Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam chyba zaworu zwrotnego? Tak mi zrobił hydraulik przez 1,5 roku było ok, dezynfekcji nie włączałem

 

15758838395402780835860166055690.jpg

Edytowane przez gwint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze, co moze byc przyczyną ze piec jak sie rozpala od poczatku to wszystko jest ok, przegrzebacz sie zalaczy, klapka czyli silownik oprozniajacy popiól sie otworzy, kociol sie zagrzeje do zadanej temperatury, pozniej wylaczy bo pracuje na fuzzy logic, nastepnie jak spadnie temp o histereze kotla i kociol sie rozpala to nie potrafi sie rozpalic nawet po 3 próbach z tego wzgledu ze sie nie oprózni popiol... silownik sie nie otworzy, zostanie tam popiol, nasypie pelletu, zarnik sie zazy a pellet sie nie zapali bo popioł tlumi jego cieplo. Mam sf21kW z 2013r.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zmieniłeś przypadkiem czasu otwarcia pogrzebacza? Lub nie dales czyszczenie na jakis dlugi czas?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to problem z jakimis spiekami które podeszły  pod pogrzebacz i dlatego go blokuje i nie moze wyczyścić.porownaj sobie czy masz zbliżone te wartosci przy rozpalaniu i czyszczeniu co ja . Ewentualnie zmniejsz czas czyszczenia do 5 godzin i zobaczysz czy cos to pomoże.

IMG_20191209_163117.jpg

IMG_20191209_163143.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może informacje czy istnieje bezprzewodowy czujnik do sterowania pogodowego? Teraz mam sterowanie przez termostat pokojowy, ale chciałbym dodać także pogodówkę, ale nienawidzę ciągnięcia kabli i wiercenia w elewacji. Szukam prostszego i szybszego rozwiązania :)

Edit: Boże, co ja bym dał za ten ślimak w podajniku. Mam model z listopada 2018 roku. Codziennie muszę kijem przegrzebać co jest lekko denerwujące. A tak to bym sobie tylko pellet dosypywał i popiół wyciągał. Muszę pogadać z serwisantem, może jest możliwość modernizacji.

Edytowane przez linxus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2019 o 10:31, gwint napisał:

Nie mam chyba zaworu zwrotnego? Tak mi zrobił hydraulik przez 1,5 roku było ok, dezynfekcji nie włączałem

 

15758838395402780835860166055690.jpg

To wentylator elektryczny? Czy on chodzi cały czas czy tylko wtedy kiedy włączysz światło? Masz zrobioną kratkę nawietrzną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2019 o 00:01, maciejschilk napisał:

Witam wszystkich, mam sf 21kw model z 2013roku. Mam kociol na fuzzy logic i za kazdym razem kociol sie rozpali ale gdy osiagnie temp zadana, wygasi sie, po osiagnieciu histerezy kotla, zaczyna sie rozpalac ale nie potrafi sie rozpalic... wyskakuje alarm nieudana proba rozpalenia. Co moze byc przyczyna?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiem czy temat rozwiązałeś ale może innym się przyda. U mnie było tak, że piec czasem się rozpalił czasem nie i tak coraz częściej więcej się nie rozpalał a mniej się rozpalał aż w końcu się nie odpalił - przyczyna: kondensator od wiatraka, nie osłuchiwałem pieca tak dokładnie tylko patrzyłem na wyświetlacz, na którym oczywiście praca wiatraka była pokazana a przecież wyświetlacz nie pokazuje fizycznej pracy wiatraka czy grzałki lecz to co ma ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilosci spalania należy dodac wiele czynników wplywających na nie, każdy budynek jest inny i ma inne zapotrzebowanie na ciepło, ustawienia nic nie dadzą w większej mierze, ja mam 22kw i 180m do ogrzania same grzejniki, spalanie dzienne około 22kg, kolega ma ten sam kocioł tylko że 300m i spalanie ma dzienne 45kg. Także nie będzie spalał tego co ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzes1974 to dodatkowy wentylator, jak idę na fajkę to się włącza że światłem, nawiew mam w drzwiach do kotłowni i 2 wyciągi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.