Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór kotła na pellet dom ok 240m2


tomii1

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze wyłączyłem tylko piwnice z ogrzewania nic nie zmieniałem innego

Popatrz poprawione ozc z CP z mojego linku wywaliłem ogrzewanie piwnicy co się dzieje

https://cieplowlasciwie.pl/wynik/fgei

15 powinna starczyć bez problemu

mam defro w dobrej cenie choć nie lubię tego kotła ale nie warto przepłacać .....

co myślisz ?

Edytowane przez tomii1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nam teraz zasypowca 29 kw k jest dużo za duży poza tym w zasypowcu nie palisz non stop

tylko cyklicznie i komfort cieplny jest inny 

liczylem to na różne sposoby z różnymi materiałami pustak cegła itd i wychodzi mniej więcej plus minus 1 kw wiec chyba ok

kupie 20 i jak będzie za duża to co bufor?

 

Edytowane przez tomii1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pepa napisał:

Ten defro to pellet?  

No jeśli wprowadziłeś dane dokładnie to 14 kw potrzeba przy - 20. Powinno być ok. 

Ja na 190 m2 planuje coś koło 10 kw. Też pellet. Tyle że mam fajnie ocieplone. Teram mam zasypowa 21 kw. 

pepa a co ogrzewasz i jakie ocieplenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 kw. Bez bojlera bo nie doliczam. Nie mam gazu. 400 m przyłącza na własną kieszeń odpada. Patrzę na slimko 12 albo tego technix 10 pel od Pieklorza tylko te półki mnie tam męczą a slimko 3 kw za duży. Znajomy ma sv200 i jest zadowolony, pali w tym praktycznie wszystko. Jakby ten skam 15 pel był mniejszy to bym już miał po problemie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ja się jakoś boje tego technixa to jakiś wynalazek ..... niby ochy achy ale mnie to nie przekonuje

Pytanie czy palniki defro spalą tylko super PELlet  je nie mówię o jakimś poza klasa mam certyfikowany A2 który robi lokalny producent 

test wody ok

Edytowane przez tomii1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np niby jest samooczyszczenie itd... ale nikt nic nie pisze. PELlet a2 to nie jest złe paliwo ma trochę więcej popiołu . Venmy , kipi, pellas , skiepko bo to widziałem pała to bez najmniejszego zająknięcia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomii1 napisał:

Ha ja się jakoś boje tego technixa to jakiś wynalazek ..... niby ochy achy ale mnie to nie przekonuje

Pytanie czy palniki defro spalą tylko super PELlet  je nie mówię o jakimś poza klasa mam certyfikowany A2 który robi lokalny producent 

test wody ok

Szwagier pali nie klasowym pelletem i mówił, że bez problemu. Palnik Biopell 3 15kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier ma palnik wstawiony do kotła sas solid 14 kW, a ja palnik wstawiony do kotła defro Sigma 16 kW

Edytowane przez gilal
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik defro. U mnie Sigma 5 klasa. Szwagra też kocioł 5 klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolega podobna sytuacja, u mnie powierzchnia do ogrzania 240m2, pierwsza firma proponuje Defro Gamma 20kw, ja bardziej skłaniam się ku wyliczeniom z cieplowlasciwe.pl i chce zamontować 16kW.

Tylko teraz jakiej firmy, im więcej się czyta tym człowiek głupszy... Zastanawiam się właśnie jakie są różnice pomiędzy kotłem Defro a np. Kostrzewą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem właśnie w co iść . Mnie najbardziej pasuje Kipi i Plum bo to chodzi i działa w zasadzie jak powinno. Możesz ustawić wszystko chyba że metalfacha kupisz tam połowa poblokowana nawet przez hasła serwisowe się nie da. 
ja się boje aby 20 nie była za duża na te ciepłe dni a 15 czy 16 złamała na te najmroźniejsze. 
gamma może jest i fajna ale 1.5 m2 wymiennika a 90 litrów wody a np delta 1.8 m2 wymiennika i wody ok 60 chyba. Poza tym wejdź na defro i zobacz na dane i specyfikacje tam piszą dla jakiego zapotrzebowania na ciepło te m2. W jednym kotle 90m2, w innym 80, a w gamie 70 w m2. 
wrzuć porównawcza link z ciepła właściwego jak możesz to zerknę jak to wyglada u ciebie bo sam jestem ciekawy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2021 o 06:24, Pepa napisał:

Właśnie podobno tak. Na gorszych się męczą. Dobrze by było gdyby się ktoś wypowiedział kto takiego używa. 

Od stycznia cały czas takimi palę, tj no-name. Pierwsze były z rejony Kępna z fabryk mebli, 8mm oraz 6mm, 8ka zdecydowanie lepsze.

Cena 450zł tona w BigBagu, dla mnie opakowanie niewygodne, za dużo miałem zabawy i noszenia

Z MDF jednak u mnie głowa spokojna, bo palenisko żeliwne z obiegiem powietrza a dla palników stalowych z szufladką takim pelletem można je załatwic i wygiąć w dość krótkim czasie.

 

Kolejne dostawy do dzisiaj to od lokalnego producenta po 600zł tona workowany po 15kg, niby 20%odpady stolarskie i sosna z jodłą.

Przy takim gorszym , ale jednak przyzwoitym jedyna kwestia to sam odpad i popiół, to nie jest sam pyłek, ale okresowo palnik zrzuci kawałek płaskiego spieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomii1 napisał:

Pieklorz a w czym ty palisz bo chyba w swoim piecu?

Ja palę akurat na SVce w wersji pelletowej z Maxem. To jest rodzaj palnika rurowego, gdzie gazy są dopalane i nie ma nadmiaru tlenu ani podwyższonej emisji CO, 

Widziałem że Ty jednak szukasz z Kipi, tu czasami rozmawiam z Kubą od kotłów slimko, tu na jego sprzęcie też nie ma kłopotu z tlenem czy CO i można go ładnie prowadzić, ale próbował pomagać przy Skiepko z szufladą i tam jest słabiutko, doszczelniony palnik i nadal tlen mega wysoki słabe emisje. Mam gdzieś zdjęcie jak to na takim szufladowym wygląda, to nic dobrego nie wychodziło

 

Skiepko doszczelnienie i tlen 16-17% a CO pod 1000mg. Nie wiem co o tym myśleć, bo palnik niby pelletowy a wyniki gorsze jakby w retorcie pelletem napalić

IMG-20210518-WA0000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziambdzio ty masz piec max 12 jak nie 10......

Ciepło właściwe dużo dolicza do Ceu bo u ciebie aż 4 kW a bez cwu w najzimniejszy dzień masz 10 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.