Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Pompy


szewcuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

U nas w domku na wsi podnosiliśmy trochę piec (bo był w dołku co strasznie utrudniało wybieranie popiołu). Wcześniej był obieg grawitacyjny. Jednak ze strychu zrobiliśmy pokój i wstawiliśmy tam grzejniki i trzeba było je podłączyc , zamontować pompkę itd.. Już to jest zamontowane, jednak teraz przeczytalem na forum ze nie można wstawić zaworu różnicowego na zasilaniu, a tak zrobiłem. <_< Czy trzeba to przerobić ?? załaczam taki mały schemacik :angry:

 

kz3ig.jpg

 

Jeszce jedno pytanko mam :blink:

chciałbym zamontować taki sterownik do pompy , ponieważ jescze nie ma z braku funduszy.

1ymxc6.jpg

 

Gdzie zamontować ten czujnik temperatury ze sterownika ?? Przymocować do rury na wyjściu z pieca ??

Jest jeszcze w piecu wejście na termometr 1/2 cala, ale tam chcę zamontować termometr.

 

Dziękuję i pozdrawiam :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuję za odpowiedż <_<

Naczynie wyrównawcze jest zamontowane na samej górze, nad ostatnim grzejnikiem.

Naczynie jest za zaworem różnicowym, to źle ?? Wszystkie grzejniki ładnie grzeją.

I dlaczego przed pompą nie ma filtra ????

 

Niestety nie pomyślałem nad tym.

Jak woda się zagotuje to kulka w tym zworze różnicowym podejdzie do góry i puści wode ??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiec tak, jak ci zagotuje wodę, gdy pracuje pompa, to przez pompę bąbelki powietrza polecą do góry (kulki nie odniosą bo ją pompa dociska), część z nich poleci do naczynia, a część razem z pędem wody do instalacji. Jeżeli ci zagotuje przy wyłączonej pompie, to wtedy kulka się podniesie i raczej całość powietrza pójdzie w naczynie.

Twoje połączenie nie jest złe (stosowane przez 90% fachowców w mojej okolicy), ale podłączenie naczynia przed pompą jest poprawniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiec tak, jak ci zagotuje wodę, gdy pracuje pompa, to przez pompę bąbelki powietrza polecą do góry (kulki nie odniosą bo ją pompa dociska), część z nich poleci do naczynia, a część razem z pędem wody do instalacji. Jeżeli ci zagotuje przy wyłączonej pompie, to wtedy kulka się podniesie i raczej całość powietrza pójdzie w naczynie.

Twoje połączenie nie jest złe (stosowane przez 90% fachowców w mojej okolicy), ale podłączenie naczynia przed pompą jest poprawniejsze.

 

Wielkie dzięki za odpowiedź, już się bałem ze coś spier.... <_<

Więc nic strasznego sdię nie stanie :angry: ???

Kolega mi mówił że pompka ma łopatki z tworzywa i jest źle że na zasilaniu. jaką tyeperaturę wytrzyma pompka ?? jest to pomka używana przywieziona z niemiec grundfosa. To przecież dobra firma

 

 

dziekuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa może być montowana na zasilaniu, jak i na powrocie. Oba montaże są poprawne, ale częściej widuje na zasilaniu, rzadziej na powrocie.

 

A ja myślę że jedna pompa montowana na powrocie może załatwić wszystko tzn. CO i CWU, a ponadto pracuje w nizszych temperaturach i nie jest narażona na pare w przypadku zagotowania wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat się rozwinął <_<

Fajnie !!!

Już kupiłem sterownik !! Nie przez allegro lecz w sklepie. zapłaciłem 86 zł.

Sterownik jest firmy Hydro Polska KG Elektronik (Całe życie mam słabość do tej firmy: POLSKA :angry: penie przez kibicowanie :blink: ) Tak na poważnie - lepiej jak najszybciej zamontować czujnik bo kobieta jeszcze wode zagotuje :blink: .

 

Pozdrawiam wszystkich fachowców i tych co poprawiają po fachowcach :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.