Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Telewizja naziemna DVB-T


piastun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak powszechnie wiadomo wkrótce spora część odbiorników TV straci mozliwosc odbierania tv naziemnie z powodu migracji na DVB-T2 HEVC.

Zastanawia mnie jak i czy w ogóle jest to technicznie możliwe, żeby nie instalować w domu kilku odpowiednich dekoderów tylko korzystać z jednego centralnego źródła, które byłoby konwerterem wyżej wymienionego sygnu na np coś w rodzaju domowej kablówki (żeby każdy TV nie był uzależniony od jednego kanału). Ktoś.coz takiego ma, planuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 + np KODI

 

Używałem tego, działa Ok. Tylko na każdy MUX przydałby się oddzielny tuner (miałem XBOXowe na USB) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co jakieś kombinacje alpejskie? 😄

 Na dziś :  sprawdzenie posiadanego telewizora - przełączyć na polsatowski program "WYDARZENIA24HD" i zobaczyć czy odbiera .  Jeżeli odbiera to w nagłówku będzie widać napis HEVC i telewizor jest OK. Ale jeżeli jest czarny obraz to zbierać kasę na nowy TV albo tuner  z możliwością odbioru sygnału HEVC.

Do czerwca mamy czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co jakieś kombinacje alpejskie?
 Na dziś :  sprawdzenie posiadanego telewizora - przełączyć na polsatowski program "WYDARZENIA24HD" i zobaczyć czy odbiera .  Jeżeli odbiera to w nagłówku będzie widać napis HEVC i telewizor jest OK. Ale jeżeli jest czarny obraz to zbierać kasę na nowy TV albo tuner  z możliwością odbioru sygnału HEVC.
Do czerwca mamy czas...

Niekoniecznie. Mój TV odbiera Wydarzenia 24 HD HEVC, a multiplexu testowego DVB-T2 MUX-5 nadawanego z tego samego nadajnika nie widzi. Okazuje się że nie wszystkie Samsungi z serii J miały montowaną głowicę DVB-T2 pomimo, że miały kodek HEVC. Te z serii J, ale 4k powinny odbierać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, piastun napisał:

Ciekawe o ile dobrze rozumiem,....

Tak, to tak działa jak piszesz, odbierasz po wifi/lan za pomocą n odtwarzacza KODI.

Tylko jak korzystasz z tego na więcej niż jednym TV, potrzeby jest dekoder sygnału na każdy mux.

14 godzin temu, Jozefg1 napisał:

 

Wydarzenia24HD to akurat zły przykład, można mieć DVBT-2 HEVC i nie odbierać obrazu tego g... bo ma nietypową rozdzielczość i nie wszystkie TV potrafią przeskalować ten obraz. Efekt jest taki, że mamy dźwięk, a obrazu brak.

 

Jak już kupować będziecie nowe TV, to kupcie z HBBTV.

9 godzin temu, piastun napisał:

Po co nowy tv jak stary działa?

...

Lepiej sprzedać stary TV, póki jeszcze coś odbiera i kupić nowy. Miałem fajną plazmę Panasonica, sprzedałem ją w tym roku i kupiłem nowy TV. Też nie lubię dokładanych dekoderów i pilotów x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, jakie korzyści daje zmiana tych systemów ? Pytam z czystej ciekawości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy wydajniejszy kodek. Pasmo na dany kanał jest to samo. Dzięki wydajniejszemu kodekowi można przesłać więcej danych.
Na obecnych multipleksach można zmieścić max. 8 kanałów SD w miarę dobrej jakości. Dodanie kanału HD powoduje, że już trzeba usunąć jeden z kanałów SD.
Dzięki temu będzie można oglądać TV w wersji HD bez usuwania pozostałych kanałów.
Tak jak teraz kanał HD jest luksusem na multipleksie, to w DVB-T2 będzie można zobaczyć może tv w 4k. Była już testowo na Euro oraz na Igrzyskach w Tokio.
Poza tym Polska jest dość mocno opóźniona że zmianą systemu. Inne kraje DVB-T2 mają już od jakiegoś czasu.
Pamiętacie jeszcze czasy jak na jednym kanale nadawał tylko jeden program? Przejście na DVB-T, to był przeskok




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były tylko 2 programy, a dzieci robiły za pilota - kręcąc gałką i przełączały z 1 programu na 2 na życzenie rodziców i robiły to chętnie. Były też na początku lat 70-tych plastikowe nakładki na ekran z zabarwieniem u dołu zielonym, w środku czerwonym, a u góry niebieskim - to była taka namiastka kolorowej telewizji i to był wtedy wypas. Sąsiedzi przychodzili na "Kobrę" w czwartek i było wesoło, a nie tak jak teraz: każdy ma swój telewizor i ogląda w samotności - bez komentarzy i refleksji po obejrzeniu. 

Edytowane przez Piecuch19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli będzie lepszy obraz ? dobrze zrozumiałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dźwięk też lepszy. Tylko czy sprzęt obsłuży ;-). Niestety moje dwa TV nie i zastanawiam się jaki dekoder dokupić, aby działał poprawnie, kanały przełączały się od razu. Jeszcze aby pilota od dekodera można było zaprogramować, aby włączać/wyłączać i zmieniać głośność TV bez użycia drugiego pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz taki dekoder który pozwoli zaprogramować pilota od TV, to daj znać. Mam jeszcze jedną prehistoryczną plazmę Panasonica i dołożyłbym tam taki dekoder. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot do Octagon SF8008. Ma dodatkowe guziczki pod włączenie/wyłączenie telewizora i głośność. Programowanie przez przystawienie pilotów face-to-face

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena z kosmosu, nie opłaca się, ale mi bardziej chodziłoby, aby pilota od dekodera zastąpić Oryginalnym pilotem od TV. 

W sumie, przy tej kosmicznej cenie, to chyba lepiej będzie coś sklecić na arduino w wolnej chwili 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w miarę wydajny kombajn z tunerem SAT. Nie każdy taki potrzebuje. Wysoko oceniany za jakość na forach o DVB-T.

Taki model: Dekoder DVB-T2 4K DI-WAY AND-4X4 ANDROID TV

Koszt koło 300, programowalne przyciski oraz posiada Android TV i o ile pamiętam odbierał TVP 4K jak było Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego serwisy typu Netflix zyskują teraz. Bez reklam, nie trzeba czekać na film do danej godziny. Można wstrzymać oglądanie, za dwa dni dokończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisy lub tuner satelitarny. Film zaczynam oglądać z opóźnieniem, żeby przeskakiwać bloki reklamowe.

@berthold61 Jakie to są lewackie filmy? Może o czymś nie wiem i żyję w nieświadomości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Takie w których zawsze musi być jakiś homoseksualista a tam tego nie brakuje 😄  ba nawet kiedyś był tam taki film jak królowa Angielska i cały dwór byli murzynami a służba biała ot lewactwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie trafiłem na taki film, albo nie zwracam uwagi na takie rzeczy. W końcu to sama natura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sambor napisał:

Tylko TV-SAT!

Naziemna jest dla pingwinów!!!

Dlatego tego Octagona mam w wersji combo dvb-s/dvb-t. Co ciekawe mogę się do niego podłączyć z komputera i oglądać tv przez np. vlc. Sam octagon jest podłączony do sieci i oczywiście może także podpinać się do usług streamingowych.

Osobiście uważam, że dni telewizji satelitarnej i naziemnej są policzone. Zostanie tylko internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.