Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostępność opału z PGG


Arnonim
Wiadomość dodana przez marcin,

Ten temat został zamknięty. Proszę o korzystanie z nowych tematów:

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dokladnie to samo. 40 kg karlika na dobe i juz dawno przestalem sie przejmowac iloscia popiolu. Nie bede szukal innego wegla bo wiadomo cena. Nie wiem jak u innych ale w moim przypadku sklady na tym traca bo jeszcze w okolicach wrzesnia pazdziernika jezdzilem po skladach i ekserymentowalem ale jak zglupieli do konca z cena to sobie odpuscilem i zostaje przy pgg

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A KARLIK potrzebuje dużo powietrza??, palę teraz STABEK i mam powietrza 16% 80W dmuchawa. Ze STABKA jest też dużo popiołu, jak powietrze było powyżej 20% to były kalafiory. Ciekawe jaki jest ten HUSSKY?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem i po 2 dniach (wyczyszczona szuflada) palenia Pieklorzem PGG cała dosyć duża szuflada popiołu (kocioł 25kW) + to co spadło za szufladę (min. połowa szuflady jeszcze), ojciec trochę w szoku.. z tego co mówi ze Skarbka min. 3 lub 4 x mniej było, jest też sporo drobnych spieków koksowych, jeszcze stestuję Karlika ale jak będzie to samo to raczej odpuszczam- miałem świadomość przed zakupem że będzie sporo popiołu ale nie aż tyle.... przyczyny pewnie są 2 - niższa kaloryczność niż Skarbek = większę spalanie + to że sam w sobie produkuje dużo popiołu... może na wiosnę ceny się trochę unormują.

20220109_214520.jpg

20220109_215101.jpg

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wiele osób wyrażało opinie o ilości popiołu ekogroszku Karlik, a ja mam jednocześnie zapytanie i prośbę o informację czy w popiole macie bardzo dużą ilość innych spalonych typu zlóż osadowych jak się nie mylę wapiennych, kredowych itp. Mam cichą nadzieję, że w następnej spalanej tonie jakość będzie dużo lepsza. Kończąc dodam tylko , że wydajność nie rzuca na kolana, choć to odrębny temat uzależniony od wielu innych czynników. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, oliver1984 napisał:

są takie kawałki, które jak ściśniesz  to wyglądają jak wapno, kreda. Mam karlika z różnych dostaw i cały czas to samo w popiole

Mam Pieklorza i to samo, dużo "wapna, kredy",  popiołu też sporo, z lokalnego składu mialem jakiś groszek noname i popiołu mniej, kaloryczność podobna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, oliver1984 napisał:

@robertokot25

ile spaliłeś przez te 2 dni opału?

to jeszcze będą wyliczał ale wygląda to fatalnie...po 16 latach palenia ekogroszkiem to nawet wystraczy rzut oka i wsio wiadomo....oby karlik był lepszy...

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem i po 2 dniach (wyczyszczona szuflada) palenia Pieklorzem PGG cała dosyć duża szuflada popiołu (kocioł 25kW) + to co spadło za szufladę (min. połowa szuflady jeszcze), ojciec trochę w szoku.. z tego co mówi ze Skarbka min. 3 lub 4 x mniej było, jest też sporo drobnych spieków koksowych, jeszcze stestuję Karlika ale jak będzie to samo to raczej odpuszczam- miałem świadomość przed zakupem że będzie sporo popiołu ale nie aż tyle.... przyczyny pewnie są 2 - niższa kaloryczność niż Skarbek = większę spalanie + to że sam w sobie produkuje dużo popiołu... może na wiosnę ceny się trochę unormują.
20220109_214520.thumb.jpg.abd4dc8eb9bb1d967b6fb7e260ee4fd3.jpg
20220109_215101.thumb.jpg.54bd1ba314f36555f97c1baa1a76b877.jpg
Wydaje mi sie czy masz tam duzo niedopalonego wegla? Nie za szybko podajesz?
Mowisz o tym oryginalnym Skarbku w zielonych workach po 1500zl?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, robertokot25 napisał:

Dziś sprawdziłem i po 2 dniach (wyczyszczona szuflada) palenia Pieklorzem PGG cała dosyć duża szuflada popiołu (kocioł 25kW) + to co spadło za szufladę (min. połowa szuflady jeszcze), ojciec trochę w szoku..

Witam.

Kolego myślę że "połowa" w popiele to nie spalony węgiel... Tak jak sugerowano zmień ustawienia w sterowniku. Raczej nie węgiel słaby tylko palacz jest 🙂 ..... w błędzie. Z jakiej ilości węgla ten popiół?

Pozdrawiam. YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towaju nie będzie ... tjaktoj się zepsuł...

Stare dzieje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest karolinka 

1.040,00zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolinka, karlik paleta + Bigbag i Greenpal jest

8:05

Karolnika długo wisi. Ciekawe czy brak chętnych czy dużo dostępnego towaru mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 8:11 już "wisielca" odcięli 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zniecierpliwionych w Nowym Roku!:) Udało mi się dodać do koszyka 2t Karlika, ale w trakcie uzupełniania adresu nie mogę wpisać nazwy miejscowości... Czy ktoś miał podobny problem do mojego? Jakaś rada co zrobić?

pgg2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu właściwy  status towarów w sklepie PGG czyli brak wszystkiego

Co to niektórzy tu pisali że zmiany będą ? że więcej towaru ? no był trochę dłużej 😄

Edytowane przez Emilien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.