Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Giz napisał:

Zapalarka z nadmuchem ok 250w, reszta zależy ile pomp. Nie są to jakie wielkie wartości. Mierzylem jakiś czas temu, ale tylko zapalarka mi utkwila. 

Jak zamontuje sz glowice, to pewnie mniej będzie brał 

Dalej nie napisałeś jaki masz min nadmuch

 

1 godzinę temu, Giz napisał:

Podaj min wartość  nadmuchu i zakres korekcji przez sondę. Pogodowke masz podlaczona? Wyłącz wszystkie korekty w zwykłym menu, te od nadmuchu przy sondzie i tak nie działają. 

H kotla daj na 15

H1zobaczysz, jak będzie wchodził w nadzór to zwiekszysz, daj teraz 8, potem jak cieplej będzie dochodził do zadanej to dzasz 10 i zobaczysz. 

H2 na 15 

Przerwę na 30% zobacz jak u @Gunman46s

 

Witam, zmieniłem i teraz kocioł dobila na 100% mocy do 60 stopni, przechodzi na 50% mocy i tem spada o 2 stopnie a kocioł przechodzi znów na 100% mocy i tak w kółko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dayzee napisał:

 

Witam, zmieniłem i teraz kocioł dobila na 100% mocy do 60 stopni, przechodzi na 50% mocy i tem spada o 2 stopnie a kocioł przechodzi znów na 100% mocy i tak w kółko. 

Może zaczą Ci cwu grzać, bo istotnych zmian nie było na wyższych mocach, nawet korektę zdjales że 100%, a i h2 zmniejszyłes. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Visitor1230 napisał:

Wiem. juz gdzies to zauwazylem.  Tak mi sie wydaje, ze Lazar wzial sobie jakis oszczednosciowy pakiet od Pluma

W porównaniu z innymi, którzy stosuje te sterowniki, to jest okrojony.  Żaden inny producent nie ma tego modelu. Niektórzy producenci stosujea podobne modele, a lazar ma 810 i już. 

Edytowane przez Giz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czyli wszystko ok. Ale wcześniej też nie podbijl temp. Zobacz jeszcze nadmuch. 

Ustaw na próbę 

Na 100%-75%

50%-60%

30%-45%

Masz korektę 25% sondy więc zbije. Masz też nawiew do kotłowni. Dawki, przerwy powinny być ok. Zobacz, najwyżej wrócisz do starych. Co Ci szkodzi. Jak coś, daj znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Giz napisał:

Ok. Czyli wszystko ok. Ale wcześniej też nie podbijl temp. Zobacz jeszcze nadmuch. 

Ustaw na próbę 

Na 100%-75%

50%-60%

30%-45%

Masz korektę 25% sondy więc zbije. Masz też nawiew do kotłowni. Dawki, przerwy powinny być ok. Zobacz, najwyżej wrócisz do starych. Co Ci szkodzi. Jak coś, daj znać. 

Hej, po 8 godzinach pracy w nocy z Twoimi wskazówkami:

100% 0 godxin

50% 7 godzin

30% 1 godzina

Rozpalen 2

I jak myślisz? 

Edytowane przez dayzee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym pracując ciągle na 30% dochodzi do zadanej i wchodzi w nadzór a niektórym buja się między 30% a 50% z różną częstotliwością. Ja należę do tej drugiej grupy. Nie wiem jakie są dokładne statystyki ale mało jest osób w pierwszej grupie ogrzewających grzejnikami. Raczej to dotyczy podłogówki.

Edytowane przez Gunman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dałem tem na mieszaczu 38 i teraz kocioł już trzy godziny pracuje na mocy 30% i cały czas tem 69. Czy dobrze rozumiem że gdy podniósł tem na mieszaczu to obniżyć H1 żeby nie wchodził tak często w moc 50%?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw może h1 na tym poziomie jeśli po czyszczeniu czy podgrzaniu nie dobija do zadanej. Bo potem jak zrobi się chłodniej i jak poniesiesz mieszacz, to woda z powrotu będzie mieszać się z lekko chłodnawa z kotła i wtedy będzie mia mniejsza bezwladnosc i może dłużej pracować na 50, lub szybciej spadać z 30. Falowanie to rzecz normalna i od czasu do czasu może wejść na 50, wcześniej pisałem jak to działa i jaka jest zależność. Jak masz teraz w domu komfort, to poobserwuj kocioł, zobacz jakie wartości ma sonda, daj znać i wyjdź z kotłowni, idź do pomieszczeń pocieszyć się ciepelkiem. Kocioł niech się zaprzyjaźnia z nowymi realiami. Jak najmniejngrzebania, tym lepiej. 

Tylko daj znać jak pracuje. My się też produkujemy i chcemy wiedzieć na przyszłość i ludzie czytają forum i niech też zobaczą efekty pozytywne bądź negatywne zmian. 

Zaopatrz się w glowice na grzejniki, żeby nie biegać i nie regulować mieszaczem, albo włącz pogodowke. 

Tutaj masz fajne rzeczy. Coś podobnego do Danfoss Link

https://www.techsterowniki.pl/k/sterowniki-do-ogrzewania-grzejnikowego

Edytowane przez Giz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.