Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocynk w instalacji CO Ocynkowana beczka jako bufor ciepła.


Alewalneło2

Rekomendowane odpowiedzi

W układzie otwartym woda jest cały czas natleniona, więc kocioł stalowy od środka rdzewieje. 

W dniu 19.12.2020 o 09:39, PioBin napisał:

P.poz i hydranty faktycznie robia w ocynku. Brak stalego przeplywu to i mniej problemow. Do zimnej jest dopuszczony ale wszedzie sie (nie)nadaje.

U siebie ocynk z zimnej pitnej wyrzucilem z tego samego powodu jak nizej.

Z ocynkiem na zimnej jest taki problem:

IMG_20170920_132845.jpg

U mnie tak rura od środka wyglądała po ponad 30 latach od studzienki licznikowej do domu, gdy była wymieniana na niebieską PE. Od zewnątrz rura ocynkowana jak nowa, nawet była posmarowana jakimś lepikiem, smołą mimo tyle lat leżenia w ziemi a od środka masakra - zardzewiała i takie narosty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontowałem dwudziestoletnie Pereko z instalacji otwartej i w środku nie było ani śladu rdzy. 

Rok temu łączyłem 2 mieszkania z przedwojenną instalacją co i na przekrojach pociętych  rur ani śladu korozji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dziesięciu latach jak zmieniałem piec i spuściłem  wodę to w kotle żadnej rdzy nie było , kocioł pracował w układzie zamkniętym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ zamknięty to środowisko beztlenowe. Wracając do układu otwarego pewnie jeszcze dużo zależy jaką mamy wodę - jej skład chemiczny, pH, itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rdzewieje bo jak się spuszcza wodę z instalacji to leci taka zardzewiała woda.

A i jeszcze mam takie pytanie czy bufor ciepła musi być w pionie czy może leżeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykla stal niecynkowana i niemalowana wystarczy, ja nigdy niemalowalem u mnie stoją dwa bufory jeden stalowy a drugi z hydroforu z ocynkiem i parę jeszcze takich mam zamontowanych i nigdy nie malowalem i stoją do tej pory przecież tam jest woda kotlowa a nie ciagle świeża wodociagowa 

 

20161022_172954.jpg

20161021_183640.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.