Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostępność opału z PGG


Arnonim
Wiadomość dodana przez marcin,

Ten temat został zamknięty. Proszę o korzystanie z nowych tematów:

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Nie kupować od spekulanta!!! niech zostanie z tym towarem na lata...

z takimi apelami to proponuję może na forum olx, na allegro lokalnie, ewentualnie donos do Urzędu Skarbowego.

Tutaj każdy kupuje sam w sklepie za 930 a nie przepłaca 1200 u "spekulanta"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 ton zamówionych w ciągu 1 miesiąca i chwalenie się tym na forum czy to nie ukryta reklama? napisz wprost ile bierzesz za tonę pewnie admin Ci wybaczy taką szczerość. 
13 ton to ja mam zapewnione ponad 4 sezony grzania, między dzięki takim pseudo-kapitalistom brakuje węgla w sklepie pgg. 
Nie kupować od spekulanta!!! niech zostanie z tym towarem na lata...
aaa nie zrozum mnie źle mam też dla ciebie pomysł aby podkręcić zyski, sprzedawaj węgiel na worki a z palet możesz jeszcze wycisnąć co nieco grosza:
image.png.d4296787a84cca15af3ea2b49b2f55dc.pngimage.png.d4296787a84cca15af3ea2b49b2f55dc.png





uuuuaaa ale zabolało. Rozumiem, że rodziny i znajomych nie masz którym możesz pomóc?
Jakbyś chwilę posledzil posty to byś wiedział, że nawet tu na forum proponowałem, że odstąpie 2 tony komuś z okolicy UWAGA za 930 zł - tylko dlatego, że sąsiad nie chciał bo nie miał kasy ale jak zobaczył to w końcu wziął.

Ja jak kogoś nie znam to nie oceniam.


  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w sumie 11 ton w siedmiu zamówieniach w grudniu w ciągu tygodnia. Dla siebie 6 na przyszłą zimę i 5 ton koledze w pracy.

Kolega mówił, że kilka od niego jest skład węgla i kurier po rozładowaniu tony u niego pojechał prosto na skład obok 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ten wątek to widać jaka bieda panuje w kraju. Ludzie cały tydzień siedzą przed kompem tracąc czas żeby zamówić ekogroszek. Żeby to był jeszcze jakiś mega ekogroszek to jeszcze spoko, ale palę nim i wolę już kupić husky za 1200 bo lepiej się spala u mnie co za tym idzie mniej roboty przy piecu no i nie muszę koczować żeby go kupić. U mnie ma składach ekogroszek 1350 zł więc myślę, że niedługo cena zacznie spadać. Wszystkiego dobrego w nowym roku a przede wszystkim spokoju oraz racjonalnego myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo rynku działa. Tylko PGG nie nadąża uaktualniać cen.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Justyna2404 napisał:

Niestety się nie udało bo pierwszym razem brałam big bag i ciągle był błąd przy liczeniu kosztów kuriera i nie mogłam przejść dalej. Wczoraj wywaliłam go z koszyka i włożyłam karlik workowany ale nie udało mi się zapłacić. Myślałam że dziś zrealizuje transakcję do końca ale nic z tego bo się nie pojawia towar. Mam wrażenie że nabycie tego węgla graniczy z cudem 😔

Mam to samo mam big baa i mieli na transporcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pomocyklimosz napisał:

uuuuaaa ale zabolało. Rozumiem, że rodziny i znajomych nie masz którym możesz pomóc?
Jakbyś chwilę posledzil posty to byś wiedział, że nawet tu na forum proponowałem, że odstąpie 2 tony komuś z okolicy UWAGA za 930 zł - tylko dlatego, że sąsiad nie chciał bo nie miał kasy ale jak zobaczył to w końcu wziął.

Ja jak kogoś nie znam to nie oceniam.

 

 

 

 

 

e tam od razu zabolało, ponoć ktoś napisał "Ja jak kogoś nie znam to nie oceniam" a potem ocenił mój ból

odnośnie mojej rodziny to ja ostatni się ostałem co szufluje węgiel
a odnośnie moich zapasów to jakbyś czytał forum to byś wiedział że jestem zapakowany w towar po 600 pln/tonę na ten sezon i do wiosny/lata na pewno nie będę kupował
a odnośnie mojego bólu to fakt szkoda mi tych wszystkich co nie mogą kupić normalnie w normalnej cenie, cóż można im zarzucić dlaczego nie kupowali na wiosnę gdy ceny są lepsze ale zdaję sobie sprawę w życiu różnie bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pare lat bedziecie sie z tego watku niezle smiac 🙂

Pamietasz jak sie stalo w kolejce po wegiel z PGG”…

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




e tam od razu zabolało, ponoć ktoś napisał "Ja jak kogoś nie znam to nie oceniam" a potem ocenił mój ból



To raczej był taki żart, że mnie zabolał strasznie twój post.



odnośnie mojej rodziny to ja ostatni się ostałem co szufluje węgiel



No widzisz a u mnie sytuacja inna. Rodzice z tych dostaw mają 5 ton -na może dwa sezony straczy. Więc co to za ilość 13 ton?


szkoda mi tych wszystkich co nie mogą kupić normalnie w normalnej cenie, cóż można im zarzucić dlaczego nie kupowali na wiosnę gdy ceny są lepsze ale zdaję sobie sprawę w życiu różnie bywa


Mi również dlatego skoro mi się udaje a praca pozwala na to, żeby robić to w trakcie to czemu miałbym nie pomóc znajomym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damdam wolny rynek, niech każdy swoje wypoluje. A to ze ktoś kupi kilka ton więcej nie pomoże innym w zakupie. Liczy się spryt i tyle. Ja nie stosuje żadnych nakładek a kupić się udało. Kupiłem dla siebie, wtedy koleżanka mnie poprosiła bo stwierdziła że nie ogarnie. W święta kuzyn zagadał czy bym nie zamówił. Jak tu nie pomóc swoim. Także nie piszcze że to źle jak ktoś kupi więcej.

Mnie nie boli, że ktoś handluje czy kupuje dla rodziny. Jak są wyprzedaże np. Na allegro to też nikt nie marudzi że ktoś kupił na zapas/handel. Kto pierwszy ten lepszy. Tak to już jest jak towar jest dużo tańszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, PioBin napisał:

Prawo rynku działa.

 

prawem rynku też jest fakt że taki spekulant może się przejechać zostając z towarem na lata albo żeby go upłynąć będzie musiał sprzedać taniej niż kupił . Pierwsza analogia która mi przychodzi do głowy to short squeeze na giełdzie 🙂

Także wbrew pozorom dużo zależy od zachowań pojedynczych uczestników danego rynku 

2 minuty temu, kamis14 napisał:

@damdam wolny rynek, niech każdy swoje wypoluje. A to ze ktoś kupi kilka ton więcej nie pomoże innym w zakupie. Liczy się spryt i tyle. Ja nie stosuje żadnych nakładek a kupić się udało. Kupiłem dla siebie, wtedy koleżanka mnie poprosiła bo stwierdziła że nie ogarnie. W święta kuzyn zagadał czy bym nie zamówił. Jak tu nie pomóc swoim. Także nie piszcze że to źle jak ktoś kupi więcej.

Mnie nie boli, że ktoś handluje czy kupuje dla rodziny. Jak są wyprzedaże np. Na allegro to też nikt nie marudzi że ktoś kupił na zapas/handel. Kto pierwszy ten lepszy. Tak to już jest jak towar jest dużo tańszy. 

raczej nie zrozumiałeś mojego postu, to napiszę to inaczej jak ktoś nie musi to niech nie kupuje u spekulantów

17 minut temu, Pomocyklimosz napisał:

No widzisz a u mnie sytuacja inna. Rodzice z tych dostaw mają 5 ton -na może dwa sezony straczy. Więc co to za ilość 13 ton?

 

raczej nikt roztropny nie robi zapasów w momencie gdy dany towar jest mega drogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damdam to już niech się martwi ten co kupił za dużo.

Wczoraj sobie myślałem o tym gościu z olxa co działa na większą skalę i sprzedaje po 5t. Pewnie mieszka blisko kopalni odbiera osobiście i w tym momencie mu się opłaca. Ewentualnie zamawia bezpośrednio pod klienta. W przeciwnym wypadku płaciłby dwa razy za kuriera i jaki z tego biznes. 

Taki masz rację w pewnym momencie może zostać z zapasem o ile ma ten zapas. 

 

Edytowane przez kamis14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, damdam napisał:

e tam od razu zabolało, ponoć ktoś napisał "Ja jak kogoś nie znam to nie oceniam" a potem ocenił mój ból

odnośnie mojej rodziny to ja ostatni się ostałem co szufluje węgiel
a odnośnie moich zapasów to jakbyś czytał forum to byś wiedział że jestem zapakowany w towar po 600 pln/tonę na ten sezon i do wiosny/lata na pewno nie będę kupował
a odnośnie mojego bólu to fakt szkoda mi tych wszystkich co nie mogą kupić normalnie w normalnej cenie, cóż można im zarzucić dlaczego nie kupowali na wiosnę gdy ceny są lepsze ale zdaję sobie sprawę w życiu różnie bywa

Jak masz za dużo to kupię? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kamis14 napisał:

Taki masz rację w pewnym momencie może zostać z zapasem o ile ma ten zapas. 

jeszcze 2 miesiące 🙂 na przełomie lutego /marca mogą pojawić się atrakcyjne ogłoszenia, Wszystko zależy od zachowania pojedynczych uczestników rynku 🙂

Także jak ktoś może poczekać z kupnem do lutego to niech czeka, w marcu sytuacja w sklepie pgg się zmieni bo spekuła przestanie kupować

10 minut temu, Rudolf10111 napisał:

Jak masz za dużo to kupię? 

kolego, nie ten adres, ale mogę założyć ze otrzymasz kilka prywatnych ofert od spekulantów, co będą Ci tłumaczyć że teraz jest najlepszy czas na zakupy🙂 

Edytowane przez damdam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak poczytać ten wątek to istna komedia 🙂

 

YARO

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kamis14 napisał:

@damdam to już niech się martwi ten co kupił za dużo.

Wczoraj sobie myślałem o tym gościu z olxa co działa na większą skalę i sprzedaje po 5t. Pewnie mieszka blisko kopalni odbiera osobiście i w tym momencie mu się opłaca. Ewentualnie zamawia bezpośrednio pod klienta. W przeciwnym wypadku płaciłby dwa razy za kuriera i jaki z tego biznes. 

Taki masz rację w pewnym momencie może zostać z zapasem o ile ma ten zapas. 

 

z ciekawości się przejadę rowerem i poszukam siedziby tego składu i może napisze do urzędu skarbowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.