Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostępność opału z PGG


Arnonim
Wiadomość dodana przez marcin,

Ten temat został zamknięty. Proszę o korzystanie z nowych tematów:

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Oldek napisał:

1.2 k

Obstawiam około 1380.

Patrząc na te blekitne wynalazki 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaloryczność na poziomie 27. Co ciekawe bez żadnego +. Cena powyżej 1200 z dostawą byłaby za wysoka. Obstawiam max 1050 za sam węgiel. I brak towaru 😉

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek nawarstwi się efekt zamkniętego kilka dni sklepu, powrotu zimy i długiego weekendu. Pewnie cały ten sklep padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakie ceny będą. Bo te podwyżki zaraz 1 stycznia to były coś niskie jak na sytuację.

Do tego żądania podwyżki płac od "bankruta" więc nie wykluczone że ceny pójdą jeszcze trochę w górę aby mieli choć troszkę na te podwyżki i uzasadnienie też dobre.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem tylko oni mają kontrakty długoterminowe, a ekogroszek to produkt z najwieksza marża.

Cena na zachodzie bym się nie przejmował w krótkiej perspektywie. Tu jest PGG 😄 "bankrut" który będzie podwyżki dawał pracownikom, ale zaległości wobec ZUS i PFR to się pewnie umorzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dotarł Karlik zakupiony 22.12, nie otwierałem ale przez worki widać, że mokry, nie to co Pieklorz który był suchutki 🙂 Co ciekawe wysłali go 5.01, (dziś 7.01 niezły czas dostawy biorąc pod uwagę, że 6.01 święto 😉 ) i na workach jest drukowana data - 05.01 - czyli to co zjeżdża z taśmy od razu idzie do ludzi, żadnych lagów w magazynach 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to jest właśnie powód wydłużenia przestoju sklepu z jednego dnia na cały tydzień. Także wszelkie marzenia związane z większą ilością towaru w poniedziałek między bajki można włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Speedo napisał:

dzisiaj dotarł Karlik zakupiony 22.12, nie otwierałem ale przez worki widać, że mokry, nie to co Pieklorz który był suchutki 🙂 Co ciekawe wysłali go 5.01, (dziś 7.01 niezły czas dostawy biorąc pod uwagę, że 6.01 święto 😉 ) i na workach jest drukowana data - 05.01 - czyli to co zjeżdża z taśmy od razu idzie do ludzi, żadnych lagów w magazynach 🙂

U mnie karlik też dziś dotarł (też zamawiany 22 grudnia) - suchutki i ładny sortyment bez podziarna, za to pieklorz był mega mokry (zam. z 27 grudnia) ale jak będzie miał tyle popiołu co pieklorz to trochę strach.. dawno nie paliłem groszkiem co ma tyle popiołu..... tylko cena go ratuje...

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym otrzymałem Karlika zamówiony 27 grudnia.

Ekogroszek mokry trzeba niestety suszyć worki strasznie słabej jakości pękają jak sito, worki z ATEX'u czy SOBIANKA zdecydowanie trawalsze. Z racji tego, że mam utrudniony podjazd i dojazd do domu napisałem w informacji dla kuriera "podjazd tylko i wyłączenie małym samochodem z windą i paleciakiem elektrycznym" Miałem tu na myśli auto do 12t z Poczty Polskiej taki ciężarowy, albo auto dostawcze do 3,5 ton (kontener z windą)

 

np takiego typu: 

xx.jpg.d43753104e105c965dfbbf828735cad7.jpg

 

Tymczasem przyjechał do mnie TIR... z węglem ledwo wjechał i rzucił towar 50m od domu na drodze gruntowej mówi kierowca, albo Pan przyjmuję, albo jadę dalej.. No szczyt wszystkiego 50m od domu musiałem na taczce i wózku wozić 3t węgla. 

 

taki dupnym tirem mi przyjechał zdjęcia dla podglądu: 

28222594_Tomaszw_Mazowiecki_w_wojewdztwie_dzkim._Samochd_do_przewozw_midzymiastowych_Poczty_Polskiej_Warszawska_r_Szerokiej_Tomaszw._PL_EU_CCO.thumb.jpg.f1f60179d09af537ea1822e01885fcb3.jpg

ciezarowki_man_poczta_polska_1.jpg.887e0f00071733f5e85ba19aca2a1ea2.jpg

 

Nie byłoby nawet szans wjechania w alejkę albo przywiezienia paleciakiem węgla gdyby przyjechał samochodem takim jak na 1 zdjęciu nie byłoby problemu... Czy istnieje jakaś możliwość na przyszłość by zadzwonić do oddziału poczty-polskiej i ustalić transport bo mimo, że była informacja dla kuriera nic to nie dało wysłali TIR-a zamiast małego ciężaraka. Jestem tak zniesmaczony faktem, że 3t węgla 50m od domu musiałem na taczce wozić w godzinach szczytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie mają takiego z windą samowyładowczą, strasznie się pienisz na te 50m na taczce, na pocieszenie powiem, że mi przywożą tym z Twojego drugiego zdjęcia i wywalają na drodze 50m od domu bo dojazd nieutwardzony, ja to biorę na klatę bo co zrobię, kostki nie wyłożę przecież na przyjazd Pana Kuriera, dlatego nie lubię sklepu PGG no ale co robić, albo z marketu 30 za worek i sobie podjadę pod okienko albo PGG i 50m taczkowania 😉 dziś było nawet fajnie bo twardo i zamarzło a i tak wylądowało na drodze...

Worki fakt, pieklorz tylko jeden mam dziurawy od gwozdzia wystajacego z palety, nakleiłem srebrną taśmę na dziurkę i OK

Karlik 2 mi pękły przy spuszczaniu po zjeżdżalni do piwnicy i to tak fest, na pół wzdłuż, aha paleta była jakaś solidnejsza, grubsza deska i nie rozwalona jak ostatnio

Edytowane przez Speedo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal nie wiem jak chcesz przewieźć 2 tony ekogrosku autem o ładowności do 3,5T, jak sam bus waży około 2 ton albo więcej, ja tam jestem zadowolony z poczty tylko dojazd u mnie ok, nawet paleciakiem pod garaż zaciągnie bez żadnych grymasów.. gorzej z jakością tego grochu.. popioł przyrasta w zastarszającym tempie

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to bym najbardziej chciał, żeby mi przywieźli 1 tonę zwykłym busem, zaparkowali pod okienkiem i dali 15m na rozładunek 😉 a najlepiej, żeby mi zasztaplowali na mojego pikapa na bazie 😉 niestety, poczta polska pod tym względem jest całkiem nieelastyczna... żadnych ugód nie zawiera, ma być pod bramą wywalone i już 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przywoził chłopaczek pochodzący z ukrainy , ten sam co perłę . Niestety nie byłem przy odbiorze ,  tamtym razem z perłą pokombinował i paleciakiem zapchalismy palete pod okienko , niestety tym razem przy bramie stalo za dużo aut . 

 

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przewoziłem taczką, po 5 worków na taczkę i 2t poszły przez 40 min, worki małe 20kg, poręczne, czyste, mocne.  W sumie byłem na siebie zły że 3 - 4t nie zamówiłem, dałbym radę do opanować na raz.  Ale groszek jest wilgotny, będzie się suszył.  Dostawa 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-master-2-3-150km-kontener-winda-klima-blizniaki-ID6Ekmgj.html

 

Takim dla przykładu samochodem mi 2t przywoźili z innej firmy. Wiem, że Poczta-Polska również w swojej flocie posiada takie wozy marki IVECO, ale węgla chyba ciężko im wozić tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.