Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór palnika pod piec Defro / większa sprawność


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Witek-z-Ulicy napisał:

Zacznę może nie co filozoficznie i powiem, nie interesuje mnie to, że Ty spalasz 5 000 kg węgla w sezonie.
Bardziej martwi mnie to, że Ty spalasz ponad 50 000 kg powietrza w sezonie.


Na sam początek zacznijmy od oszczędności zużycia powietrza.
Ja proponuje, pozatykać wszystkie otwory napowietrzające (tzw. wtórnego napowietrzania), znajdujące się u góry korony palnika.

Moim zdaniem, są one tam zbędne a dopowiem więcej , że są wręcz szkodliwe.
Powodują ochładzanie gazów palnych i nie biorą bezpośredniego udziału w procesie spalania tychże gazów palnych. Szczególnie gdy ten palik retortowy nie pracuje z maksymalną mocą.

Jak zatkać te otwory w sposób bezinwazyjny ?.
Najprościej, zmierzyć średnicę otworu i włożyć (nie wkręcać) do tych otworów śruby z gwintem metrycznym i sześciokątnym łbem. 

Błędny trop , u mnie takich otworów nie ma . Jak napisałem  wcześniej , posiadam palnik zmodernizowany zamiast korony z nacięciami i otworkami napowietrzania (do spalania różnych paliw ) zrobiona jest korona typowo pod ekogroszek otwory w koronie w miejscu nacięć . Tak serwis poprawiał  i wysyłał szablon ile i w jakim miejscu takich otwory wywiercić oczywiście na nowej odlanej żeliwnej koronie .

Gdzieś było , ze zaspawuje się otwory w palniku między podajnikiem, a kanałem powietrznym , ale tam mieli problem z dystrybucja powietrza , a nie z modernizacja palnika pod zwiększenie jego sprawności w przewymiarowanym wymienniku  .

Nie ma tutaj chyba szukać dalej cudów . Następna dostawę kupię słabego eko na czas wymiany PC wystarczy .

Edytowane przez adamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tabele pracy do mocy palnika żeliwnego . Aktualnie  ustawiłem 4/55 czyli bardzo długo dobija praktycznie płaski wykres czyli mogę przyjąć , ze aktualnie takie mam zapotrzebowanie przy 0 stopni . Z obliczeń budynek powinien potrzebować 5kw .
Nie wiadomo z jaka sprawnością jest spalany opał , przecież nie tą z DTR z racji przewymiarowania , wtedy mógłbym ze zużycia grochu wyliczyć kw . 
Moze ktoś podpowie jaka sprawność +- mogę przyjąć , żeby bez ciepłomierza jakieś wskazania mieć ?

6BC899E9-D6D5-43C7-ABF5-2B9771B0C6F4.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zakupiłem eko rubin i jakiś black power 24-26 mj , spalanie takie samo jak na sobianku/ goldzie tyle , ze 100zl różnica na tonie .Nastawy te same wykres raczej lepszy . To pokazuje , żeby przejść na jeszcze słabszy eko ? Może czeski lub coś innego okolice 20mj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.