Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro K1pv4 Problem z rozgrzaniem pieca po jego czyszczeniu, problem z wentylatorem.


drakoo

Rekomendowane odpowiedzi

Glupoty mierzycie a nie temperature spalin. Nic mi do tego 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, drakoo napisał:

Zmieniłem rano moc kotła na 70% obserwuję co się dzieje.

Nic się nie dzieje, bo zmieniłeś tylko mac maksymalną, czyli działoby się w momencie, gdyby kocioł przekraczał 70%. Domyślam się, że kocioł chodzi i tak na 1%, czyli nie zmieni się nic.

Masz tam jeszcze tylko do obserwacji płomień i retortę i w razie potrzeby korektę powietrza. Zabawa z innymi parametrami nie ma sensu, możesz mi wierzyć - bo sam popełniłem ten błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi się wydaje że Przedmuchy w pracy 10s co 30min to za często. 

Na 1% pod wentylatorem sobie chodzi jak ma ok 4C powyżej zadanej jak spadnie mu na 58C to pokazuje że działa z mocą do 95% przy mocy kotła 70%, czyli to 95% z tych możliwych 70?

Bo jeśli chodzi o to że przy mocy kotła 70% wartość pod ikona wentylatora jej nie przebije to tak to nie działa. 

Edytowane przez drakoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obserwacje są co najmniej dziwne, jak się teraz zachowuje kocioł: dobija do 66C włącza się nadzór, potem spada na 64C włącza się praca (70%)  i na ikonie wentylatora 1%, w przeciągu ok 5min potrafi spaść do 58C -> zadana 60C. W ciągu tych 5 min zaczyna powoli rosnąc % przy wentylatorze, ale nadmuchu nie słychać, dochodzi do 53% teraz jak stałem obok niego włączył się przedmuch, zmieniła się wartość na 50% (siłą nadmuchu w przedmuchu) ewidentnie było słychać że włączył się wentylator po czym zmieniło się 53% i wentylator znowu się wyłączył. W momencie jak spadło na 58C na ikonie wentylatora było 66% i dopiero delikatnie było słychać pracę wentylatora, czyli już ma 2C poniżej zadanej a on dalej dmucha ledwo co. Potem znowu jak osiągnie 60C to bardzo powoli zaczyna schodzić w dół aż znowu przebije 65C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcie z retorty, jak się pali w czasie tych zmian, coś jest nie tak. 

Po każdej zmianie kocioł musi popracować kilka cykli praca-nadzór, na początku nie ma co patrzyć. 

Na pewno przywróciłeś ustawienia domyślne w menu serwis? Przedmuchy są domyślnie wyłaczone i nie powinno ich być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie

Trzeba pamiętać, że jak miało się korekty nadmuchu to przy zmianie mocy korekty się zerują.

To, że wentylator raz na jakiś czas startuje na wyższą moc jak pracuje na 1% to dlatego, że jest kontrola obrotów. Pewnie algorytm podbijał wyżej aby potem stopniowo ustawić poprawną (zadany) wartość.

Ja jak paliłem eko to już tak miałem

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedmuchach (opcja w menu instalator) przepływomierz nie gra roli, sterownik załącza wentylator z ustawioną mocą bez względu na obroty turbiny. Później masz wrażenie, że się "wyłącza" wentylator a tak naprawdę on chodzi na bardzo niskim wysterowaniu, stąd odczucie że "nie działa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz te przedmuchy w cholerę, gdziekolwiek są.

Korektę powietrza możesz dać na -1.

Reszta jest dla mnie ok, można czekać na zimę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest chyba ze 150kg, czyli ok. 10kg. Nie wiem co grzejesz, ale jeśli to ok. 250 m2 no to tak zwykle wychodzi. Sama strata postojowa kotła to ok. 5 kg/dobę. 

Myślę, że jest już dobrze. Niech pochodzi teraz parę dni, w weekend zrobi się trochę chłodniej, zobaczysz jak się pali. Jeśli będzie w kotle nadal szaro i bez śladu sadzy, to korekta jeszcze -1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam defro duo uni R. Padł mi sterownik, kupiłam nowy a tu niespodzianka tylko do rotary. Dali mi z techa oprogramowanie wersja 3.4.0. Po zainstalowaniu prawie płomienia nie było a dmuchawa rzekomo 100%. Odważyłam się na zmianę w menu serwisowym wentylatora, bo miałam spisane nastawy ze starego sterownika. Zakres regulacji wentylatora był 0 min do 75 max, poprawiłam minim na 15 jak miałam co znacznie poprawiło płomień bo dostał więcej powietrza, ala nadal mam problem ze spaalaniem bo nie wypala się groszek, a temp. Palnika 21° 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcji nadmuch tech tech stosował zakres 6-75. Nie wiem czy we wszystkich sterownikach ale chyba tak. Jak chcesz podaj pozostałe dane z tej opcji możemy porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.