Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hm nie wiem tego. Wydaje mi się ze jest w porządku. Ponieważ na wcześniejszym grochu było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy było to OK?

Palisz teraz jakimś tanim opałem czy jakoś tam.Wcześniej czym paliłeś.

Czytałem twoje posty musisz wyregulować kilka rzeczy:

Pierwszą sprawą jest ustabilizowanie instalacji C.O twój kocioł nagle dostaje dużo zimnej wody a PID wciska więcej węgla do retorty i to powoduje w tym wypadku przesypywanie niedopałków do popielnika.Dlatego też masz tak wysoką temp.spalin.

Druga sprawa jeżeli pracujesz w PID to wprowadzaj zmiany stopniowo nie "skakaj" tak ze zmianami daj mu się zaadoptować do nowych ustawień.

 

P.S

Zrób teraz zdjęcie twojego wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem z tą zimną wodą. Na powrocie jest ponad 50 stopni. Opał jest bardzo spiekający i nie był tani. Kupiony przez internet w znanej firmie. Teraz zmieniłem na powietrze -6 podawanie -22 przysłona odsłonięta na maxa. Za parę godzin wrzucę fotki jak to wygląda. Temperatura spalin około 200 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem z tą zimną wodą. Na powrocie jest ponad 50 stopni.

Calutki czas masz 50 stopni?Ta temp. nie drgnie

Czy twój zawór 4D kręci się od ściany do ściany czy tylko wykonuje delikatne skoki po kilka % otwarcia.

Temat opału jak i jego ceny pozostawiam na bocznym torze.

Jeżeli teraz pracujesz w PID to wykonuj wszelkie zmiany w podawaniu paliwa jak i w sile wentylatora po max kilka procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No delikatnie zawór pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz taki niedopał to schodź z mocą w dół ostro, nadmuch zostaw bo masz wysoko spaliny, koryguj ilośc opału w czasie tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawione podawanie -30 wentylator odsłonięty na maxa może przysłona korygować

post-57978-0-38834500-1416230861_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj jeszcze obniżyć moc, skontroluj jak długo do zadanej dochodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zadana 75 plus histereza 5 stopni i tak przez większość dnia jest 74 76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli że pracuje w automacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem pracuje na pidzie to chyba automat. Teraz ustawiłem na na minus 40 podawanie i poczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak włączony PID to automat

w tym trybie kocioł ma ogranicznik ustawiony +5st od zadanej

moim zdaniem możesz śmiało obniżyć temperaturę do 65st na kotle, nie widzę potrzeby trzymać 75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł cały czas pracuje na pidzie i nie wchodzi w podtrzymanie. Czy to jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka jest idea pracy z algorytmem.

czasem gdy odbiór ciepła jest niewielki kocioł przeciągnie o ustalony margines(czasem 1stC a czasem 5stC) i się odstawi. jak dobrze napisany soft i dobrze dobrane parametry startowe dla zestawu i paliwa to powinien oscylować wokół zadanej lub tuż poniżej odpowiednio modulując moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest cały czas pracuje koło zadanej temperatury. Nie wiem jak to się ma do opału więcej go idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób test

przestaw na dwustan i niech tak popracuje

ocenisz różnice- tylko pamiętaj aby wziąć pod uwagę czynniki zewnętrzne czyli temperatury i rozbiór CWU

najlepiej wyjdzie pomiar ciepłomierzem. będzie wiadomo ile wyprodukowałeś energii z tego co spaliłeś

zgodnie z tendencją dąży się do palenia w trybie ciągłym czyli jak u Ciebie. skoro tak jest to coś w tym musi być nie sądzisz?

po drugiej stronie jest największa sprawność przy mocy nominalnej. tylko warunek dodatkowy to to ciepło musi zostać odebrane. jak układ tyle nie potrzebuje to powstają najróżniejszego rodzaju straty

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Defro Duo z obrotową retortą palę czwarty sezon. Po pierwszych przejściach z podawaniem opału, firma wymieniła cały podajnik na nowy i było OK. Od początku tego sezonu borykam się z powtarzającym problemem. Zamiast groszku na retorcie mam proszek/pył/piasek (nie wiem jak to nazwać) powoduje to że opada to wszystko pod tą obrotowa koronę unosi ją i wspomniana korona przestaje się obracać co powoduje słabą wydajność, niedopalanie grochu. Pierwszym podejrzanym był ten motylek który napędza koronę. Zostało to zdemontowane, okazalo się że jedno ramie było krzywe, drugie jakoś dziwnie wyrobione. Ślusarz dorobił nowe i było git przez 4 dni. Dziś zaglądam i jest to samo, na brytwance duża ilość nie dopalonego grochu, na palenisku jakiś wielki spiek  :angry:  Odkręciłem ten "dekiel" od spodu i znów wiaderko piasku wybrałem, wygląda to jak zmielony groszek. Zamiast podajnika mam młynek?? Istnieje taka możliwość że śruba podajnika jest już wytarta i powstał duży luz między śrubą a rynną, w tak powstały "luz" wpada groszek który jest mielony a nie podawany. Groszek kupowany jak co roku od tego samego sprzedawcy, nigdy nie było zastrzeżeń. Ale nie mogę wykluczyć ze ten jest ******* i za miękki. Gdzie szukać rozwiązań?

 

czas podawania - 7 sek

czas przerwy - 46-49 sek

nadmuch - 27-32 %

CO zadane - 55 stopni C

CWU zadane - 45 stopni C

podłogówka 36 stopni C

 

Na tych ustawach jechałem trzy sezony i bylem zadowolony, szacunkowo 160m (dwa mieszkania), boiler 150 litrów, 30 metrów podłogówki. Budynek w 3/4 docieplony styropian 10cm - 5 miesięcy grzania max dwie tony grochu.

Edytowane przez gylorm
Na forum nie używamy wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być ślimak wytarty a może być jakiś nagar w palniku i tam się blokuje i kruszy, chociaż przy nagarze prędzej byłoby nierówne spalanie na całym obwodzie. zacząłbym od inspekcji ślimaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem problem z mieleniem groszku jak była skorodowana rura podajnika i kolano, warto sprawdzić i ew oczyścić.

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy dla kotła jest lepsza praca jak najdłuższa i jak to się ma do opału. Czy najkorzystniej jest jak szybko dochodzi do zadanej i podtrzymanie. Jak uwas kocioł pracuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie robię porównania. Za wcześnie na dokładnie wnioski. Na razie przewaga w spalaniu jest, jak palę na większej mocy. Na pracy niemal ciągłej (małej mocy) wychodzi, że spalam więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

 

 Producent kotła podaje spalanie 6kg/h  czyli w sumie wychodzi 144 kg na dobe. Czy jest to wartość podana gdyby motoreduktor chodziła 24h. Czy znając czas ile piec pracuje przy jakich ustawieniach można wyliczyć teoretyczne spalanie?

 

Mam HEF EKO PLUS 38kW

 

Dom lata 70' 300 m2 60 cm pełna cegła z przerwą.Ogrzewanie stare żeliwne kaloryfery. Ona wymienione

 

ustawienia       64 na piecu

zawór              4drogowy wychodzi w ogrzewanie 44 C

powrot            39 c

podmieszanie 43c

podawanie     25 sek

przerwa          51 sek

dmuchawa     100%

przesłona       1,5-2cm otwarta

 

podtrzymania nie podaje bo nie załącza się w podtrzymaniu

 

 

piec pracuje ok 30 min, w podtrzymaniu ok 15 min. Spalanie teoretyczne 34 kg faktyczne ok 45. Cóż można zrobić aby skrócić czas pracy a wydłużyć przerwę a co za tym idzie zmniejszyć spalanie.

 

pozdrawiam

Staryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Producent kotła podaje spalanie 6kg/h  czyli w sumie wychodzi 144 kg na dobe. Czy jest to wartość podana gdyby motoreduktor chodziła 24h. Czy znając czas ile piec pracuje przy jakich ustawieniach można wyliczyć teoretyczne spalanie?

 

Dziwne to wszystko, bo z kolei w innym wątku jest informacja, że piec  na godzinę spala 17,5 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.