Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stała temperatura wodu z cwu na wyjsciu


adik79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Bije się z myślami odnośnie jak spiąć sterownik żebym miał stała temp. na wyjściu z cwu. 

Chcialbym aby na wyjściu w garażu z cwu miał 30 stopni. 

Posiadam sterownik 230v danfoss i do tego sterownika chciałbym podpiąć głowice danfoss też pod 230v normalnie zamknięta tak abym miał cały czas na wyjściu w/w temp. 

Czy jeżeli od zasobnika będzie cały czas leciała woda 55 stopni to po zastosowaniu glowicy NZ i sterownika na wyjściu będę miał cały czas podczas poboru wody te 30 stopni? 

Dziękuję za podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty chcesz zrobic? :)

Moze zawor termostatyczny 3d na CWU lepiej zamontowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Posiadam Termostat Danfoss Icon dotykowy 5-35 st. C 230V

Do tego termostatu chciałbym dokupić głowicę wkręcić ją do zaworu termostatycznego takiego jak się daje do grzejników, podpiąć się pod ciepłą wodę i mieć możliwość ustawienia temperatury.

Nie wiem czy dobrze kombinuję ale skoro w grzejniku jest zawór termostatyczny to po osiągnięciu zadanej temperatury zamyka go i nie ma przepływu.

Ja chcę odwrotnie zrobić jeżeli z zasobnika idzie np 60 stopni to dając taki zestaw chciałbym osiągnąć na wyjściu np 30 stopni.

Pytanie czy zawór termostatyczny normalnie zamknięty to ogarnie?

A z tematem 2 tj. ogrzewaniem wody w basenie to nie ma nic wspólnego

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, adik79 napisał:

Ja chcę odwrotnie zrobić jeżeli z zasobnika idzie np 60 stopni to dając taki zestaw chciałbym osiągnąć na wyjściu np 30 stopni.

jeśli tak zrobisz, to na tym "chceniu" się zakończy.

Zresztą cokolwiek będziesz chciał zrobić na termostacie grzejnikowym to zawsze Twoja przygoda zakończy się na "chceniu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 d sterowatelny termostatyczny zmiesza ci goraca z chlodna na dowolna temperature.Lub kup siebie lazienkowy termowentyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.