Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł zasypowy z buforem


123mamut

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz na mysli bojler do CWU to grzejemy poprzez wężownicę najlepiej osobnym obiegiem. W układzie bufora po prostu wszystkie  odbiory są z bufora a nie z kotła a kocioł zasila bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryka viadrusa koncze z produkcja kotlow.Polecam zamowic zaraz z kotlom zapas ceramicznych czesci zamiennych.Czasom popekaja i nie latwe samemu takich zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zielenina napisał:

Jeśli masz na mysli bojler do CWU to grzejemy poprzez wężownicę najlepiej osobnym obiegiem. W układzie bufora po prostu wszystkie  odbiory są z bufora a nie z kotła a kocioł zasila bufor.

Nie rozumie do końca. Wiem że piec grzeje bufor a z bufora na instalacje grzewczą i na bojler tylko abym miał możliwość grzania samego bojlera nie wiem jak by to było w takiej sytuacji a nie chciałbym aby się okazało potem ze jest z tym problem. Znalazłem 2 bufory które po zdjęciu izolacji przejdą przez drzwi wejściowe oba niemją wężownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da. U mnie w Mpm-ie bojler moze być grzany bezpośrednio z kotła, bo tak jest podłączony. W momencie gdy zamknę zawór jest on grzany tylko z bufora. W Viadrusie na pewno da się to podłączyć w taki sam sposób.

Edytowane przez Dziczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie bufor musi mieć wężownicę tylko bojler. W buforze  jest woda kotłowa a w bojlerze  wodociągowa pod ciśnieniem więc musi być wymiennik  jakiś i przeważnie jest to wężownica wbudowana w bojler. Bufor należy traktować jakby on był kotłem. Latem jak nagrzejesz bufor raz to możesz mieć gorącą wodę na tydzień lub dłużej.

Nie polecałbym przełączania kotła z bufora na instalacje czy to Co czy CWU bo to wymaga zastosowania zaworów  i może się skończyć rozsadzeniem kotła przy pomyłce. Lepiej jak kocioł jest podłączony bezpośrednio do bufora.

Edytowane przez zielenina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica ?  To i to jest wymiennikiem.  Tyle że zamiast wężownicy wewnątrz masz wodę kotłową z bufora w płaszczu na zewnątrz zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2021 o 22:45, 123mamut napisał:

Chciałbym zamontować kocioł zasypowy viadrus herkules u32 z  buforem. Jak sprawdza się kocioł z buforem niema z tym żadnych problemów? Jak wygląda sytuacja z grzaniem samego bojlera?

Vidarusa bym się wystrzegał, sam kocioł okej, ale modyfikacja producenta wyjątkowo nie fortunna, niestety wkładka ceramiczna zapewniając poprawę spalania okazała się być słabością tego kotła, jak się okazuje jest dość droga, a ceramika w kotle jest awaryjna i to niezależnie od modelu. Instalacja z buforem do kotła zasypowego jest jak najbardziej wskazana, a nawet wymagana, i zdecydowanie poprawia wygodę. Tu nasz przykład takiej instalacji z resztą omawiany na tym forum.

Schowek01.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.