Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Telewizja BBC porozmawia z rodziną palącą węglem na Śląsku


ŁMW

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

w imieniu ekipy telewizji BBC, która przyjeżdża na Śląsk realizować materiał o polskim węglu, szukam rodziny, która ogrzewa dom lub mieszkanie węglem. Materiał będzie realizowany w drugiej połowie bieżącego tygodnia (29 listopada - 1 grudnia), będzie emitowany w brytyjskiej telewizji oraz na stronach internetowych BBC. Zainteresowanych serdecznie zachęcam do kontaktu pod adresem [email protected]. W razie pytań lub wątpliwości służę dodatkowymi informacjami.

ŁW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kryteria tej rodziny?

Ktoś z nowoczesnym kotłem i sterownikiem czy ktoś kto ładuje łopatą czarne złoto do kaflaka?

Jak Oldek napisał, można z góry domniemywać jak to będzie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angole muszą przyjeżdżać, bo nasi raczej takich reportaży nie kręcą?

Szkoda że to na Górny Śląsk, ja akurat na Dolnym, chętnie pokazałbym, jak można palić węglem.

edit: ale jaja, zacząłem pisać, a Hermogenes uprzedził mnie o minutkę... dzięki za poparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy obrazek w TV to otwierany właśnie ordynarny górniak z chmura dymu do kotłowni, za chwilę gość, który wrzuca tam następne porcje smrodu i zamyka.

Nie mogę na to patrzeć, szlag mnie trafia, ale tak właśnie wygląda u nas palenie węglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa nie ma uprzedzeń, nie chodzi o zilustrowanie tezy ani tym bardziej piętnowanie kogokolwiek, nie szukamy "kopciuchów". Całość jest o polskim węglu, a więc producent chce pokazać cały kontekst, i produkcję, i konsumpcję. Jako osoba odpowiedzialna za materiał po stronie polskiej też życzyłbym sobie, żeby wystąpiła rodzina paląca czystym węglem w nowoczesnym piecu. To właśnie od uczestników w dużej mierze zależy, jaki obraz Polski i Śląska pójdzie w świat. Niestety znalezienie chętnych do takiego wywiadu nie jest łatwe, ludzie mają obawy, poza tym BBC nie oferuje swoim bohaterom wynagrodzenia, to dla nich kwestia dziennikarskiej etyki.

Obawiam się, że Dolny Śląsk jest dla nas za daleko, wszystkie inne zdjęcia mamy na Śląsku. Będę jednak wdzięczny za przekazanie kontaktu osobom spoza forum, które mogą być zainteresowane udziałem.

Pozdrawiam,

ŁW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ŁMW napisał:

Jako osoba odpowiedzialna za materiał po stronie polskiej też życzyłbym sobie, żeby wystąpiła rodzina paląca czystym węglem w nowoczesnym piecu.

W kotłowni służącej za elegancki salon dzienny, obsługując kocioł w białej koszuli i pod krawatem obowiązkowo zarzuconym na plecy (że niby takie stare przywyczajenie z czasów brudnego węgla)... :)

Cytat

To właśnie od uczestników w dużej mierze zależy, jaki obraz Polski i Śląska pójdzie w świat.

U nos panie nikt wynglem nie kopci i smogu nikt jeszcze nie widzioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety znowu będą nas szkalować i jeszcze jeleni do programu szukają. Już jedna zagraniczna telewizja szukała u nas nazistów i nie znalazła to sama ich stworzyła na potrzeby newsa, teraz druga zagraniczna telewizja szuka u nas smogu żeby pokazać jak to u nas źle się żyje. Znowu będzie stek bzdur popartych półprawdami i zdaniami wyrwanymi z kontekstu w klimacie państwa 3go świata.

A jak tam u was z promieniowaniem gamma i pyłami PM bo widzę, że nie za dobrze :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.