Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Gold L3 podlogowka


Kamil1987

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Na początku wspomnę, że jeśli chodzi o hydraulik to jestem laikiem dlatego jeśli napisze jakieś bzdury to proszę mnie odrazu nie linczowac. 

Dobra a teraz do rzeczy. 

Posiadam w całym domu tylko ogrzewanie podłogowe, jeden rozdzielacz na parterze i jeden na piętrze. Mam piec termet ecocondens Gold 25kw 1 funkcyjny. Mam problem zarówno z piecem jak i ogrzewaniem podłogowym. W tej  chwili grzeje tylko parter (na piętrze rotametry są pozakrecane). Na piecu jest ustawiona temperatura CO 40 stopni. Jednak co chwilę na piecu wyskakuje komunikat L3 i tak co 3 minuty. Sprawia to że mam bardzo duże zużycie gazu. W salonie posiadam jedyny czujnik temperatury salus który ustawiłem na 24 stopnie jednak temperaturę maksymalną jaką uzyskalem to 21 stopnie. Dom ocieplony tak więc tutaj strat raczej nie ma. W kotłowni nie posiadam żadnej pompy do CO ponieważ niby ta w piecu powinna wystarczyć. (jednak czytając fora wydaje mi się że jak będę chciał uruchomić też ogrzewanie na piętrze to będę musiał i tak jakąś kupić). 

Co Waszym zdaniem można zrobić aby ten parametr L3 przestał Wyskakiwac i aby w salonie uzyskać temp 24-25 stopni?

Jesli potrzebujecie jeszcze jakichś informacji to piszcie, chętnie się nimi z Wami podzielę aby tylko poprawić komfort użytkowania. 

Dziękuję za wszelką pomoc. 

Pozdrawiam

KamilWidget spanWidget span

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało danych o instalacji. Mile widziane zdjęcia podłączenia kotła z rozdielaczami i samych rozdzielaczy. Ewidentnie za mały odbiór ciepła z kotła. Filtry sprawdzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest średnica tego PEXa co zasila rozdzielacze ?

Czy rotametry są rozkręcone teraz na max, czy już instalacja jest wyregulowana i ustawione przepływy wg projektu?

Gdzie następuje rozdział zasilania na parter i piętro?

Instalacja (przynajmniej to co widać) zrobiona nieprofesjonalnie i nie chodzi o wygląd. 

Filtr bezwzględnie do sprawdzenia, tylko problem go wyczyścić bo cały syf spada w dół zamiast dać się wyciągnąć w sitku.

I raczej nie widzę opcji, aby piętro ruszyło na tej instalacji, chociaż sam kocioł by to ogarnął, tylko trzeba mu dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Średnica pexa to 25.

2. Rotametry sam zmieniałem aby dostosować ciepło. 

3.Rozdzielenie jest zaraz za piecem jakieś 1,5 m. Nie ma tam jak już wcześniej pisałem żadnej pompy. 

4. Czyli wystarczy że zamknę zawór przed i po filtrze i mogę go odkręcić? 

5. Spróbowałem raz otworzyć wszystkie rotametry na Maks i wtedy przepływ był maksymalnie 1l dlatego wydaje mi się że muszę mieć pompę. 

WojtuNie co Twoim zdaniem muszę poprawić aby mialo to ręce i nogi i to nie tylko lewe :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Tak zakręć przed i za filtrem i odkręcić wkład. Po czyszczeniu skręć lekko i otwórz tylko dolny zawór, wypuść ile się da zalegające powietrze, dokreć i dopiero otwórz górny. Po włączeniu kotła zrobi on procedurę odpowietrzania i dopiero włącz grzanie.

Resztę opiszę później bo obowiązki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ten dolny może by poszedł na tej średnicy pod warunkiem że rura była by w jednym kawałku i tylko po końcach złączki (bo one mają dużo mniejszy prześwit niż sama rura). Na dwa rozdzielacze to już nie ma szans. Od przyłączy kotła cała armatura 1" i rura też o takiej średnicy wewnętrznej do rozgałęzienia, dalej może wystarczyć np Cu22.

2. Ok, i tak trzeba będzie korygować jak wszystko zacznie działać.

3. Jak daleko jest"po rurach" do poszczególnych rozdzielaczy?

5. Dobrze byłoby gdybyś podał wszystkie parametry Pxx z kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, WojtuNie napisał:

4. Tak zakręć przed i za filtrem i odkręcić wkład. Po czyszczeniu skręć lekko i otwórz tylko dolny zawór, wypuść ile się da zalegające powietrze, dokreć i dopiero otwórz górny. Po włączeniu kotła zrobi on procedurę odpowietrzania i dopiero włącz grzanie.

Resztę opiszę później bo obowiązki

Może głupie pytanie ale czy przed czyszczeniem mam całkiem wyłączyć piec? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr wyczyszczony, nie było tam zabrudzenia. Jeśli chodzi o parametry to jak tylko doczytam jak to sprawdzić to napisze. Pierwszy rozdzielacz jest po rurach jakieś 3m natomiast drugi na piętrze to będzie jakieś 8-9 metrów. 

Zalacz filmik jak to wygląd z tym błędem L3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbierz Priv.

Po filmiku widać dwie możliwości, bardzo słaby odbiór ciepła i (lub) duża moc startowa.

Spisz wszystkie parametry P xx, oraz napisz jaki jest system kominowy- długość i średnica.

I pierwsze pytanie,czy kocioł miał przegląd "0" zrobiony zgodnie z instrukcją przez autoryzowany serwis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.