Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kopcenie z pieca problem???


Misza1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam od jakiegoś czasu problem z kopceniem z komina i pieca. od razu napominam ze komin wyczyszczony i sprawdzona droznosc przez kominiarza, piec wyczyszczony oraz udroznione wszystkie nawiewy, mial kupuje od kilku lat od tego samego zrodła, dosypywane do kotla podczas pracy "sadpol" a mimo to podczas palenia kopci???

załaczam filmiki ponizej

prosze o pomoc co moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

A jak ma nie kopcić przy otwartej wyczystce ? zamkniesz to podasz powietrze jak trzeba . nawet nie napisałeś jaki to kocioł no wyczerpujące informacje podałes i co ci tu radzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojego czuja , kupiłeś zbyt kaloryczny miał.  Kocioł łapie zadaną i się odstawia. Zaczyna się kiszenie opału . Dlatego może kopcic. Dobrze że ma wybuchów gdy uruchamia się wentylator. Inna możliwa przyczyna to za mało zwilzony miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być 20% wilgotności. Garść miału, scisnieta w dloni ma tworzyć kulkę która się nie rozsypuje. Woda ma nie kapac .

U sąsiada może nie kopci bo pewnie ma inne nastawy, temp. zadaną, inne zapotrzebowanie na ciepło. itd itd. Na kopcenie nie ma wpływu typ kotła.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ale pomału pomału przecież defro optima komfort nie jest do miału tylko do orzecha a wiem bo miałem ten sam kocioł i miałem nie popalisz chyba że masz tam sterownik i dmuchawę założoną ale w tymwypadku powinni cię kapować do straży miejskiej bo trujesz ludzi na maxa , kup porządny węgiel kostka lub gruby orzech i pal jak człowiek a nie no wiesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze mają większe doświadczenie i wiedzę. Napiszę więc tylko co ja bym zrobił:

Wyczyścił komorę zasypową. Otworzył dolną „furtkę”. Przygotował dużo papieru (najlepiej szara tektura, gazety itp.) Załadował część, luźno, tak żeby swobodnie zapaliła się całość. Dokładał resztę papieru, ewentualnie patyczki drewna (drobne szczapki). Nie włączał dmuchawy (jeśli jest na wyposażeniu). I tak przez dłuższy czas… Jeśli to by nie pomogło, wezwał kominiarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak ciągu lub jakiś zbity miał z dużą zawartością, wody, ziemi lub piachu.

26 minut temu, Fozgas napisał:

Wyczyścił komorę zasypową. Otworzył dolną „furtkę”. Przygotował dużo papieru (najlepiej szara tektura, gazety itp.) Załadował część, luźno, tak żeby swobodnie zapaliła się całość. Dokładał resztę papieru, ewentualnie patyczki drewna (drobne szczapki). Nie włączał dmuchawy (jeśli jest na wyposażeniu). I tak przez dłuższy czas… 

Jeśli ma zawalony komin to jest to doskonały sposób na wypalanie DPFu :) się znaczy pożar komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał: "komin wyczyszczony i sprawdzona droznosc przez kominiarza"
Z przekroju kotła wynika, że płomień nie przedostanie się do czopucha, tym bardziej, że teraz ma słaby ciąg kominowy.
Jeśli więc sam nie da rady, niech wezwie fachowca. Tak będzie najlepiej.
Przy obecnej pogodzie nie powinno się chyba stosować wilgotnego opału. Zwłaszcza przy rozpalaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Chłopy wy czytacie co autor pisze ? bo mam wrażenie że każdy chce coś napisać ale nie tędy droga ,   powtarzam jeszcze raz defro optima nie jest do spalania miału koniec kropka , ten kocioł powinien dostać orzech lub kęsy koniec kropka a autor za nieświadomość dostać pouczenie od nas narazie aż wypali ten paskudny miał i kupi normalny opał czyli gruby węgiel , nie piszcie nic więcej bo co post to gorzej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał zawsze się nawilża. Zapala się taki wilgotny super i zalecali to producenci rasowych kotłów mialowych. Miałem taki od Zębca KMW 23 kW. Spalilem w nim z 50 ton. 

Mogłeś kupować miał przez lata od tego samego dostawcy i czego to dowodzi? Raz sprowadził kaloryczny i masz ból.

Masz zwykły kocioł GS. Jaki masz patent by w nim dobrze spalal się miał? 

Aaa już widzę przekrój kotła.:)Tam są po bokach wyloty PP do komory. Skoro tak to miał jak najbardziej będzie się spalal dobrze. Weź jeszcze tylko udrożnij wyloty tych dysz po bokach jakimś gwoździem czy co tam masz. Mogły zarosnąć nagarem i podają za mało powietrza PP. Tyle mi przychodzi do głowy:) Hejka.

Może jeszcze nie zasypuj za dużo otworów miałem bo także będzie problem z dystrybucją powietrza.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz sterownik? Z PID czy zwykły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Misza1982 napisał:

Miał kupiony ten sam co u sąsiada,. U sąsiada pięć sas i nie kopci tylko ładnie się pali. 

Z dniem 30. czerwca 2020. Zakaz sprzedaży miałów dotyczy całej Polski.

Od lipca kupić miał będą mogli kupić tylko właściciele instalacji o mocy ponad 1MW.

https://koscian.naszemiasto.pl/przypominamy-ze-mialem-weglowym-juz-palic-nie-mozna/ar/c1-7880063

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaką moc nadmuchu masz ustawiony ster?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo? W PID to bym dał 30-40%

W dwustanie bez pid 30% 

W PID, kocioł powinien pracować non stop. Po dojściu do zadanej nawet z 1%. 

Próbowałeś wyłączyć funkcję PID? Wtedy kocioł dochodzi do zadanej i ster przechodzi na przedmuchy. 1, 2 , 3, cykle przedmuchu i spada temperatura wody a wentylator znowu rusza. I tak w koło. Ale moc nadmuchu 30-40% , a moc na przedmuch 90-100% gdzieś na 15 sekund. Takie ustawienie jeśli masz 34W dmuchawe. Jeśli to 80 W, to ja bym ustawil przerwę na 2-3 minuty , czas na 3- 5 sekund bo jesli dłużej to zebrane gazy mogą dostać zapłon i pierdyknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.