Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż zespołu pompy / mało miejsca


Zwyczajny

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, moja kotłownia aktualnie wygląda jak na zdjęciach i chciałbym juz złożyć całość, ale nie spodziewałem się takiego rozmiaru całości zespołu pompy i nie było przewidziane miejsce na dodatkową pompę.

Chciałbym podpytać czy są jakieś stelaże stojące na posadzce do mocowania pompy.

Między pompą a rozdzielaczami będzie PP 32 więc nie mogę powiesić pompy na tych rurkach. Mam bardzo mało miejsca i popma po podłączeniu będzie dotykała prawie ściany komina na wysokości rozdzielaczy.

Dodatkowo jedyna opcja to poprowadzenie rur zasilania i powrotu z kotła będzie na ścianie za pompą i podejście od dołu, więc sama pompa będzie odsadzona od tej ściany i ewentualnie mogę spróbować przymocować ją do ściany kominowej, ale chyba lepiej jakby podpierała się na stelażu który będzie stał na podłodze. 

Czy pompa musi być przy samych rozdzielaczach, czy mogę dać  powiedzmy metr rury między pompą/powrotem  żeby zrobić tą pompę w połowie wysokości ściany między piecem a wnęką rozdzielacza?

IMG20210621134104_00.jpg

IMG20210617124331_00.jpg

IMG20210613124039_00.jpg

Teraz tak patrze,że wywale chyba ten śrubunek między zaworem 3-drogowym a trójnikiem na powrocie to skrócę całość jakieś 4cm, ale to i tak rzeźbienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o belki to tam jest jakieś 2mm przekoszona do góry belka,ale nie będzie problemu żebym uniósł tą strone z odpowietrznikami wyżej. Ta górna belka była kupiona od @tomekb i boje sie,że jak wykręcę ten manualny odpowietrznik czy czegoś nie uszkodze, czy nie jest wklejony?. Z zamianą również nie będzie problemu jak mogę go wykręcić, dolną belke składałem od zera to dam rade 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dwa automatyczne w zapasie to zostawie jak nie ma problemu tak jak jest póki co. Belka trzymała ciśnienie na próbie to wierze,że dokręcenie nawet tego automatycznego będzie wystarczające. Dziękuję bardzo za cenne rady. Bez Ciebie bym nic nie zrobił. ?. Oczywiście dziękuję wszystkim którzy poświęcali czas i dawali cenne rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolizję której nie przewidziałem?

Chodzi o trójniki z rur PP na zasileniu i powrocie.

Muszę chyba w tym przypadku opuścić trójnik z prawej (od powrotu zimnej wody c.o.) i kolanem wyjść w górę żeby zrobić mijankę nad obwodem zasilenia ciepłej wody c.o. 

Dobrze myślę,czy inaczej to rozwiązać? Jak pisalem malo miejca.

Na powrocie są zawory zwrotne więc chyba lepiej zrobić taką operacje tym obwodzie,zeby nie za bardzo zakłócać przepływu

IMG20210625145807_00.jpg

IMG20210625145754_00.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ja nie neguje że nie będzie grzać grzejników i podlogowki tylko że to będzie walka pomp obiegowych i która będzie mocniejsza to będzie podbierać tej słabszej czynnik grzewczy.Poto się stosuje sprzęgło żeby rozdzielić obiegi grzewcze i nie dochodziło do takiej sytuacji tak w skrócie.Zrobisz jak uważasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie będzie tak,że zawór 3D pod pompą podłogówki odciąży główną kotłową pompe obiegową? Dodatkowo jak ustale przepływy na podłogówce to audoadapt stworzy swój optymalny obieg a reszta c.o. będzie zasilana przy pomocy pompy PWM z pieca i dodatkowo mogę wyregulować przepływy zaworami grzybkowymi, więcej zabawy, ale teoretycznie wydaje mi sie to rozsądne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Udało się kończyć i uruchomić.

Miałem pytanie o konieczność podbicia przez instalatora książki gwarancyjnej i zadałem je na portalu społecznościowym w jednej grupie instalatorskiej to mnie zjedli, wyśmiali i radzili "zrobić sobie z kartofla" jeżeli "nie chciałem zapłacić za montaż to podbije za cene instalacji". 

Oczywiście ich zdaniem wszystko jest źle, bo nie ma sprzęgła, ale uruchomiłem i wszystko grzeje jak należy, może nie wiem gdzie sprawdzić błąd?

Piszę żeby podziękować za wszystkie cenne uwagi i rady.

IMG_20211022_153908.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2021 o 16:43, Zwyczajny napisał:

w jednej grupie instalatorskiej to mnie zjedli, wyśmiali i radzili "zrobić sobie z kartofla" jeżeli "nie chciałem zapłacić za montaż to podbije za cene instalacji".

Dzwonisz do serwisu Termeta, przyjeżdżają, odpalają, wbijają w książkę i wszystko za free. Jedyne do czego instalator mógłby się przyczepić i odmówić podbicia to jak nie masz filtrów przed piecem.

Masz podpiętą pogodówkę?

Jaką temperaturę masz nastawiona na wyjściu z pieca?

Jaki masz termostat pokojowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam na piecu 40 stopni, na podłogówce mam za zaworem 3D 28 stopni, więcej póki co nie potrzebuję. Grzejniki na "2" dom jest w trakcie budowy i nie potrzebuję komfortu. Chciałem uchronić rury przed zamarznięciem.

Fitr jest na wejściu gazu za zaworem i na powrotach cwu+Co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.