógłbym napisać obniż nadmuch ale to nie załatwia sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ekogroszek to nic innego jak Retopal i jest dużo mniej kaloryczny niż Skarbek z Piekar. Z reguły nie ma problemu z jego spalaniem. U mnie na Ekoenergii miał wprawdzie niewielkie spieki typu "popcorn", ale lekko kruszyły się w palcach. Były dopalone, a nie spieczone.

Podana wyżej kaloryczność jest zawyżona. PGG określa ją jako 24+, czyli 24-25 MJ/kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, 1mps napisał:

Ok, parametry fabryczne znam ale dla jakiej mocy, druga kwestia jaki soft posiada sterownik bo ostatnio został zmieniony i są małe zmiany. Jak widzisz z prostego pytania może być sporo niewiadomych. Mógłbym napisać obniż nadmuch ale to nie załatwia sprawy.

Nie wiem czy o to ci chodziło 

16413139861564803104403758069769.jpg

1641314034558271263862031587407.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o to. Czyli jestem w domu. Parametry fabryczne znam. Teraz odpowiedź czy palisz na fabrycznych bez żadnych zmian ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz groszek gruby i tak  min-max

Podawanie 4 -7

Przerwa 30-40

Wentylator roboczy 24-31

Obroty 100-280

Piszę to po to po to że niektórzy mylą przywracanie ustawień fabrycznych. A ty sam coś mało przekonywujący, przynajmniej tak odbieram po tych wpisach.

Mówię i PID.

No to wejdź w menu serwis ustaw dawkę 3-7 przerwę 35-70 pozostałe bez zmian. W menu zaawansowanym współczynnik wentylatora na -2 podawania 0. Nadzór zostaw fabryczny. No i oczywiście daj znać.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego spalania ? Masz na myśli temperaturę zadaną kotła? Jeżeli tak to na 62 ustaw. Napisz też coś o instalacji bo to też może być przyczyną twoich problemów z praca pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok bardziej chodziło jake rozwiązanie , zastosowano prz podłączeniu pieca zawór 3,4 drogowy, sprzęgło hydrauliczne, siłownik zaworu, pompy, jaka temperatura powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawor 4 drogowy

W menu zaawansowanym jak wchodzę współczynnik wentylatora to mam 0

Wspolcznik podawania 0 też 

Pozostałych funkcji nie mogę odnaleźć  

I jeszcze jedno ja piszę cały czas że kocioł pracuje na PiD ... Czy mam go wyłączyć i swoje ustawienia wpisać?

Sorry mało oblatany w tych tematach jestem....

Jak wyłączę PID to mam czas podajnik 8 

Przerwa 20  siła nadmuchu 60  praca podtrzymania 20 przerwa 30 minut 

W menu serwis min wentylator  roboczy 10 max 90 

Obroty  min 300 a max zaś 2800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewałem że w obsłudze tego sterownika nie masz żadnego doświadczenia. Więc temat możemy rozwijać w nieskończoność i klepać kolejne posty. Wskazana rozmowa telefoniczna, jak jesteś zainteresowany podeślę nr na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to faktycznie retopal to ciężko będzie Ci się ich pozbyć. Problem tego węgla polega na niskiej temperaturze mięknienia popiołu bodajże ok 850-900stC, a to właśnie powoduje że się skleja w takie wielkie popcorny. Ja na dużej ekoenergii nie mogłem sobie z tym poradzić i zmieniłem węgiel.

Niestety o tym parametrze nikt z producentów węgla nie mówi, a często jest ważniejszy niż wartość Rogi. Jedne palniki lepiej go tolerują inne gorzej. Twój najprawdopodobniej należy do tych drugich🙁

Jedyna próba ratunku to palenie na małej mocy i małym nadmuchu, ale tutaj też zależy na ile instalacja pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.