Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Krótki obieg kotła


gierko78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postaram się streścić. Wymieniam piec z kopciucha na ekogroszek i mam kilka pytań dotyczących instalacji. W obecnej instalacji wszystko chodzi na jednej pompie. Grzejnik z łazienki i korytarza jest na jednej rurze z naczyniem wyrównawczym otwartym, nie chciałbym tego przerabiać ponieważ trzeba by rwać płytki w łazience a kucie w scianie z kamienia to dziura na pół metra od razu:) . Najpierw schematy a później pytania.DSC_0001.thumb.JPG.a89ce0f7c98f5a5d7753e08dd5f0e5cf.JPG

Pytania

1. Czy taka intalacja będzie ok?

2. Jakie zawory do krótkiego obiegu i w którym miejscu? jakiś zawór 3 drożny na trójniku zasilania krótkiego obiegu?

3. Czym zasterować pompę krótkiego obiegu i ewentualnie zawór 3 drożny? nie mam podłogówki więc sterownik ma jedno wolne sterowanie pompą opisane jako pompa cyrkulacji.

4.Jeżeli będą dwa zawory trójdrożne który sterować sterownikiem z pieca a który ustwić ręcznie na stałe?

5. Czy latem można na sterowniku lub ręcznie zamknąć zawór 3 drożny intalacji (co) i puścić pompę (co) aby tylko grzejniki korytarz łazienka działały?

Sterownik który posiadam technix argos pid plus, sterowanie trzema pompami co, cwu, cyrkulacji, mieszacz, czujniki :temperatury kotła, mieszacza, cwu,  podajnika, stb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że do tej pory działała to nie oznacza,że była wykonana zgodnie z normą/przepisami.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.