Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaki jest zysk z 5 KW


Rekomendowane odpowiedzi

witam instalacja to inwestycja która ma na samym końcu przynieść zysk jeśli wiemy ile kosztuje instalacja i wiemy ile wyprodukuje energii przez okres swojej żywotności jesteśmy w stanie wyliczyć orientacyjny zysk tylko mam jedną niewiadomą jaki jest koszt utylizacji po okresie eksploatacji kto go zna proszę o info i nie koniecznie jaki będzie za 25 lat tylko na dzień dzisiejszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, alabama napisał:

Jaki jest koszt utylizacji po okresie eksploatacji kto go zna proszę o info i nie koniecznie jaki będzie za 25 lat tylko na dzień dzisiejszy

Jedno z drugim sie dzisiaj wyklucza.

Jako uzytkownik sprobuj wykonac telefon do firmy ktora na Twoim terenie odbiera odpady i zapytac. PSZOK. Podaj jakiego rodzaju sa to smieci, ile, waga, wymiar i  jak obowiazuje ich odebranie. O koszta nie pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alabamaGdybym miał magiczną szklaną kulę,to pewnie bym napisał jakie koszty bedą za 25 lat.Jako ciekawostke podam Ci że nikt nie myślał że stary katalizator z japońskiego samochodu z lat 90" będzie teraz kosztował na złomie 4000zł.Nie wiem czy obecne panele nie bedą za 25 lat warte więcej niż teraz,ze względu na zawartość jakichś minerałów.Tego nikt nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie ma sensu zawracać sobie głowy co będzie za 25 lat .Najważniejsze żeby te 25 lat ta instalacja działała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alabama to pisz o swoich doswiadczeniach i wnioskach a nie bawisz sie w "ciuciubabke"

Zaczerpniete z artykulu na.

https://globenergia.pl/recykling-modulow-pv-w-polsce-ile-kosztuje-co-sie-odzyskuje/

Obecnie w firmie, której zapytaliśmy koszt oddania modułów do recyklingu wynosi 1,5 PLN netto/kg. Można również zamówić usługę z transportem – koszt transportu to 2,50 PLN/km.

A więc zaokrąglając, utylizacja modułów z instalacji o mocy 10 kW, na którą składa się 29 modułów o mocy 340 Wp, a każdy z nich waży 18,5 kg kosztuje ok 805 PLN netto. Biorąc pod uwagę aktualne ceny rynkowe takiej instalacji, koszt recyklingu modułów to niecałe 2% wartości całej instalacji

 

Tutaj informacje natomiast na stronie rzadowej.

https://naszesmieci.mos.gov.pl/materialy/artykuly/148-pszok-legalny-i-wygodny-sposob-na-klopotliwe-odpady

 

Sprawdzac lokalnie. Ja nie mam PV.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 25 lat to nie wiadomo czy jeszcze będę żył Haha .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetna informacja że zapłacimy 805 zł i po problemie z tym że nie możemy zgodnie z obowiązującymi przepisami przewozić odpadów na własną rękę  zezwolenie takie posiadają wyłącznie firmy które otrzymały koncesje na transport odpadów i w tej koncesji występuje dany kod odpadu a czy kolega zna kod odpadu 

 

i to jest idealne podejście trzeba tak zaplanować inwestycję aby ona była sprawna troszkę więcej jak my strzał w dziesiątkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2021 o 13:40, alabama napisał:

z obowiązującymi przepisami przewozić odpadów na własną rękę  zezwolenie takie posiadają wyłącznie firmy które otrzymały koncesje na transport odpadów

Witam.

Ja pierdzielę to ja nie mieszkam Polsce... jeszcze wójt przed świętami prosił, aby przywozić własnym transportem odpady na PSZOK na oczyszczalnię ... a ja cholera koncesji nie wyrobiłem.... i koguta żółtego nie miałem....

Normalnie poddaję się dobrowolnie karze grzywny.............. LUDZIE OPANUJCIE SIĘ!!!! 

Pozdrawiam. YARO

p.s ... ludziom normalnie odwala i na siłę doszukują się problemów... to wszystko chyba przez covid i lewactwo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z powodu epidemii ,na PSZOK w moim miescie ,mieszkaniec moze wjechac po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu i godziny wjazdu( jak do lekarza zapisac sie obecnie,hahahaha)

Zazwyczaj termin po paru dniach (miasto 100 tys) ,choc zdarzało mi sie wjechac takze w tym dniu ,w którym dzwoniłem aby wywoz zgłosić.

Wywoziłem dodatkowo bio, jak juz nie odbierali po sezonie ,jak i odpady budowlane (limit bezpłatnie 300 kg rocznie na mieszkanca danej posesji ) ,która opłaca wywóz smieci.

Wyciag z regulaminu;

"Do punktu trafiają przedmioty, które ze względu na swoje gabaryty lub skład nie mogą być wrzucane do pojemników na odpady. Można do nich zaliczyć między innymi: odpady elektryczne i elektroniczne, opakowania po farbach i innych środkach chemicznych, odpady wielkogabarytowe, opony, zużyte baterie i akumulatory, odzież i odpady budowlane."

"Mieszkancy zapewniaja transport odpadow komunalnych do PSZOK we własnym zakresie i na własny koszt"

1 godzinę temu, YaroXylen napisał:

p.s ... ludziom normalnie odwala i na siłę doszukują się problemów... to wszystko chyba przez covid i lewactwo....

Lubia "podpuchy i mieszanie w kotle."

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie jest tak od co najmniej 14lat tylko wyjątkowo w tym roku ( właściwie w zeszłym grudniu 2020) firma wywożąca odpady miała kadrowo-covidowe problemy(kwarantanna wielu pracowników) i nie mogli w całej gminie oraz sąsiedniej wykonać usługi odebrania gabarytów  i stąd prośba wójta aby dostarczyć samemu, gdyż już w tym roku nie zabiorą, a tak to co tydzień w każdą sobotę jeśli chcesz możesz sam wszystko zawieźć co trzeba z posesji zutylizować.

Pozdrawiam kolegów z forum. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.