Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Gold 20 1F - 100% podłogówka - 1600m rury


Quest

Rekomendowane odpowiedzi

Można przy jednej pompie ustawić to jakoś beż modułu czyli połączenia sprzegla z kotłem działało to prawidłowo? 

 

Chyba ze chodzi o wstawienie np Tech517 bo on jest do sterowania 2 pompami o ile się nie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak o taką instalacje mi chodzi a sterownik tech 517 do sterownia pompa z kotła I za sprzęgłem.

Chyba ze nie ma potrzeby instalowania takiego sterownika I ustawia się pompę za sprzęgłem na stałą wartość i tylko ta z kotła moduluje np.miedzy 75 a 100%

Czy źle kombinuje? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. 

Jedynie napisałem co czytam w menu, gdy wejdę w ustawienia i w przegląd danych. A tam stoi : przepływ obiegu grzewczego 1400 l/h. 

Nie mam twojej wiedzy i doświadczenia. Tylko spytałem. Acha, nie ma sprzęgła i innych wynalazków. Ot, stara grawitacyjna instalacja ,przerobiona na zamkniętą. 

Podpytuje nieśmiało bo niestety nie miałem szczęścia do serwisanta. Niczego nie ustawił, tylko analiza spalin. Szczerze przyznał że to nowa seria kotłów (15CS)i ten jest pierwszy który ogląda... Nieważne. Po sezonie będę się rozgladal za kimś bardziej zorientowanym. 

Dzięki Sambor.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tech 517  ma sterowanie dwoma pompami wg termostatów pokojowych i ew wyłączeniem lub włączeniem źródła ciepła.

Tylko pytanie po co sterowanie termostatami pokojowymi?- chyba że masz 2 poziomy z grzejnikami  po ponad 100m2 i chcesz mieć to jakoś rozdzielone.

Przy podłogówce sterowanie termostatem pokojowym traci sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak sambor dokladnie mam 14 obiegow po okolo 80 m.uklad najzwyklejszy gdzie przerobilem.mialem jedna rure pex do dwoch rozdzielaczy.teraz mam cu28 do blizszego rozdzielacza.a 22 pex do dalszego.przeplywy mam mniej jak 1l na rotametrach.pompa ustawiony max 80 %.nie narzekam na cieplo w domu.chodzi o to ze kazdy zwala na opory a to nie prawda.mam zamkniety obieg na zasobnik i temperatura w zasobniku sie utrzymuje.grzeje grzalka.przed godzina otworzylem zasobnik przy ogrzewaniu.zawor z prawej strony robi sie cieply od zasobnika no i temperatura wody spada w zasobniku.to jest normalne?????a serwis to glaby.nie jestem niewolnikiem pieca.przepraszam jak cie urazilem w czyms.a jeszcze jedno piec przy zapalaniu potrafi wyrzucic blad e01 i wpada w drzenie drugi raz sie uruchamia i jest ok.

A niewiem gdzie sprawdzic przeplyw na kotle

Pompa chodzi caly czas na 80%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirwszy rozdzielacz 12m dalej rura pex25 pod prawie sam piec drugi rozdzielacz 5m dalej od pieca cu 28 pod sam piec.wszystko zredukowane na cu 28 juz do samego pieca

Kiedys mi wyslales rysunek jak mam to przerobic zamiast sprzegla.tak przerobilem.teraz mam rure pex jedna 25 do rozdzielacza a druga 28 cu ďo rozdzielacza pod sam piec

I co znowu opory?a moze dla termeta stosowac kanalizacyjna 110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pex25 nie jest za mały przekroj żeby zasilić tyle pętli?

U mnie 12 pętli na jednym rozdzielaczu Ok 1100mb rury 16x2, rura zasilająca pp32 w odległości 2x3.5m przy okazji jest po 5 kolan na zasilanie/powrot. czyli Srednica wewnętrzna Ok 23mm i przeplywy sa niemal 0. Przy 3-4sekcjach zamkniętych na reszcie mogę ustawić Ok 1l.

Wymienię rurę zasilającą na pp40 i jak to nic nie da to dalej będę się szarpał z termetem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej rurze PEX25 "wisi" 8 pętli po 1l przepływu- czyli sama rura wystarczy, pewną niedogodnością jest odległość kotła od tego rozdzielacza - to całkiem sporo! nikt rozsądny tak nie robi.

Tu trzeba było znaleźć inną lokalizację na rozdzielacz, aby zminimalizować straty na przesyle zarówno na ciśnieniu hydraulicznym jak i na spadku temperatury wody przesyłanej do rozdzielacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2022 o 10:53, sambor napisał:

 

Termet jako kocioł nie jest "cudownym" wynalazkiem, obchodzącym wszystkie inne markowe   konstrukcje - to przeciętny kocioł z bardziej niskiej, niż średniej półki, chory na wszystkie choroby wieku dziecięcego, a zmiany w konstrukcji mogą być spowodowane tym że kocioł po prosu nie wytrzymywał tak mocnej pompy, z resztą był jedynym, który taką pompę miał - popatrzcie na charakterystyki pomp w innych kotłach - tam praktycznie nie ma pracy pomp powyżej 1m3/h- to nie potrzebne gdyż są mieszacze, sprzęgła, i inne elementy instalacji oszczędzające sam kocioł.

 

 

Czy poza Termetami są jeszcze na rynku kotły z równie mocnymi pompami (=żeby starczyło na pchanie wody w całe OP a nie tylko od kotła do sprzęgła?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam aż tak dogłębnie rynku kotłów pod tym kątem, z resztą ten parametr się zmienia - nowsze modele kotłów mają słabsze wydatki pomp, za to mocniejszą i precyzyjniejszą automatykę, współpracującą z kotłem.

Możliwe, że termet, podobnie jak inni producenci, w następnej swojej wersji wstawi zawór nadmiarowo upustowy co ograniczy możliwości kotła do samodzielnej współpracy w instalacją.

1000l/h to praktycznie standard dla takich kotłów.

Wiem że przy prawidłowo zaprojektowanej instalacji np Wolf potrafi pociągnąć moc grzewczą podłogi do 14kW, co z resztą podają w swoich materiałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor tu nie chodzi o przeplyw do instalacji co.tu chodzi ze termet wychladza mi wode w zasobniku.jak wezme pompe na 85 % to zaczyna wychladzac.jak dam na 75 jest spoko.czyli jak by pompa chodzila w granicach 90%bylo by ok.a pompa powinna  chodzic na 100 % i nie powinna puszczac wody na zasobnik tak czy nie?

czyli jak by bylo sprzeglo np.dwie pompy.jest taka grupa pompowa afriso. Jedna pompa na rozdzielacz.i teraz czy montowac pompe z podmieszaczem wody czy wstawiac normalna grupe pompowa bez podmieszacza.i wtedy od czego sprzezyc te dwie pompy?

I czy jak beda te dwie pompy na sprzegle to na piecu pompa bedzie pracowac na mniejszym procencie?

Niewiem jak to zesprzeglic.

Robiles to juz na takim sprzegle?

A co do przekroju rur to mowilem kupujesz termeta zaopatrz sie w rure 110 albo wybuduj jak do cieplowni magistrale.

ZESTAW-MIESZAJACY-SPRZEGLO-BPS-955-WILO-SC-AFRISO.jpg

Cos takiego?

ZESTAW-MIESZAJACY-SPRZEGLO-BPS-911-GRUNDFOS-AFRISO.jpg

Albo takie cos.co jest lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Puszek1 napisał:

a pompa powinna  chodzic na 100 % i nie powinna puszczac wody na zasobnik tak czy nie?

Pompa tu nie ma nic do rzeczy- po prostu "puszcza" zawór 3-D przełączający sprzęgło z pracy CO na bojler, wiele modeli zaworów tak ma, osiągają szczelność na poziomie 98%.

Godzinę temu, Puszek1 napisał:

czy jak beda te dwie pompy na sprzegle to na piecu pompa bedzie pracowac na mniejszym procencie?

Raczej odwrotnie! Na większym!!!

Godzinę temu, Puszek1 napisał:

Niewiem jak to zesprzeglic.

W poście #68 masz odpowiedź co trzeba zrobić.

A co do średnic rur,  nie miej pretensji, ale przy twojej wiedzy i nastawieniu nawet ta rura 110 by nie pomogła!

Montuj pojedyncze sprzęgło + pompę 25/60 i przestań głupoty pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.