Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór kotła na pellet dom ok 240m2


tomii1

Rekomendowane odpowiedzi

Mój dom dobrze ocieplony o pow 300m2, grzane 280m2 ogrzewam pelletem kocioł z palnikiem 20kW, ustawiony na ok 18kW.

Palnik grzeje bufor , a właściwie pół bufora 800l- czyli ok 400l.

Na wyjściu z bufora na instalację miałem przez 2 zimy wstawiony ciepłomierz, ktory przy -15C pokazywał pobieranie max  9kW, a przy -22C było 12kW. 

Wg starego CW wychodziło dla -20C  12kW, wg OZC było też ok 12,5kW.

Ale do domu  z tego tematu kotła 12kW bym nie wstawił, po prostu on takiej mocy nie odda.

Poszukaj coś po za Pl - turek, włoch  czy inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sambor czemu nie odda ? Odda ile ma mocy max i koniec. To tak jak jazda autem z prędkością max jak masz 160 to tyle pojedzie jednak się nie powinno tak jechać cały czas

Ja mam w planie ocieplić dach styropianem i co wtedy? To co celować w 15-16 kw? Jak dołożę ocieplenie zostawiajac żużel który mam to znowu spadnie mi moc potrzebna o ok 2-3 kw. I wtedy 20 będzie lokomotywa a ja bede dostawiał bufor. Teraz wstawianie bufora 150 czy 200 l to się mija z celem min to 300-400 l. Jeśli coś włoskiego to Ferroli 18 lub kepo 15 to chyba jest słoweńskie. Dlatego np to proste jak drut ogniwo 18 by mi pasowało. Ale mało o tym piecu jest napisane .... wymiennik biednawy ale pionowy a palnik jest ok pello tez ster niczego sobie . 
 

Edytowane przez tomii1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sambor napisał:

Na wyjściu z bufora na instalację miałem przez 2 zimy wstawiony ciepłomierz, ktory przy -15C pokazywał pobieranie max  9kW, a przy -22C było 12kW. 

A jakie pobieranie było przy  +1'C czy +5'C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze 2-3 kw....

Co to znaczy dobrze ocieplony dom z czego wybudowany i kiedy ?

dla jednego dobrze to 8 cm dla innego 20 cm styro np...

Edytowane przez tomii1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom gazobeton H+H 600, grubość 36+ 15 styro, sufit 36cm wełny, okna 3 szyby, brak balkonów. Budowa 2010 - 2011r.

Podłoga ponad 160m2, grzejniki ponad 110m2

 

Oczywiście jak docieplisz to będzie mniejsze zapotrzebowanie, ale to  przyszłość.

My nie znamy wszystkich twoich chęci czy zamiarów na polu ocieplania budynku.

Więc ewentualne porady są tak a nie inaczej.

Na pewno dużo da montaż głowic i zaworów z regulacją wstępną, gdyż praktycznie wtedy obciążenie  się zmniejsza - nigdy nie ma tak aby wszystkie głowice były otwarte na max.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wykonaniu to jest dobrze ocieplony racja. Sam gazobeton już jest ciepły a do tego 15 cm styro robi swoje. Co do termostatów to ok ale albo głowice albo termostat pokojowy bo oba naraz chyba nie dokonać się sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.