Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie temperatury pogodówka czy stała ?


sebanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

cytując Kolegę "instalacja ma za dużo błędów żeby dobrze funkcjonować"...

Bardzo proszę o wskazanie jakiegoś oprócz zbyt mocnego kotła i rozdzielacza w piwnicy poniżej podłogówki..

Chciałbym porozmawiać z hydraulikiem ale nie mam argumentów,

Zdjęcie instalacji powyżej, informacje o kotle: 2F 6,5 - 19 kW vitodens 100-w, jeśli brak jakiś istotnej informacji do oceny to proszę pisać,  podam.

Dziękuję z góry, pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędny jest cały system zasilania instalacji , głównie podłogówki.

W ciągu ostatnich 2-3 tygodni były identyczne tematy na forum - warto się zapoznać z nimi - podawałem w nich prawidłowe rozwiązanie podobnej instalacji - nawet było to rozwiązanie firmy Viessmann.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, sambor napisał:

Błędny jest cały system zasilania instalacji , głównie podłogówki.

W ciągu ostatnich 2-3 tygodni były identyczne tematy na forum - warto się zapoznać z nimi - podawałem w nich prawidłowe rozwiązanie podobnej instalacji - nawet było to rozwiązanie firmy Viessmann.

cały system. akurat podłogówka działa prawidłowo.

Szukałem po forum i nie tylko...niestety jedyna różnice jaką znalazłem pomiędzy książkową instalacją to jest by-pass po stronie podłogówki zamiast po stronie grzejników...dlatego pytam na forum Kolegów z doświadczeniem.

16 minut temu, MarcinJA napisał:

Jeszcze jedna sprawa - sprawdź filtry na obiegach grzewczych. Może są zapchane i nie pozwalają na osiągnięcie właściwego przepływu.

hm..ale na rotametrach ciśnie na maksa jak rozkręcę...

Edytowane przez sebanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przyjąłem do wiadomości że mam całą instalacje źle zrobioną. i co dalej ?

Czy ktoś z forumowiczów ma dobrze zrobioną instalacje grzejnikowo - podłogową, która działa prawidłowo ?

i na jakim mieszaczu skoro mój się nie nadaje ?

Będę bardzo wdzięczny za chociaż jeden link, zdjęcie do prawidłowo wykonanej i działającej instalacji podłogowo grzejnikowej (różniącej się od mojej).

Dziękuję z góry, pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za schemat.. postaram się go przeanalizować...

Nie wiem czy jest możliwość przenieść to na mój rozdzielacz, choćby symbolicznymi dorysowanymi połączeniami (na dołączonym zdjęciu) , czy jest tu możliwa w ogóle jakaś poprawa czy po prostu rozdzielacz i mieszacz do wymiany ?

po czym poznać rozdzielacz to kotła na paliwo stałe ?

 

 

 

rozdzielacz.JPG

Edytowane przez sebanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to czy na istniejącym jest możliwość jakieś sensownej przeróbki ? 

a jeśli nie to  czy jakiś kupny "gotowiec" będzie tu działał  i jest przeznaczony do instalacji gazowej dla grupy grzejników + podłogówka ?

https://allegro.pl/oferta/rozdzielacz-dwufunkcyjny-mieszajacy-3-co-4-op-a-8522406234?reco_id=d037aea5-33fb-11eb-a5c6-ecf4bbd0c6e0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

np takie coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że udało mi się ustabilizować taktowanie.

1. Obniżyłem moc grzewczą kotła do minimum czyli 20%

2. Podniosłem obroty pompy na piecu do 100 %

3. Podniosłem temperatury wody zasilającej podłogówkę z 30 na niecałe 40 stC

4. Ustawiłem przepływ na mieszaczu dobre 3 l/min

Temperatura podłogi w tej chwili waha się od  ok. 25 do 29 st w łazience

Piec nadal ma gwałtowny przyrost temp. przy odpaleniu ale udaje się go jakoś "przepchnąć" przy tych parametrach, po czym zaczyna temperatura się stabilizować i piec zaczyna podgrzewanie na minimum mocy....trwa to już kilkanaście minut, zależy od wychłodzenia i załączonych obiegów. Po czym piec się wygasza i zaczyna samo pompowanie wody które też trwa kilkanaście minut.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.