Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 12Kw - Problem Z Wyjściem Na Zadaną Temperaturę


kammill

Rekomendowane odpowiedzi

Tak - trochę tak wypala. Mam v3 tylko jak kupiłem piec to Defro nie dołożyło mi przepływomierza i dokupowałem sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to obejrzyj i przemyśl najpóźniej zrobisz tak po sezonie lub wcześniej jak spali końcówkę ślimaka (chodzi o te szczeliny retory) aha a jak z powietrzem nie za mocno dmuch w całym zakresie regulacji z v3 i przepływomierzem (korekta nadmuchu)

 

tu link do filmiku:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to jest wysoka temperatura? U mnie jest około 25-33 stopnie. U mnie praktycznie ciągle dmucha na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten "klocek" z foty... to dmucha za mocno z wewnątrz rury/ kolana (dużo powietrza wpada przez otwory antyspalinowe w kolanie, a za mało przez szczeliny wokół retorty) plus dopowietrzanie zasobnika i dodatkowe powietrze rurą ślimaka i w kolano na palnik od dołu/ środka złoża węgla.

Pozdrowionka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda teraz. Od momentu jak podłogówka się wyłączyła (bo jest odpowiednia temperatura) to grzejniki grzeją aż miło. Nie ma też problemu z wyjściem na zadana temperaturę i w miarę to się utrzymuje. Ogólnie w domu jest bardzo ciepło - jak by z temperaturą nie ma problemów. 

 

Teraz płomień wygląda tak: post-64140-0-65121500-1476695719_thumb.jpgpost-64140-0-61887500-1476695729_thumb.jpg post-64140-0-56899600-1476695734_thumb.jpg

 

Wojtek - czyli zmniejszyć nadmuch?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Piec osiągał temperaturę ale grzejniki zimne. Trzeba zerknąć czy są odkręcone wkładki termostatyczne w grzejnikach (ja mam Purmo). Trzeba zdjąć głowice i zobaczyć na jakim poziomie są ustawione. Może są poskręcane fabrycznie na niski poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze poprostu podłoga jest jeszcze nie wygrzana i odbiera dużo ciepła i stąd te problemy z wejściem na zadana temperaturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem czujniki. Podlogowka nie chodzi i teraz grzejniki chodzą idealnie. A co sądzicie o obecnym paleniska coś zmieniać? post-64140-0-04982000-1476726618_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma juz nieprzepalonego eko to ok jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest na końcu poprzedniej strony. Z telefonu nie nie wiem jak wrzucić ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ustaw troche wyższą temp. na kotle powrót bedzie cieplejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ustawiłem teraz temperaturę w całym domu na 17stopni - więc chyba nie musi być cieplej a i zaoszczędzi się trochę na opale :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 kg na 8 dni czyli ok 12.5 kg na dzień grzanie cwu 250l + dom 23-24 st. przez zeszły tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 132 m. A ja myślałem ze mi dużo pali :)

Pompy jak masz ustawione na stałe czy on-off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam na 3 biegu i na stale właśnie nie wiem czy na to drugie, mam 4 kalafiory 2 drabinki i podłogówkę  na około 35 metrów kwadratowych , nastawy mam 6 podawanie przerwa 84 sekundy nadmuch 23 i popiól nawet ok dopala się spieków raczej nie ma jak coś jest to w palcach się rozwala . 

 

 

A co właściwie daje na pompie on of ? jest taka opcja ale mam cały czas na stale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam na stałe. Grzejniki 3 + drabinka góra i 1 garaż + mała drabinka w łazience na dole. Pompa na najniższym biegu. Podłogówki ok 90m pompa na II biegu. Jak miałem on off to strasznie zalewał kocioł zimna wodą i masakra była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko przepływy sprawdź na rotametrach czy bardzo nie spadną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być dobrze na drugim biegu x reszta jak nie spróbujesz to nie zobaczysz. Spalanie chyba tez powinno troche zjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tez czasem miałem dość ale trzeba pokombinować i potestować na różnych ustawieniach przez tydzień np żeby zobaczyć zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.