Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostępność opału z PGG


Arnonim
Wiadomość dodana przez marcin,

Ten temat został zamknięty. Proszę o korzystanie z nowych tematów:

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Karolinki Ekogroszku wciąż nie ma w katalogu produków w e-sklepie PGG. Nie wiadomo więc, czy jest rzeczywiście dostępny, ile kosztuje.

Dziennikarz się wyjątkowo sumiennie przygotował, pomijając literówki w artykule - nawet nie sprawdził, ile kosztowała Karolinka...

A jak im ten pilotaż nie wyjdzie to każdy worek Karolinki może się okazać białym krukiem o cenie wielokrotnie wyższej niż wartość "węgla w węglu".

Edytowane przez sirocco
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rudolf10111 napisał:

Na tauronie szybciej się uda kupić niż na pgg 

kupiłeś w tauronie??? o której tam wrzucaja towar??? kiedyś pilnowałem i niestety nic nie mogłem ustrzelić NIe dziwie się że niektórzy patrzą kupić gdzieć indziej, w pgg z kupnem  jest coraz gorzej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, oczywiście, jednak taniej niż na składach... u mnie eko workowany średni 1600 pln , w sobotę kupiłem (w oczekiwaniu na karlika) wbrico różowego taurona za worek 20kg zapłaciłem 38,99zł =tona 1949,50 zł !!!!!! dragon ekogroszek tona 1750 pl. więc na sklepie taurona jest i tak dużo taniej... kwestia kupna

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, milomilo napisał:

Witam, mam pytanie - jaki jest koszt dostawy 1 palety ekogroszku z pgg? Nigdzie nie widzę tej informacji na stronie. CZy koszty dostawy dla np. 3 ton będą take same jak dla 1?

wcześniej na forum o tym pisali, nie jestem taki i odpowiem, koszt dostawy dla każdej tony to 130 zł, grennpal taniej

2 minuty temu, digi napisał:

Dogadaj się z kimś kto ma asygnatę do sprzedania. Na olx od 820. kilka za 900/tona.

właśnie dzisiaj wjechał do mnie karlik....na całe szczęście bo na oparach jechałem.... to co piszesz to też jest jakaś alternatywa  dla kogoś co ma nóż na gardle...:)

dziwne to forum , z niektórymi idzie normalnie porozmawiać a co niektórzy to się zachowują co najmniej arogancko, tak jakby nie chcieli pomóc (a takie chyba jest założenie każdego forum) , nie wiem taż macie takie odczucia ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, radziol napisał:

dla kogoś co ma nóż na gardle...:)

Pinokio Pegazeusz Vateusz Kłamteusz minister gazu, prądu i wglądu w telefon Ewki z milionami powodów do radości pewnie gazem grzeje i się nie brudzi. Żonę ma jak skarb. Po ziemię do kleru poszła i kilkanaście milionów zarobiła w kilkanaście lat. Moja co najwyżej po taką do kwiatków chodzi. W życiu trzeba umieć wybrać.

P.Nie mówicie, że na wungiel nie starcza. 🙂 Śląsk stanie. Blackouty murowane.

https://www.wnp.pl/gornictwo/sa-wyniki-referendum-strajkowego-w-pgg-strajk-gornikow-przesadzony,527262.html

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, radziol napisał:

tak, oczywiście, jednak taniej niż na składach... u mnie eko workowany średni 1600 pln , w sobotę kupiłem (w oczekiwaniu na karlika) wbrico różowego taurona za worek 20kg zapłaciłem 38,99zł =tona 1949,50 zł !!!!!! dragon ekogroszek tona 1750 pl. więc na sklepie taurona jest i tak dużo taniej... kwestia kupna

Nie tak dawno wkleiłem linki do jakiejś tam alternatywy. Jak bym ja miał zapłacić za groch 1949 zeta, to bym jutro zszedł z tego świata z żalu nad samym sobą i swoją nieporadnością. Na Olx po 1100 czy 1200 karlika w bród. Od tych którzy Wam nie pozwalają go kupić. Ale nawet jeśli już nie, to z darmową dostawą po 1200 tutaj husky

https://ekopalnia.com/produkt/ekogroszek-husky/ 

Naprawdę spekulacja się kończy. Przecież oni tego nie będą trzymali do kolejnego grudnia. Musza to sprzedać i kasę odblokować. Poszukajcie alternatyw bo są. Trzeba tylko chcieć.  Na PGG nie liczcie. W tym syfie jaki tam teraz jest, uda się już tylko nielicznym. Trzeba było mieć jesienią konia zdrowie i nie lada nerwy żeby tam kupić. Teraz jest tam dno i metr mułu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że cena nie tylko mnie przeraziła.... na szczęście kupiłem tylko po worku....

na przetrwanie

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wybacz ale 2000 z tonę groszku to ja bym nigdy więcej do tego składu już nie zajechał. Dla czystej zasady. STANOWCZE NIE dla takich gnojków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, kupiłem bo musiałem, jak wcześniej pisałem.... takie ceny tylko w Brico.... tak wyszło . zgadzam się z Tobą takie ceny to absurd i skandal !!!! Tak samo jak z ruskim węglem czy gazem technika wydobycia się nie zmieniła, jak kopią węgiel koparkami tak dalej kopia koparkami ...zmieniły się tylko poglądy rządzących.... i trzeba cenę podnieść , po co o 20% jak to zwykle bywa przy podwyżkach , trzeba do.... 100%

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kupowanie na bieżąco po parę worków to historia. też to praktykowałem i sobie po pół tony dokupowałem całą zimę. Ale to się skończyło bezpowrotnie. Kwiecień Maj opał na całą zimę i finito. A kto nie kupi to zapłaci jesienią i zima krocie. Trzeba mieć tego świadomość. Słyszałem zakład na takim składziku (słowo autentyczne) czy wyjedzie na wiosnę nowym merolem. Resztę sobie dopowiedzcie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba  zależy to od regionu, u nas dużo ludzi przeszlo na gaz pellet, ekogroszek. pompy ciepła , fotowoltaika.... i widze że składziki kuleją niektóre sie zamykają , lub maja tylko z dwa ,trzy rodzaje węgla... a ekogroszek możesz kupić na stacji paliw , w markecie, w składzie , w necie zamówisz kiedy chcesz jak chcesz... tak to wyglada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce niczego nie możesz być pewien... nigdy nic nie wiadomo

podpisaliśmy umowę na odejście od węgla i póki co to robią wszystko żebyśmy przestali palić nim w piecu

w nowej chacie to jest ok, a w starej nieocieplonej , z emeryturą 1500zł jak to pogodzić????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie już ciepła nie mają. To jest dramat 1500zł/ tona.

Są spółdzielnie, w których zarządzający pokazuje ceny i mówi, że nie ma na węgiel. Mamy 70% prądu z węgla. Muszą kopać dopóki ciepłownictwo i energetyka będą potrzebowały węgla. Prąd w cenie takiej, że diesle z powrotem na torach 🙂  Niemcy wyłączają atom. Ja nie wiem. Ciekawe czasy.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, digi napisał:

  Raczej nie będzie taniej na wiosnę. Może będzie łatwiej.

Będzie jedno i drugie.

A tej lokomotywie chyba DPF-a wycięli 🙂 Zjadają już swój własny ogon. Niedługo na allegro pojawią się maszyny do cięcia opon. A na wulkanizacji nikt już nie będzie płacił za pozostawienie opon do utylizacji. Stare kalosze i wszystko inne podobne pójdzie do kotła. Już się pojawiły ogłoszenia dodatkowych rusztów wstawianych do retorty. W tą stronę to zmierza. Niech po 3000 węgiel zrobią. Będzie zielono i czysto.

Edytowane przez daromega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak myślisz? Jak spojrzysz na ceny bez świra na giełdzie, to w poprzednim roku było na wiosnę 744 Retopal, 750 Karlik i 765 Pieklorz. We sierpniu już 820 Pieklorz i 810 Karlik, 790 Retopal, ale dostępne. Potem zniknął Retopal i do stycznia płaciło się ok 800-810 o ile się udało na raty kupić 😄 - o czym w zasadzie traktuje ten wątek. Taniej było max 50zł/tona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli ceny spekulacyjne 1500 w górę. Cena PGG już nie zleci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One tak mają.

Cytat

Diesel musi dymić! Mocno kopcąca lokomotywa spalinowa ST44-1240 Gagarin (Kołomna) PKP Cargo przemierza Mazury z pociągiem z drewnem. Maszyna ta jest po modernizacji w bydgoskiej Pesie w 2012 roku, obejmowała ona m.in. wymianę klasycznego, dwusuwowego silnika 14D40 na czterosuwowy 12CZN26/26, który w założeniu jest bardziej ekologiczny.

Spekulanci może i opuszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.